Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Mercedes-Benz G-Serisi ve X-Class “Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası”na renk kattı

Güncelleme :09.10.2018

 Mercedes-Benz Türk, Tuna Masters kapsamında 20-23 Eylül tarihleri arasında TEOS ve 4-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası katılımcılarını, ikonik modeli yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi ve Pick-Up modeli Mercedes-Benz X-Class ile ağırlayarak konfor, güç ve lüks bir deneyim yaşattı. Mercedes-Benz Türk Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar grupları, 12.’si gerçekleşen Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası’nın ve 3.’sü gerçekleşen TEOS’un Otomotiv Sponsoru oldu.
Sanat, spor ve eğitim alanlarındaki sponsorluklarını aralıksız sürdüren Mercedes-Benz Türk, Tuna Masters kapsamında TEOS ve Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası’nda açtığı Mercedes-Benz Pop-Up Store’da yeni nesil modelleri hakkında otomobil meraklılarını bilgilendirdi, test sürüşleri gerçekleştirdi ve özel fırsatlar sundu.   

Mercedes-Benz Türk, Tuna Masters kapsamında 20-23 Eylül tarihleri arasında TEOS ve 4-7 Ekim tarihleri arasında İzmir’in doğal güzellikleriyle tanınan beldesi Alaçatı’da düzenlenen Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası’nın otomotiv sponsorluğunu üstlendi. Mercedes-Benz’in 39 yıllık arazi ikonu Mercedes-Benz G-Serisi’nin en yeni nesli G 500 modeli ve “Türünün X Örneği” olarak Türkiye’de yaklaşık 1 sene içerisinde Pick-Up segmentinde dikkat çeken Mercedes-Benz X-Class, festival boyunca katılımcıların beğenisine sunuldu. Festival katılımcılarının deneyimleme şansı buldukları yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi, E-Serisi, CLS modelleri ve Mercedes-Benz X-Class modelleri ayrıca turnuva boyunca Mercedes-Benz Pop-Up Store bünyesinde de test edildi. Etkinlikler kapsamında en büyük balığı yakalamak için mücadele eden katılımcılar, karada kaldıkları süre boyunca Mercedes-Benz’in alanında keyifli zaman geçirdiler.


Şükrü Bekdikhan: Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası, deniz tutkusu ile otomobil tutkusunu bir arada yaşayan özel bir kitle ile buluşma noktamız oldu


Spora verdikleri desteğe dikkat çeken ve Festival’in yarışma heyecanına ortak olan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, “Bu yıl ilk defa sponsor olduğumuz Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası, kendi alanındaki en keyifli organizasyonların başında geliyor. Mercedes-Benz Türk olarak hem sponsorluklarımızda, hem de sosyal sorumluluk projelerimizde uzun soluklu işbirlikleri yapmaya özen gösteriyoruz. Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası, deniz tutkusu ile otomobil tutkusunu bir arada yaşayan özel bir kitle ile buluşma noktamız oldu. Turnuva boyunca bize eşlik eden Yeni Mercedes-Benz G-Serisi yaklaşık 40 senelik bir birikim sonucunda en güncel haline gelen, sadece bir arazi aracı ikonu değil, aynı zamanda çok özel bir yaşam stili konumunda yer alıyor. Yeni Mercedes-Benz G-Serisi’nin başrolde olduğu organizasyonumuzda ayrıca sektördeki ilklerden olan Mercedes-Benz Pop-Up Store’umuz ile de turnuva katılımcılarının keyfine keyif katmayı amaçladık.” dedi.


Tufan Akdeniz: Aktif yaşam tarzını benimseyenler X-Class’ı tercih ediyor


Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “Aktif yaşam tarzını benimseyenler ile Mercedes-Benz X-Class sayesinde sürekli bir araya gelmeye başladık. Markamızın ilk Pick-Up modeli olan Mercedes-Benz X-Class, kullanıcılarına tasarım, konfor, sürüş dinamizmi ve güvenlik özelliklerini bir arada sunuyor. Türkiye’deki Pick-Up segmentindeki ilk premium seçenek olarak pazarda kendine has bir konuma ulaşan Mercedes-Benz X-Class, Alaçatı Uluslararası Fishing Turnuvası’nda gücünü, dayanıklılığını ve çok yönlü kullanımıyla beğeni topladı. Mercedes-Benz X-Class gibi bir Pick-Up’a sahip olduğunuzda teknenizi denize indirebilir, başka bir şehre ulaşımını sağlayabilir, bütün bunları yaparken premium bir aracın sunduğu konfor ve imkânlardan sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Günlük hayatınızda ise Mercedes-Benz konforu ile şehirdeki hayatınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca, verdiğimiz desteği önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz çünkü hayatı dolu dolu ve çok yönlü yaşayanlarla bir arada olmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Spora aralıksız destek sürüyor


Mercedes-Benz Türk, sanat, spor ve eğitim alanındaki sponsorluklarını aralıksız sürdürüyor. 22 yıldır Türkiye Futbol Federasyonu ana sponsorluğunu, 17 yıldır ise Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz Türk; kiteboard sporunu ise 2015 yılında Bozcaada’da düzenlediği “Mercedes-Benz KiteBoard Avrupa Şampiyonası” ile desteklemeye başladı. Şirket, 2016 yılından beri isim sponsorluğunu üstlendiği, kiteboard okulu “KiteMercedes by Bilge Öztürk” ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanından kiteboard sporcularının gözdesi olan Muğla, Akyaka’daki Akçapınar sahilinde faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Bu haber 2219 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu... 27.01.2022
ABB, Milano şehrinin elektrikli otobüs şebekesine güç veriyor... 27.01.2022
İzocam, kalın yalıtıma dikkat çekiyor ... 27.01.2022
Drone Teknolojisi Rüzgar Enerjisine Yön Vermeye Devam Ediyor... 27.01.2022
Aksa Elektrik, 2021 yılının son çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 27.01.2022
Tesla, Çin’deki fabrikasında yeni bir model üretmeye hazırlanıyor... 27.01.2022
Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!... 27.01.2022
TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft... 27.01.2022
Karadeniz gazında 'üç gemili' çalışma için geri sayım... 27.01.2022
‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor... 27.01.2022
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı... 27.01.2022
Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi... 27.01.2022
Kesintisiz enerji için karla kaplı arazide görev yapıyorlar... 27.01.2022
Avrupa'nın enerji ihtiyacı Güney Akdeniz'de güneşten sağlanabilir... 27.01.2022
Sanayiciden BOTAŞ’a çağrı: Belirsizlik bir an önce ortadan kaldırılmalı... 27.01.2022
Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi ... 27.01.2022
Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti ... 27.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 27.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.