Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

ExxonMobil, Çok Amaçlı Mobil SHC 600 Yağlarının Geliştirilmiş Serisini Tanıtıyor…

Güncelleme :30.12.2011

Yeni Mobil SHC 600 Serisi, Zor Koşullarda Çalışan Ekipmanlara En İyi Korumayı Sağlıyor

Mobil SHC 600 Serisi yağlar, rakip madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.

Mobil SHC 600 Serisi, üstün düşük sıcaklık akışkanlığı ve korozyon önleyici özellikler sunuyor. 

Dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu için SEW-Eurodrive onaylıdır.

 Exxon Mobil Corporation’a ait ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi yağlarının lansmanını duyurdu. Bu yüksek performanslı sentetik dişli, sirkülasyon ve yatak yağları, programsız duruşları azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak üzere demir çelik sanayine, petrol ve gaz işletmecilerine ve zorlu ortamlarda faaliyet gösteren diğer sanayi kuruluşlarına yardımcı olmak için yüksek performanslı sentetik yağ markası Mobil SHC ürün gamına eklendi.

Mobil SHC markalı yüksek performanslı sentetik yağlara en son katılan Mobil SHC 600 Serisi yağların formülü, geleneksel yağlara karşı bir dizi performans avantajı sağlamak üzere ustalıkla geliştirildi. Gelişmiş sentetik bazyağları ve patentli katık sistemini içeren en son Mobil SHC teknolojisini barındıran yağlar, rakip madeni yağ bazlı dişli ve yatak yağlarından altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.

Mobil SHC 600 yağları, aynı zamanda düşük sıcaklıklarda çalıştırma ve işletime olanak veren olağanüstü düşük sıcaklık akışkanlı ve ekipman koruması için paslanma ve korozyona mükemmel dayanım gösteriyor. Ayrıca Mobil SHC 600 Serisi yağların çok amaçlı potansiyeli, şirketlerin toplam yağ stoklarını azaltmasını sağlayabiliyor, ilave maliyet tasarrufu ve depolama avantajları sağlayabiliyor.    

ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, Mobil SHC küresel marka müdürü Michael J. Hawkins, “Mobil SHC 600 Serisi, 40 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana olağanüstü performans ve üstün ekipman koruması ile eş anlamlı olmuştur ve küresel ticari ve endüstriyel pazardaki pek çok başarılı şirketin sentetik yağ seçimi haline gelmiştir,” dedi. Hawkins şöyle devam etti: “Yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi, olağanüstü performans, üstün ekipman koruması ve daha uzun yağ değiştirme aralıkları sağlamak üzere geliştirilmiştir ve müşterilerimizin üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır." 

Mobil SHC 600 Serisi yağlar, Flender dişli kutularında kullanılmak üzere Siemens'i de içeren 500’den fazla önde gelen ekipman üreticisi tarafından, 1.800’ün üzerinde uygulama için tavsiye ediliyor.  Ayrıca geliştirilmiş yağlar, dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu olarak kullanılmak üzere önde gelen dişli kutusu üreticisi SEW-Eurodrive tarafından onaylandı. 

Kapsamlı laboratuar testleri ve dünyanın lider ekipman üreticilerinden bazıları ile gerçekleştirilen hizmet içi testler sayesinde geliştirilen Mobil SHC 600 Serisi yağlar, geleneksel yağlar ile karşılaştırıldığında yüzde 3,6’a kadar daha yüksek enerji tasarrufu sergiliyor. Aynı zamanda, sistem bileşenleri ve normalde madeni yağ kullanan ekipmanların malzemeleri ile tam uyum içinde olup, bakım profesyonellerinin geçiş sürecindeki ekipman sorunlarını en alt düzeye indirmesine yardımcı oluyor.

 

Geliştirilmiş Mobil SHC 600 serisi, yakın zamanda lanse edilen yüksek performanslı, tam sentetik endüstriyel dişli yağları Mobil SHC Gear Serisi’ni içeren ExxonMobil’in kapsamlı Mobil endüstriyel yağlar yelpazesini daha da genişletti ve üstün koruma ve olağanüstü performans sağlamak üzere geliştirildi. 

Mobil SHC 600 gibi Mobil SHC markalı sentetik yağlar hakkında veya diğer herhangi bir Mobil markalı ürün ve hizmet ile ilgili daha fazla bilgi için www.mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil, Mobil 1 ve enerji verimliliği tasarımı, Exxon Mobil Corporation veya iştiraklerinden birinin ticari markalarıdır. 

*Enerji verimi yalnızca sıvı performansının dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfındaki geleneksel referans yağlarla karşılaştırılmasıyla ilgilidir. Kontrol altındaki koşullarda, bir sonsuz dişli kutusunda test edilen referans yağ ile karşılaştırıldığında, kullanılan teknoloji, referansa göre verimde yüzde 3,6’ya kadar bir artış sağlar. Verimlilik artışları çalışma koşullarına ve uygulamaya göre değişir.

Mobil ve Mobil SHC, Exxon Mobil Corporation'ın veya bağlı kuruluşlarından birinin ticari markalarıdır.

 

 

Bu haber 4100 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.