Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol’den çalışanlarına yönelik bir ilk daha: “Castrol Yol Güvenliği Festivali”

Güncelleme :12.09.2017

 Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol, çalışanları ve ailelerinin güvenli sürüş konusunda farkındalıklarını artırarak, daha güvenli seyahat etmelerini amaçladığı ilk “Yol Güvenliği Festivali”ni 10 Eylül Pazar günü İstanbul Park'ta gerçekleştirdi. 

Kurum kültürünün bir parçası olarak çalışanlarının güvenliğini en üst seviyede tutmayı hedefleyen dünyanın lider madeni yağ markalarından Castrol, Türkiye’deki çalışanlarının ve ailelerinin sürüş güvenliği farkındalıklarını arttırmak amacıyla 10 Eylül tarihinde  ilk Yol Güvenliği Festivali’ni İstanbul Park’ta hayata geçirdi.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu'nun katılımıyla düzenlenen Castrol Yol Güvenliği Festivali, farklı içeriği ile ikramlardan müziğe, yarışma ve turnuvalardan simülatörlere kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Festivalde, güvenli sürüş konusunun yanı sıra trafikte hayati önem taşıyan uygulamalar da çalışanlara ve ailelerine aktarıldı. Festival kapsamında çalışanlar ve aileleri için dünya mutfaklarından farklı tatların sunulduğu seçkin restoranların yanı sıra yeni nesil kahve ikramlarının olduğu bir yeme-içme alanı da hizmet verdi. Ziyaretçiler, gün boyu DJ müziğinin eşlik ettiği keyifli etkinlikte güzel vakit geçirirken, 0-9 yaş arasındaki çocuklar da yol güvenliği kültürünü küçük yaştan itibaren çocuklara aşılamak için özel tasarlanmış oyun ve aktivitelere katıldı.

Kamuran Yazganoğlu: “Yol güvenliği, Castrol kurum kültürünün önemli bir parçası…” 

Castrol çalışanlarına yönelik, böylesi önemli bir konuda etkinlik düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, festival için şunları söyledi: 

“Castrol’de kurum kültürünün bir parçası olarak çalışanlarımızın güvenliği en üst seviyede tutmaya çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın yanı sıra aile bireylerini de bu yönde bilinçlendirerek, güvenli sürüş konusunda bir farkındalık yaratmak istiyoruz. İşte bu amaçla bu yıl ilkini hayata geçirdiğimiz Castrol Yol Güvenliği Festivali ile sadece güvenli sürüşü değil, trafikte hayati önem taşıyan uygulamaları da daha önce gerçekleştirilmemiş, bize özgü şekilde bir araya getiriyoruz. Castrol Türkiye olarak, hayata geçirdiğimiz bu festivalin gelenekselleşeceğine ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren diğer şirketlere örnek olacağına inanıyorum.” 

Katılımcılardan, aktivite, yarış ve simülatörlere yoğun ilgi

Güvenli sürüş ve trafikte hayati önem taşıyan uygulamaların katılımcılara aktarıldığı etkinlikte; Alkol Gözlüğü Uygulaması ile Uygulamalı Güvenli Sürüş İstasyonları yer alırken, Ağır Vasıta ve Otomobil Kör Nokta Uygulaması, Emniyet Kemeri Çarpışma Simülatörü de ziyaretçileri ağırladı. Çalışanlar ve aileleri ayrıca, iki çiftin aynı anda tekerlek / zincir değiştirdiği “Lastik Değiştirme Yarışması” – “Aileler Yarışıyor” da hünerlerini sergiledi. Çocuklar ise "Okul Servislerinde Emniyet Kemeri Kullanımı ve Güvenli Davranış" eğitimine katılırken, kendilerine özel oluşturulan çocuk trafik alanında yol güvenliği ve trafik kuralları ile ilgili bilgilendirildi. Yine, Trafikte Güvenli Bisiklet Kullanımı, Defansif Sürüş Eğitimi Simülatörü ve “Fun City” – VR hareketli koltuk aktiviteleri de katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği diğer uygulamalar oldu. Saat 10:00’da başlayan Castrol Yol Güvenliği Festivali, 18:00’da sona erdi.

 

Bu haber 7717 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.