Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OPET’İN BAŞARISINA BİR ULUSLARARASI ÖDÜL DAHA

Güncelleme :09.08.2018

 OPET’E İNGİLTERE’DEN “PAZARLAMA PROGRAMLARINDA EN İYİ VERİ KULLANIMI” ÖDÜLÜ 

Akaryakıt sektörünün yenilikçi ve güçlü markası OPET, veriden değer yaratarak entegre pazarlama hizmetleri sunan TANI ile birlikte gerçekleştirdiği “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile Londra’da üstün pazarlama çözümlerinin değerlendirildiği DataIQ Awards’18’de “Pazarlama Programlarında En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde ödüle hak kazandı.

Akaryakıt sektörünün teknolojiyi en kullanan markası OPET, bu alanda farkını bir kez daha ortaya koydu. OPET, İngiltere’de düzenlenen DataIQ Awards’18’de “Best use of data in a marketing programme- Pazarlama Programlarında En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile ödüle layık görüldü. Veriden değer yaratarak entegre pazarlama hizmetleri sunan topluluk şirketi TANI A.Ş işbirliğiyle geliştirilen “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile bu ödüle layık görülen OPET, teknolojik gelişmelerle her gün daha da zenginleşen pazarlama uygulamaları arasında fark yaratıyor. “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi’ ile OPET, müşteri davranış örüntüleri ve geçmiş alışveriş / kampanya hareketlerini inceleyerek, makine öğrenme yöntemleri ile oluşturulan modelle, doğru zamanda doğru kişiye doğru kampanyanın sunulmasını hedefledi. Geleneksel kampanya sistemi ile kişiselleştirilmiş kampanyalar sunan “yapay zeka” ve “makine öğrenme tabanlı yeni sistem” karşılaştırıldığında, hızlı ve otomatize sonuçlarla kampanya cirosunun yüzde 28 arttığı gözlendi.  Her bir müşteriye özel farklı kampanyalar oluşturan kampanya öneri motorunun geliştirilmesi ile OPET’in müşteri odaklı yaklaşımı destekleyen farklı bir pazarlama modeli oluşturuldu. DataIQ Awards Jürisi tarafından yapılan açıklamada da uygulama için  “Dolu dolu analitik içeren bu proje, kişiselleştirmenin ve veri odaklı analitiğin çok rekabetçi pazarlarda elde edebileceği etkiyi göstermektedir” denildi. Proje, daha önce de Türkiye’nin yeni pazarlama ödüllerinden 2018 Martech Awards’ta da “En İyi Yapay Zeka ve Machine Learning Kullanımı” ödülüne layık görülmüştü.

DATA IQ Hakkında:

2016’da İngiltere’nin en hızla büyüyen 100 kuruluşu arasına giren DataIQ organizasyonu her yıl veriyi en iyi şekilde kullanan ve veriye dayalı çözümler üreten markaları değerlendiriyor. DataIQ, 2011 yılından bu yana hızla büyüyen, büyük ve orta ölçekli firmaların veri/analitik liderlerini ve profesyonellerini bir araya getiren bir organizasyon. DataIQ’nün oluşturduğu platformda veri ve analitiği odağına almış makaleler, farklı sektör uygulamaları, sektör araştırma ve raporları, pazarlama iç görüleri gibi alanlarda yüksek kaliteli içerikler üretiliyor. Ayrıca, her yıl, veriye dayalı karar sistemleri, analitik çalışmalar, CRM ve pazarlama iç görüleri konularında en iyi uygulamaların, en son pazar trendlerinin, en yeni araç ve teknolojilerin tartışıldığı DataIQ Summit ve DataIQ Discussion gibi etkinlikler düzenliyor.

 

TANI A.Ş Hakkında:

16 yıldır şirketlerin pazar hâkimiyetini artıracak geniş veri tabanına ve CRM deneyimine sahip olan TANI, web, mağaza ve mobil platformlarda entegre pazarlama çözümleri sunuyor ve danışmanlık veriyor. TANI, markaları insanlara, insanları markalara yakınlaştırarak daha verimli bir dünya yaratmak için çalışan veriden değer yaratmayı misyon edinmiş bir şirket. Koç Topluluğu’na bağlı faaliyet gösteren TANI, Sadakat Programları, Dijital Pazarlama Uygulamaları, Veri Yönetimi ve Analizi, Analitik Hizmetler ve Chippin mobil uygulaması ile dikkat çekiyor. Bu alanlarda 19 yerel 8 uluslararası ödülün de sahibidir.

Bu haber 2373 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mobil Oil Türk Yetkili Distribütörü Hasan Kavi Madeni Yağ Adana’daki Yeni Deposunu Açtı!... 08.12.2021
Enerji Bakan Dönmez’den elektrik faturalarıyla ilgili açıklama... 08.12.2021
Akaryakıt Bayilerinin Denetiminde Yeni Dönem…... 08.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Çevreci Yaklaşımla Enerji Maliyetlerinizi Düşürün... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk’te yeni bir atama gerçekleştirildi... 07.12.2021
Türkiye'nin rüzgar enerjisi kurulu gücü 10 bin 500 megavatı aştı... 07.12.2021
Motorine 66 kuruş zam... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.