Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı Tahran’da düzenlenecek!

Güncelleme :12.04.2016

1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı Orta Doğu’da petrol, demiryolu ve liman sektörlerini bir araya getirerek, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratacak…

 

Orta Doğu’da petrol, liman ve demiryolları sektörlerinin buluşma noktası olmaya hazırlanan “1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı”; 15 - 16 Mayıs tarihleri arasında Tahran’da gerçekleştirilecek. Konferans; ITE Group’un Türkiye ofisi ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık ve İran İslam Cumhuriyeti Demiryolları’nın (RAI) ev sahipliğinde gerçekleşecek.
Orta Doğu, Orta Asya ve komşu bölgelerde demiryolları, petrol - doğalgaz endüstrileri ve önemli limanlar arasında işbirliği sağlama misyonu ile düzenlenecek. 1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı; RAILEXPO 2016 Fuarı ile eş zamanlı olarak, İran İslam Cumhuriyetinin Karayolları ve Kentsel Gelişim Bakanlığı, Limanlar ve Denizcilik Organizasyonu ve Petrol Bakanlığı’nın liderliğinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık ve İran İslam Cumhuriyeti Demiryolları (RAI) ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı” 15 - 16 Mayıs 2016 tarihlerinde Orta Doğu ve Orta Asya bölgelerinde petrol ve doğalgaz nakliyat pazarı ile bağlantılı olarak, nakliyat ve lojistik alanlarında karar vericileri bir araya getirmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda konferans; demiryolları ve intermodal operatörlerinden, petrol ve doğalgaz terminallerine, liman işletmelerinden, demiryolu üretim firmalarına ve bu pazarları destekleme veya kanuni olarak düzenleme yetkisine sahip bütün otoritelerin temsilcilerini bir araya getirecek.

1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı’nın konuşmacıları arasında İran’dan bakanlar ve kamu yetkililerinin yanı sıra; 5 kıtadan 95 ülkede 240 üyesi ile demiryolları sektörünü temsil eden Uluslararası Demiryolları Birliği - UIC’den katılımcılar yer alacak. Uluslararası kuruluşların üst düzey temsilcileri, pazar geliştirme direktörleri, petrol, doğalgaz ve enerji firmalarının nakliyat ve lojistik direktörleri, Orta Doğu, Orta Asya ve Avrupa’dan demiryolu nakliyat operatörleri, tank vagon filosu yöneticileri, petrol tankı üretici firma temsilcileri, liman otoritelerinden ve terminal operatörlerinden temsilciler, güvenlik yöneticileri ve petrol sahası firmalarının temsilcileri konferansta yerlerini alacaklar.

2 gün boyunca sürecek olan konferansın ana başlıkları arasında; petrol ve doğalgaz ürünlerine yönelik multi-modal nakliyat sistemleri, demiryolu taşımacılığı için hangi pazarların potansiyel arz ettiği, demiryolu ve petrol nakliyatının gelişimine yönelik perspektifler, gelişmekte olan uluslararası ve kıtalararası demiryolu taşımacılığı koridorlarının petrol ve doğalgaz nakliyatı için sunduğu fırsatlar, önde gelen petrol/taşımacılık firmaları, limanlar ve demiryolu operatörlerini birbirine bağlayan başarılı ortaklıklar yer alıyor.

Ayrıca konferansta işlenecek olan; demiryolu ile uluslararası petrol taşımacılığı ve tehlikeli madde taşımacılığına yönelik hukuki çerçeve – birlikte işlerlik ve güvenlik standartları, petrol ve doğal gaz taşımacılığına yönelik olarak demiryolu araçlarının optimizasyonu, dijitalizasyonun etkisi, akıllı trenler – ulaştırma zinciri, müşteri hizmetleri, filo yönetimi ve güvenliğin optimize edilmesi gibi konular da dikkat çekiyor.
İran Başkan Yardımcısı Ali Akbar Salehi, İran Yol ve Kentsel Kalkınma Bakanı Dr. Abbas Ahmad Akhoundi, İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh ve Uluslararası Demiryolları Birliği’nden üst düzey konukların katılımıyla gerçekleşecek konferans ile katılımcılar; ambargoların kaldırılması sonrası tüm dünyanın hedef pazarı arasında yer alan İran ve bölge ülkelerinde yeni satınalma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları bulabilecek.

 

Bu haber 2122 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.