Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Motul, MV Agusta ile global işbirliği anlaşması imzaladı

Güncelleme :23.06.2016

Dünyanın önde gelen madeni yağ şirketi Motul, efsanevi motosiklet üreticilerinden biri olan MV Agusta ile geniş kapsamlı bir global işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre İtalyan markanın fabrikasının her seviyesinde Motul’un geniş kapsamlı ürünleri kullanılacak ve bunun yanı sıra tüm MV Agusta motosikletlerinin ilk dolum yağı Motul olacak.
 

Motul yaptığı açıklamada; şu samimi ifadeleri kullandı: "MV Agusta gibi ikonik, efsanevi, ve prestijli bir marka ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni ortaklığı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Yüksek kalite ve performans iki şirketimiz arasındaki ortak paydalardır ve ikimizde gerçek yarış tutkunlarıyız. Bu işbirliğinin hem yarış pistinde hem de dağıtım ağında kısa sürede meyve vereceğinden kuşku duymuyoruz."
Türkiye distribütörünün Korlas olduğu MV Agusta’nın Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni ise şunları ekledi: "Bunu yağ sektörünün önde gelen markasıyla yapılmış basit bir iş ortaklığı olarak görmüyorum. Motosikletlerimizin üretim sürecine yapılan temel bir katkı olarak görüyorum. Her bir dişlinin sadece el ile monte edildiği motosikletimizin yeni anlaşma birlikte hak ettiği ürünlere kavuşmasından ötürü memnunum.”
İLK DOLUM ve SERVİS ORTAKLIĞI
Güvenilir ve yüksek performanslı ürünleriyle bilinen Motul'un 7100 %100 sentetik yağları, fren sıvıları ve soğutucuları tüm MV Agusta motosikletlerinde ilk dolum yağı olarak kullanılacak. Motul, dünyanın 100’den fazla ülkesinde yer almakta ve kapsamlı bir dağıtım ağı mevcut. MV Agusta bundan sonra bu global işbirliğinin bir sonucu olarak servislerinde Motul ürünlerini tavsiye edecek.
ENDÜSTRİYEL ORTAKLIĞI
MV Agusta'nın Varese'deki üretim tesisleri, Motul Grubun endüstriyel yağları bölümü olan MotulTech ürünleri kullanacak. Bu yüksek teknoloji yağlar özellikle sanayi ekipmanının yağlanması ile metallerin işlenmesi ve dönüştürülmesi için geliştirilmekte ve üretilmekte.
MV Agusta ile yapılan anlaşmaya hidrolik, vites ve kızak yağları gibi sanayi bakım yağları tedariği de dahil. Ayrıca parça temizleme & koruma sıvıları da MotulTech ürünlerinden tedarik edilecek. Amaç MV Agusta'ya "Döküm, Delme, Doldurma" konseptini yansıtan ve tüm üretim sürecini kapsayan üst düzey çözümler sunmak. Tasarımdan nihai ürüne kadar her aşama için Motul'un uygun bir ürünü bulunmakta.

YARIŞ ORTAKLIĞI

MV Agusta’nın yarışa karşı uzun süreli bir tutkusu var, Motul'un da öyle... Ve yeni yarış ortaklığı Motul FIM Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası’nda MV Agusta Reparto Corse takımına destek vermektedir. Leon Camier, WSBK' da Motul'a birçok dünya şampiyonluğu unvanı kazandıran yarış uzmanlığını elde edecektir. Bu arada Lorenzo Zanetti ve Jules Cluzel World Super Sport kategorisinde bu destekten faydalanacaktır.
26-28 Şubat tarihinde Avustralya Philip Adasında düzenlenen serilerin ilk yarışından itibaren tüm MV Agusta 1000 F4 & MV Agusta F3 675 yarış motosikletleri Motul ürünlerinden kullanmaktadırlar, özellikle de ünlü 300V yağları ve Motul MC Bakım ürünlerini.
Motul ve MV Agusta motosiklet tarihinde yeni efsaneler oluşturmak ve yeni sayfalar açmak için gerekli her adımı bundan sonra birlikte atacaklar.

 

Bu haber 9091 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.