Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Schneider Electric’ten, enerji yoksulluğuyla mücadele programı

Güncelleme :15.03.2016

Avrupa Politika Merkezi, Avrupa Birliği'ndeki enerji yoksulluğu sorunlarını ele almak için, King Baudouin Foundation ve Schneider Electric'in desteğiyle Enerji Yoksulluğu Çalışma Kolunu oluşturdu.

 

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, ve bağımsız, kar amacı gütmeyen düşünce kuruluşu Avrupa Politika Merkezi, King Baudouin Foundation'ın da desteğiyle Avrupa Birliği'ndeki enerji yoksulluğu sorunlarını ele almak amacıyla Enerji Yoksulluğu Çalışma Kolunu oluşturduğunu duyurdu. Çalışma Kolu’nun tanıtımı Enerjiden Sorumlu Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Maroš Šefčovič'in katılımıyla Brüksel’de gerçekleştirildi.

Düşük gelir, yüksek elektrik fiyatları ve zayıf bina enerji performansı nedeniyle ortaya çıkan “enerji yoksulluğu”, gelişmiş ekonomiler içinde ısıtma, güç ve yemek pişirme gibi temel konut ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli enerjiye normal ve düzenli bir erişimi olmayan insanları etkiliyor. Fransa Ulusal Enerji Yoksulluğu Monitörüne (Observatoire National de la Précarité Energétique (ONPE)) göre Fransa nüfusunun yaklaşık yüzde 20'si enerji yoksulluğundan muzdarip. Enerji yoksulluğuyla mücadele, gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi gelişmiş ekonomilerde de enerjiye erişim açısından büyük bir gelişim sorunu.

Sosyal sorumluluk sahibi ve enerji yönetiminde dünya çapında bir uzman bir şirket olarak Schneider Electric, 2013 yılında gelişmiş ülkelerde enerji yoksulluğuyla mücadele programını başlattı. Grup, eğitim, yatırım ve teknoloji alanlarına odaklanarak bir fayda zincirini ortaya çıkarmayı teşvik etmek üzere çalışmalarını yürütüyor. Schneider Electric son dönemde, eylemlerinde nasıl en verimli olacağı üzerine araştırmalar yürütürken, aynı zamanda enerji yoksulluğunu Avrupa seviyesinde ele almak için Enerji Yoksulluğu Çalışma Kolunda Avrupa Politika Merkeziyle ortaklık oluşturdu. Schneider Electric 2015 yılı sonunda, Avrupa'da Enerji Yoksulluğunun Giderilmesi: Girişimler ve Çözümleri Anlamak başlığıyla bir rapor da yayınlamıştı.

Schneider Electric, ayrıca kurduğu vakıf ile birlikte enerji yoksulluğuyla mücadele programının bir parçası olarak çok sayıda girişime katılıyor. 2015 yılı Kasım ayında Schneider Electric Vakfı, Fondation de France himayesi altında King Baudouin Foundation tarafından Belçika'da oluşturulan enerji yoksulluğuyla mücadele platformuna katıldı. Schneider Electric ve Schneider Electric Vakfı, Belçika'da bu durumdan muzdarip aileler için somut enerji yönetimi çözümleri sunacak. Schneider Electric Fransa'da, Solar Decathlon Europe 2014'te, iş ve işçi bulma kurumu La Varappe ile birlikte sosyal konutlandırma hayır kurumu Habitat et Humanisme'nin “Herkes için acil konutlandırma” projesi için sürdürülebilir ve yenilikçi sosyal konutlandırma konseptini tanıtmıştı. Konteynerlerden tasarlanan ve tamamen geri dönüştürülebilir olan evler, Schneider Electric’in Wiser enerji verimliliği çözümünü içeriyor, 2015 yılının Eylül ayında ise Schneider Electric Vakfı ve Ashoka, “Enerji Yoksulluğuyla Mücadele için Sosyal Yenilikçilik” adı verilen projeleri için bir teklif çağrısı başlattı. Projenin hedefi ise, Belçika, Fransa, İngiltere, İtalya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ni kapsayan altı Avrupa ülkesinden milyonlarca insanın yaşam koşullarını geliştirmek için heyecan verici yeni toplumsal fikirleri teşvik etmek. Proje kapsamında 2015 yılının Aralık ayında kazanan 14 proje açıklandı ve bu projelerin geliştirilmesi için ayrı ayrı destek sağlanacak.

 

Bu haber 2624 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
BAE, bol güneş enerjisi ve hidrojen enerjisine olan ilgisi ile çok fazla potansiyel sunuyor... 06.12.2021
Temiz enerjide finansman miktarı bu yıl 2,5 milyar doları bulacak... 06.12.2021
Enerji ölçümünde 70 yıllık tecrübe... 06.12.2021
Maden sektörünün ihracatı yılın ilk 11 ayında 5,39 milyar dolara ulaştı... 06.12.2021
IVECO, Suzarra fabrikasında 1.600.000’inci Daily’nin üretimini kutluyor ... 06.12.2021
Renault, Yeni SUV Modelinin İsmini Açıkladı: Austral... 06.12.2021
Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’dan kasko poliçesini yenileyene bagaj düzenleyici hediye... 06.12.2021
Teknik Elektromanyetik Gaziantep Bölge Servisini Tanıyalım... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
AB Yetkilisi Gentiloni, 'Artan Enerji Fiyatları Sorununa Kolay Çözümler Yok' ... 06.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.