Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Motul kimyasal ürüneri ile aracınız güvende

Güncelleme :13.07.2018

Motul, kullanıcı ve iş ortaklarını sürekli destekleyerek maliyet verimliliğini artırmaya çalışmaktadır. Bu bağlılık sayesinde Motul, bugün dünya çapında sektöründe en çok bilinen şirketlerden biridir.
 

160 yıldan fazla bir süredir bilinen ürün kalitesi ile birlikte; Motul, rekabet dünyasında yenilikçi ve katılımcı tarzı ile sentetik yağlar konusunda uzman olarak kabul edilmektedir. Motul için inovasyon tutkusu, mühendisliğin makinelere karşı duyduğu tutkunun aynısıdır.

İlk yağ ekipmanlarından bugünün en yeni laboratuvarlarına kadar, gelişim için hiç bitmeyen yenilikçi bir bakış açısını benimseyen Motul, sürekli olarak yeni şeyler keşfetme çabası ile, tedarikçilerinden müşterilerine en iyisini sunmak için kendini adamıştır.

Başarılamaz denileni başarmanın esas anahtarı; Motul ve kullanıcıları arasında kurulan özel ilişkidir. Standartların ötesine uzun süreli verimlilik temelli bu bağ ile Motul, kullanıcı ve iş ortaklarını sürekli destekleyerek maliyet verimliliğini artırmaya çalışmaktadır. Bu bağlılık sayesinde Motul, bugün dünya çapında sektöründe en çok bilinen şirketlerden biridir.

NEDEN MOTUL KATKILARI?


Mekanik performansın sürekli geliştirilme ihtiyacına karşılık olarak, Motul profesyoneller için geniş bir kimyasal ürünler paketi geliştirmiştir. Modern motorların yakıt tüketimleri kullanılan yakıt kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Bununla birlikte, yanma ve iç parçalardaki sürtünme nedeniyle aşınma, yıpranma ile birlikte tolerans paylarında artış oluşur. Motul profesyonellerin ve müşterilerin motor performansını en üst düzeye çıkarmak için kimyasal ürün gamını sunmaktadır.

YAKIT  KATKILARI


Motordaki yanma hiçbir zaman mükemmel değildir. Her zaman yanmamış yakıttan gelen kalıntılar  veya safsızlıklar vardır. Bu kalıntılar zamanla subaplarda, piston başlıklarında, enjektörlerde ve sekmanlarda tortu oluşturur. Enjektörlerin ve karbüratörün kirlenmesi, yanmayan yakıtın artmasına, dolayısıyla daha kötü bir yakıt çevrimine sebep olarak yağ tüketimini artırır. Bu kirlilik valf ve pistonlara tutunarak, mekanik parçaların kendi aralarındaki hareketini bozar. Silindir duvarı ve piston halkaları üzerindeki sürtünme artarak, motorun ideal şekilde çalışmasını engeller. Son olarak, motordaki verimsiz yanma egzoz son işlem sisteminde tıkanmalara sebep olur ve verimlilik hızlı şekilde düşer.

Motul'un yakıt katkı paketi deterjan molekülleri ile entegre olarak kirlilikleri azaltır ve engeller.

YAĞ KATKILARI


Yakıtın tam olarak yanmamasından kaynaklı kirlilik sadece  yanma odasını etkilemez. Ayrıca subap itici  ve silindirin geri kalan bölgelerinin de kirletir. Bu kir metalik parçaların hareketini etkileyerek aşınmayı artırır. Aşınma metallerinin artışı yağın daha sık değişmesine neden olur, motorda arıza ve bozulmalara yol açar. Ayrıca yağ döngüsünü etkiler, sızıntılara sebep olur.

Motul'un yağ katkıları kiri engeller ve sızıntıları durdurur.

SERVİS KİMYASALLARI


Motul Servis Serisi, profesyonel servislerde kullanılmak üzere geliştirilmiş ve mekanik donanımların bakımı için özel ürünlerden oluşmaktadır. Bu yeni seri; otomobiller, motosikletler, hobi araçları, tekneler veya ticari ile endüstriyel taşıtların tümü için uygun olup, bu araçlar konusunda uzmanlaşmış servislerin ihtiyaçlarını içindir.  Motul’un uzun süreli uzmanlığından ve yüksek kalite gerekliliklerinden faydalanılarak geliştirilen on adet Servis Serisi ürünü beş kategoride; mekanik parça bakımı, yağlama koruma ve depolama, gövde bakımı, dış bakIm olarak gruplanıyor.

Profesyonel servis uzmanlarının özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için geliştirilmiş olup büyük paketlerde sunulmaktadır.  Bu ürünlerin etiketleri ilk bakışta kolayca tanınmalarını sağlar. Renk kodlaması, teknik çizimler, ürün adının net şekilde görünmesi, kullanıcıların hızlı ve verimli şekilde çalışmasına olanak sağlar.   

Servis Serisi ile Motul; profesyonellerin hem servis ihtiyaçlarını hem de perakende ihtiyaçlarını karşılar.

Bu haber 6419 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.