Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol ve Koenigsegg’ten Mega İşbirliği!

Güncelleme :27.05.2016

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından biri olan Castrol, İsveçli yüksek performans spor otomobil üreticisi Koenigsegg ile yeni bir işbirliği içinde olduklarını açıkladı. Yeni anlaşma ile Castrol, markanın yeni mega otomobili olan One:1’in tercih edilen global motor yağı partneri oldu. Koenigsegg’in kurucusu Christian Von Koenigsegg, “Castrol’ü One:1 için tercih edilen motor yağı sağlayıcısı olarak duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Daima teknolojinin sınırlanırını zorlayan Castrol EDGE, 1341 HP gücündeki yeni motorumuzun tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yüksek performansı sergiliyor. Daha ilk günden beri bu motor yağını kullanmaktan dolayı olumlu sonuçlar aldık ve performans kazanımları gördük” yorumunu yaptı.
 

Yenilikçi ürünleri ve üstün teknolojisiyle dünyanın lider madeni yağ markalarından olan Castrol, İsveçli süper spor otomobil üreticisi Koenigsegg ile de çalışmaya başladı.  Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin tercihi olan Castrol, markanın yeni mega otomobili olan One:1’in tercih edilen global motor yağı partneri oldu. Yeni anlaşma, Castrol ve Koenigsegg’in hem araç hem de yağ gelişim ve testlerinde işbirliği yapmaya devam etmesini de sağlayacak. Bu kapsamda Koenigsegg’in One:1 ile 0-300 km/s ve 300-0 km/s dünya rekorlarını kırma girişimlerinde Castrol geliştirme ekibi, Koenigsegg ile birlikte çalışıyor.
Dünyanın ilk bir megavat gücünde üretilen otomobili olarak ön plana çıkan Koenigsegg One:1, adını aldığı 1’e 1’lik şaşırtıcı güç / ağırlık oranıyla dikkat çekiyor. Hafif ve kompakt One:1'ın motoru dünyada üretilen araçlar arasında en yüksek basınca sahip olanlarından biri olarak dikkat çekerken, çok titiz testlerden sonra TITANIUM FST™ ile güçlendirilmiş Castrol EDGE bu araç için tercih edilen motor yağı olarak seçildi. Titanium FST ile güçlendirilmiş Castrol EDGE, eşsiz titanyum katkılı formülasyonu sayesinde aşırı basınçlar altında yağın davranışını fiziksel olarak değiştiriyor, 2 kata kadar daha güçlü yağ tabakası oluşturup sürtünmeyi azaltarak motorun performansının artmasına yardımcı oluyor.
Koenigsegg’in kurucusu Christian Von Koenigsegg, “Castrol’ü One:1 için tercih edilen motor yağı sağlayıcısı olarak duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Daima teknolojinin sınırlanırını zorlayan Castrol EDGE, 1341 HP gücündeki yeni motorumuzun tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yüksek performansı sergiliyor. Daha ilk günden beri bu motor yağını kullanmaktan dolayı olumlu sonuçlar aldık ve performans kazanımları gördük. Castrol’ün ürünlerinin hem performans hem de yenilik yönünden sınırlarını zorlama yaklaşımı Koenigsegg’in sahip olduğu vizyona çok iyi uyum sağlıyor. Bu yenilikler ile teknolojinin sınırlarını zorlama konusundaki gayreti Castrol’ü en iyi ortak haline getirdi” açıklamasında bulundu
Castrol Madeni Yağlar Teknolojisi Başkan Yardımcısı olan Charles Damianides ise, “One:1, performans ve tasarım çıtasını yükselten, gerçek anlamda çığır açan bir otomobil. Bu muhteşem aracın geliştirilmesi sürecinde hiçbir riske girilmedi, bu yüzden de konu motor yağı seçimine geldiğinde Castrol EDGE ilk seçenek oldu. Şimdiye kadar geliştirdiğimiz en güçlü ve en gelişmiş formülümüze sahip olan Castrol EDGE, motor yağı geliştirilmesine yeni standartlar getiriyor. Dünyanın en güçlü motorundaki aşırı basınç ve yüksek sıcaklıklara dayanacak bir yağ geliştirdik” dedi.

 

Bu haber 9362 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.