Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol EDGE Supercar’a Süper Tanıtım Filmi!

Güncelleme :15.06.2016

Her alanda sınırları zorlaması ile dikkat çeken dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol, Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE Supercar’ın tanıtımı için sanal dünya ile gerçek hayatı buluşturan Titanyum Denemeleri’nin 4.cüsünde sıra dışı bir yeniliğe daha imza attı. Daha önceki Titanyum Denemeleri için hazırlanan filmleri 400 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Castrol EDGE’nin yeni tanıtım filminde, dünya çapındaki iki yarış pilotu kendi “mükemmel” klonlarına karşı mücadele ediyor. Süper otomobiller Aston Martin Vulcan ve Koenigsegg One:1’ın kullanıldığı, Castrol EDGE Supercar motor yağı tanıtımı için gerçekleştirilen bu sıra dışı mücadele, sanal ortamda en iyi derecesini yapan dijital klonuna karşı gerçek hayatta yarışarak sürücünün yetenek ve performans sınırlarını zorlamasını sağlıyor. Fast & Furious, Gladiator ve James Bond Spectre filmlerinin aksiyon sahnelerinde çalışan “Jako” tarafından yönetilen Castrol’ün “Clone Rival” filmi Castrol Türkiye YouTube hesabında yayınlanmaya başladı.

 

Dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol'ün Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE Supercar için sınırları zorlayan deneyimler serisine bir yenisini daha ekledi. “Titanyum Denemeleri” (Titanium Trials) kapsamında dünyada ilk kez gerçekleştirilen “Clone Rival” mücadelesinde, dünya çapındaki yarış pilotları Castrol EDGE Supercar motor yağının lansmanına damga vurmak için dünyanın en zorlu yarış pistlerinden biri olan İspanya'nın ikonik Ascari pistinde boy ölçüşürken kendi dijital klonlarına karşı mücadele verdiler.

Aston Martin Test pilotu Darren Turner ve Koenigsegg Test Pilotu Christoffer Nygaard’ın kendi klonlarına karşı yarıştığı mücadele için Castrol, İspanya’nın meşhur yarış pisti Ascari’nin bire-bir kopyasını yapabilmek adına çığır açan sanal gerçeklik uzmanları REWIND ile birlikte çalışarak dünyanın en iyi simülatörlerinden birini geliştirdi. Yarış pilotları, Londra’daki Titanyum Laboratuvarında 10 kez sanal sürüş yaptı ve bu 10 sürüşteki en iyi performanslara ait veriler bir araya getirilerek “en üstün tur” derecesi belirlendi. Daha sonra motorlarında Castrol EDGE kullanılan bu süper otomobillerin ve pilotların mücadelesi, İspanya'nın Ascari yarış pistine taşındı. Pilotların, dijital klonlarını geçebilmesi için aşırı baskı altındayken beceri ve konsantrasyonlarını kontrol edebilmeleri gerekiyordu. Yüksek hızdaki turları boyunca sanal rakipleri yüksek teknolojiye sahip baş üstü ekran yoluyla canlı olarak gösterildi. Başından itibaren olağandışı biçimde yakın ve heyecanlı bir mücadele gerçekleşirken, her şeye rağmen her iki sürücü de yarışın son düzlüğünde kendi dijital klonlarına ait ‘En Üstün Turlarını’ gerçek ortamda geçmeyi başardı.
Aston Martin Test pilotu Darren Turner: “En iyi tur sürelerini elde etmek için, otomobil ve sürücünün her yönden sınırlarını zorlaması gerekir. Castrol EDGE kullanan dünyanın en hızlı süper otomobillerinden biriyle yarıştığınızda, bu size kendinizi ve otomobilinizi sonuna kadar zorlamanız için ihtiyaç duyduğunuz güveni veriyor. En iyi performansımı 1.1 saniyeyle geçmek, bana inanılmaz bir coşku verdi” dedi. Koenigsegg Test Pilotu Christoffer Nygaard ise “Yapabileceğimin en iyisine karşı mücadele etmenin zor olacağını biliyordum.. Kendimi diğer herhangi bir rakibe karşı yapabileceğimden daha fazla zorladım. Dijital klonumu sadece 0,8 saniye gibi küçük bir fark ile de olsa yenmek inanılmaz biçimde tatmin ediciydi” açıklamasında bulundu.

Ünlü Nörolog Dr Jack Lewis “Clone Rival” Denemesi ile ilgili: “Gerçek pistteki sürüş sırasında salgılanan ekstra adrenalinin sürücülere performans sağlayan unsur olduğunu neredeyse kesin olarak söyleyebilirim. Yüksek dozda salgılanan bu hormon beyin ve kaslardaki reflekslerin hızlanıp sürücünün en iyi zamanını geçebilmesi için maksimum konsantrasyonu ve verimi sağlar” dedi.

 

Bu haber 9347 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.