Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Teksan Jeneratör, “3. Kojenerasyon -Trijenerasyon ile Enerji Verimliliği Konferansı”nın Gold Sponsoru oldu

Güncelleme :20.12.2016

Ülkeler için enerjide bağımsızlığın öneminin her geçen gün arttığı günümüzde sürdürülebilir çözümler ön plana çıkıyor. İhtiyaç duyulan enerjinin en verimli şekilde üretilmesi ve tüketilmesinde Kojenerasyon ve Trijenerasyon sistemleri önemli rol oynuyor. Kojenerasyon ve Trijenerasyon çözümlerinin ülkemizde de yaygınlık kazanmasını amaçlayan alanında Türkiye’nin ilk ve tek organizasyonu olan Kojenerasyon-Trijenerasyon ile Enerji Verimliliği Konferansı Teksan Jeneratör’ün Gold Sponsorluğu’nda bu yıl üçüncü kez gerçekleşti.

 

Enerji sektöründe yenilikçi çözümleri ile öne çıkan Teksan Jeneratör, Avrupa’da yaygın olarak kullanılan Kojenerasyon ve Trijenerasyon çözümlerinin ülkemizde de bilinirliğinin artması amacıyla bu konuda yapılan sektörel etkinlikleri desteklemeye devam ediyor. Alanında Türkiye’nin ilk ve tek organizasyonu olan Kojenerasyon-Trijenerasyon ile Enerji Verimliliği Konferansı Vector Event tarafından Teksan Jeneratör Gold Sponsorluğu’nda bu yıl üçüncü kez gerçekleşti.

İhtiyaç duyulan enerjinin en verimli şekilde üretilmesi ve tüketilmesinde kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri önemli rol oynuyor. Elektrik enerjisi ile birlikte ısıtma ve soğutma ihtiyacına da cevap veren kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri sürdürülebilir çözümler konusunda önemli bir örnek oluşturuyor. Doğru projelendirilmesi ve uygulanması halinde yüzde 85’e varan enerji verimliliği sağlayan Kojenerasyon ve Trijenerasyon sistemleri, 3. Kojenerasyon-Trijenerasyon ile Enerji Verimliliği Konferansı’nda tüm yönleri ile ele alındı. Sürdürülebilir enerji çözümleri üreten şirketleri buluşturan konferansa; enerji sektörü profesyonelleri, uzmanlar ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Konferansta Teksan Jeneratör Teknikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Abdülhalik Emre Teksan, “Hastanelerde Trijenerasyon Sistemleri, Seçim Kriterleri, Kurulumu ve Vaka İncelemeleri” başlıklı sunumu ile konferansın en dikkat çeken konuşmacıları arasında yer aldı.

 

 

Bu haber 3537 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
BAE, bol güneş enerjisi ve hidrojen enerjisine olan ilgisi ile çok fazla potansiyel sunuyor... 06.12.2021
Temiz enerjide finansman miktarı bu yıl 2,5 milyar doları bulacak... 06.12.2021
Enerji ölçümünde 70 yıllık tecrübe... 06.12.2021
Maden sektörünün ihracatı yılın ilk 11 ayında 5,39 milyar dolara ulaştı... 06.12.2021
IVECO, Suzarra fabrikasında 1.600.000’inci Daily’nin üretimini kutluyor ... 06.12.2021
Renault, Yeni SUV Modelinin İsmini Açıkladı: Austral... 06.12.2021
Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’dan kasko poliçesini yenileyene bagaj düzenleyici hediye... 06.12.2021
Teknik Elektromanyetik Gaziantep Bölge Servisini Tanıyalım... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
AB Yetkilisi Gentiloni, 'Artan Enerji Fiyatları Sorununa Kolay Çözümler Yok' ... 06.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.