Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS, Petroleum İstanbul Fuarında gövde gösterisi yaptı

Güncelleme :07.04.2017

İleri teknoloji ile otomasyon sistemleri üreten AR-GE firması Asis Otomasyon, akaryakıt sektörüne sunduğu çözüm ve hizmetlerini, 13. Petroleum İstanbul Fuarındaki standında sergiledi.
 
 

AR-GE faaliyetleri aracılığıyla akaryakıt sektörünün sorunlarına yönelik çözümler sunan Asis, her zaman ki geleneğini bozmayarak bu fuarda da standında, inovatif bir tanıtım gerçekleştirdi.
 Asis kendi mühendisleri tarafından geliştirilen UHF Teknolojisi İle Kablosuz Taşıt Tanıma Sistemi: Cyber® TTS ve PSensör Plaka Tanıma Sensörü ‘nü tanıttı. Asis’in standındaki ürün ve hizmetleri ziyaretçileri tarafından çok beğenildi.
 
 Fuarın ilk açılış günü, İstanbul Valisi Vasip Şahin, PÜİS Başkanı İmran Okumuş ve Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu'nun aralarında bulunduğu heyet, Asis standını ziyaret ederek, Asis'in ürün ve teknolojileri hakkında Asis Otomasyon A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Kaya'dan bilgi aldılar.
  
PÜİS-Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası yöneticileri Asis Otomasyon'un standını ziyaret etti. PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş ve Genel Sekreteri Güner Yenigün'ün de aralarında bulunduğu heyet üyeleri Asis’in ürün ve teknolojilerini ilgiyle incelediler.
 EPDK'nın üst düzey yöneticileri  Asis Otomasyon'un standını ziyaret etti. LPG Piyasası Daire Başkanı Muhammed Demir, Denetleme Daire Başkanı Yılmaz Tamer ve Petrol Piyasası Daire Başkanı Abdullah İnce'nin de arasında bulunduğu yöneticiler Asis Otomasyon ürünlerine yoğun ilgi gösterdiler ve özellikle Cyber TTS Taşıt Tanıma Sistemleri ve PSensör Plaka Tanıma Sensörü ile ilgili Yusuf Kaya'dan bilgi aldılar.
 
Asis Otomasyon'un Standında Sergilediği Teknolojiler:

 
 
UHF Teknolojisi İle Kablosuz Taşıt Tanıma Sistemi: Cyber® TTS
 
Cyber® TTS; ultra yüksek frekans (UHF) teknolojisi ile üretilmiş araç kimlik birimlerinde esneklik ve teknolojik güvenlik sağlıyor. Tabancada okuma problemlerini ve ortam sorunlarını yok ediyor. Ekonomik ve hızlı montaj ile proje yaygınlığını destekliyor ve kablosuz odometre ile “KM” ve “GPS” verilerinin doğru ve online  izlenmesini sağlıyor.
Taşıt Tanıma Sisteminde UHF araç kimlik birimi tabanca okuyucusu Cyber TTS, istasyonlara özel sağlam tasarımı ve kolay kullanımıyla yepyeni özellikler sunan araç tanıma sistemidir. RF UHF Reader, RF master ünitesi ve TamperProof TAG modelleri yüzde yüz Asis AR-GE Grubu tarafından geliştirilmiştir.
Tabanca üzerindeki konum kontrol sistemi sayesinde tabancanın hareketini ya da tabancanın araçtaki konumunu tespit eder ve kontrol altında tutar. Kural dışı bir durum olması halinde otomasyon sistemine online iletir.
 Cyber® TTS, hemen hemen tüm tabanca markalarına ve kılıflarına uygun tasarlanmış olup tüm tabancalarda kusursuz mekanik tasarımı ile her türlü tabancaya ve tabanca yuvasına uyum sağlamaktadır. Ürünün en önemli özelliklerinden biri gelişmiş, yenilikçi enerji yönetim sistemidir. Bu sayede enerji kaynağı pilleri yıllarca servise ihtiyaç duymadan çalışır. Kablosuz odometre ile online çalışarak km bilgilerini, çalışma saatini ve GPS bilgilerini satış anında online alır ve otomasyon sistemine gönderir.

PSENSÖR Plaka Tanıma Sensörü:
 
PSensör, Pompanın üzerine takılan tekil sensör yapısıyla plaka algılar ve bunu direkt olarak otomasyon sistemine iletir.  
Plaka Tanıma zor ve ciddi bir işlemdir. PC, özel yazılım, kamera ve deneyim ister.
PSensor,  tüm bu bileşenleri üzerinde barındıran ve tespit ettiği plaka bilgisini direkt basit haberleşme ile otomasyon sistemlerine iletebilen yeni bir ünitedir. Ortama bağlı olarak  %98’e kadar plakayı doğru tespit yeteneğine sahip bir sensördür.
PSensor’ün iki modeli mevcut olup RF(Kablosuz) ve RS-485 (2 Wire Kablolu) opsiyonları ile üretilmektedir.
Maliye Bakanlığının yeni yazar kasa tebliğine uygun olarak plakanın yazarkasaya otomatik ve doğru olarak iletimini sağlar.
Otomasyon sistemi ile birlikte Emniyet ve Güvenlik Birimlerine veri iletme yetisine sahiptir.
Plaka bilgisi üzerinden taşıt tanıma, loyalty gibi müşteri programları uygulanabilir. Bunun için araca herhangi bir ekipman takmaya veya müşteriye kart, anahtarlık vs. vermeye gerek kalmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4314 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor... 27.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 27.01.2022
ABB, Milano şehrinin elektrikli otobüs şebekesine güç veriyor... 27.01.2022
İzocam, kalın yalıtıma dikkat çekiyor ... 27.01.2022
Drone Teknolojisi Rüzgar Enerjisine Yön Vermeye Devam Ediyor... 27.01.2022
Aksa Elektrik, 2021 yılının son çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 27.01.2022
Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!... 27.01.2022
TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft... 27.01.2022
Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu... 27.01.2022
Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi... 27.01.2022
Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti ... 27.01.2022
Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi ... 27.01.2022
Sanayiciden BOTAŞ’a çağrı: Belirsizlik bir an önce ortadan kaldırılmalı... 27.01.2022
Avrupa'nın enerji ihtiyacı Güney Akdeniz'de güneşten sağlanabilir... 27.01.2022
Kesintisiz enerji için karla kaplı arazide görev yapıyorlar... 27.01.2022
Karadeniz gazında 'üç gemili' çalışma için geri sayım... 27.01.2022
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı... 27.01.2022
Tesla, Çin’deki fabrikasında yeni bir model üretmeye hazırlanıyor... 27.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.