Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Transist Konferansı’nda ulaştırma sektöründeki en son çözüm ve ürünler sergilendi

Güncelleme :07.11.2017

Transist Konferansı’nın Gündemi Yeni Nesil Mobil Ulaşım Çözümleri Oldu


2-4 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Transist Konferansı, ulaştırma sektöründeki en son çözüm ve ürünler sergilendi. Bu yıl Toplu Taşımada 4I: Innovation (Yenilik), Integration ( Entegrasyon), Information (Bilgi Sistemleri) ve Intelligence (İş Zekası) konseptiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, sektör temsilcileri, akademisyenler ve kamu yetkililerinin katılımıyla ulaştırma alanındaki yeni teknoloji ve stratejiler masaya yatırıldı.

Açılış konuşmalarını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı etkinlikte, Huawei Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeng Jianguo, “Ulaşımda Entegre Planlamanın Anahtarı: İş Zekası Çözümleri” başlıklı panelde söz aldı.

“Ulaştırma alanında durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz”

Geçtiğimiz 30 yıl içinde dünya nüfusunun ikiye katladığı ve şehirleşme oranının karşı konulamaz bir şekilde artığına dikkat çeken Jianguo, şehirleşme oranıyla metropollerde artan nüfusun ulaşım, altyapı gibi birçok sorunu da beraberinde getirdiğini vurguladı. Huawei olarak bu problemlerin çözümü için hiç durmadan çalıştıklarını belirten Jianguo, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Huawei olarak akıllı ulaştırma çözümlerimiz günlük hayatımızın her noktasına dokunuyor. Bunların başında gelen projelerimiz, İstanbul metrosunun sürücüsüz metro olarak planladığı projeler. Sürücüsüz metro sistemi ise mobil trenlerle iletişim kurabilen güvenilir bir altyapıyı gerektiriyor. İleri teknoloji metro sistemleri sağlayıcılarından biri olarak sunduğumuz IP / MPLS ve Train to Ground WiFi şebekesiyle tüm trenleri, istasyonları, alt sistemleri ve komuta merkezini birbirine bağlıyoruz.”

Akıllı Otobüs Yönetimi sayesindeki gerçek zamanlı bilgi akışı ile hangi otobüsün hangi saatte hangi durakta olacağının izlenmesinin mümkün olduğunu belirten Jianguo, vatandaşların günlük hayatlarını bu çözümler sayesinde anlık olarak planlayabildiklerini belirtti. Huawei’nin akıllı ulaşım çözümleri, sokak kameraları, GPS verileri, belediye sistemlerinden elde ettiği verileri meteorolojik, doğal ve yapay birçok veri ile toplayarak öngörülerle trafiği daha akıcı ve akıllı hale getirebildiğini belirten Jianguo, ulaşım çözümleri konusunda durmaksızın çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.

 

Bu haber 2332 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.