Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

 

Elektrik 228 16.10.2019

ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
 ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Elektrik 331 11.10.2019

Aksa, marin jeneratörleriyle Boat Show’da
Aksa Jeneratör, 5 Ekim’de kapılarını açan ve 13 Ekim tarihine kadar devam edecek olan GİSBİR Boat Show Tuzla fuarında yerini aldı. Fuardaki stant alanında ziyaretçilerini ağırlayan Aksa Jeneratör, Marin Jeneratör serisindeki ürünlerini fuarda tanıtıyor.  

Elektrik 327 08.10.2019

Enerji adaleti için yeniden dağıtım, hakların tanınması ve katılımcılık şart
Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nin (İPM) “İklim Kafe Konuşmaları”nın Ekim ayı toplantısında 2018/19 Mercator-İPM Araştırmacısı Cem İskender Aydın, “Enerji Adaletinin İzinde: Türkiye’de Rüzgar Enerjisi Karşıtı Muhalefeti Anlamak” başlıklı bir sunum yaptı. Türkiye’deki RES karşıtı yerel hareketleri, enerji adaleti ve enerji demokrasi kavramları üzerinden değerlendiren Aydın, enerji adaleti için eşit ekonomik ve ekolojik paylaşımın, hakların tanınmasının ve etkin bir katılımcılığın gerekli olduğunu vurguladı  

Elektrik 565 02.10.2019

Enerji teknolojisi AR-GE yol haritası toplantısı yapıldı
 Sabancı Üniversitesi, ABD, Avrupa ve Asya´nın önde gelen üniversitelerinden 23 uluslararası enerji teknolojisi AR-GE merkezi direktör ve uzmanlarını bir araya getirerek, üst düzey bir enerji teknolojisi AR-GE yol haritası toplantısı düzenledi.

Elektrik 484 02.10.2019

Kaspersky: Enerji sektörü siber tehdit baskısı altında
 2019´un ilk altı ayında Kaspersky çözümleri, enerji sektöründe kullanılan endüstriyel kontrol sistemi (ICS) bilgisayarlarının yaklaşık yarısında alarm verdi. En sık karşılaşılan siber tehditler; solucanlar, casusluk yazılımları ve kripto para madencileri oldu. Bu üçü birlikte saldırıların %14´ünü oluşturdu. Kaspersky Lab ICS CERT´in 2019´in 1. yarısına ait endüstriyel tehdit alanı raporunda elde edilen önemli bulgulardan biri bu oldu.

Elektrik 524 01.10.2019

Elektrik zammından etkilenmemenin reçetesi tedarikçi değiştirmek
Aylardır konuşulan elektrik zammı geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak elektrik birim fiyatlarını açıkladı. Elektrik fiyatları, konut, sanayi ve ticarethaneler için zamlandı. Geçen yılın Nisan ayına kıyasla ev faturalarında yüzde 54, işyerlerinde ise yaklaşık yüzde 103 zam var. Buna göre, daha önce tedarikçi şirket değiştirmemiş ev ve iş yeri kullanıcıları Eylül ayına kıyasla yüzde 14.9 daha fazla elektrik faturası ödeyecek.  

Elektrik 506 01.10.2019

PAGEV Başkanı Eroğlu: Elektrikte Yüzde 100’ü Aşan Artış Belimizi Büküyor
İki ay önceki yüzde 14,98’lik elektrik zammının şokunu üzerinden atamayan sanayiciler, EPDK’nın açıkladığı ikinci zam haberiyle sarsıldılar. Yüzde 14,90 olarak açıklanan yeni elektrik zammının özelde plastik sektörü genelde tüm sanayiyi olumsuz etkileyeceğini söyleyen PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu; “Türkiye’de kaynak sıkıntısından çok öncelik sorunu olduğunu düşünüyoruz. Önceliğin mutlaka üretim yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan sanayicilere verilmesi gerekiyor. Söz konusu zamlarla sürdürülebilir bir üretimden söz etmek çok zor” dedi.  

Elektrik 606 30.09.2019

Elektriğe % 14.9 zam yapıldı
 EPDK'nın bugün gerçekleştirilen toplantısından zam kararı çıktı. Elektriğe 1 Ekim 2019'dan geçerli olmak üzere yüzde 14.9 zam yapıldı.

Elektrik 980 18.09.2019

Zorlu Enerji’den kadın ve erkek herkes için “Eşit bi’hayat” çağrısı
 Türkiye’nin yerli ve yenilenebilir enerji alanındaki öncülerinden Zorlu Enerji, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı’nın lansmanını Eskişehir’de gerçekleştirdi. Toplantıda seminer, yönetici workshop’u ve interaktif oyunlar dahil toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratacak birçok çalışma Zorlu Enerji çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Zorlu Holding’te Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunun sözcülüğünü üstlenen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik yaptığı konuşmada; “Geleceğin şirketleri arasında güçlenerek yerimizi almak ve yeni dünyayı takip ederek var olmak istiyorsak bunu ancak kadınlar ve erkekler olarak yan yana durduğumuzda başarabileceğimizi biliyoruz. Eşitliği sadece kadınlar için değil, erkekler için, toplum için, dünyamız için istiyoruz. Bu anlayışla, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonumuzun önemli parçası olarak hayata geçirdiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili çalışmalarımızı, hazırladığımız yol haritası ve şirketlerimizin yöneticilerinden oluşan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitemizin liderliğinde tüm şirketlerimize yayıyoruz. Zorlu Enerji ile bunun en güzel örneklerinden birini de Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik, Kütahya ve Uşak’ta hayata geçiriyoruz” dedi.

Elektrik 1205 12.09.2019

“Rüzgar Sektörü Yeni YEKDEM’le Umut Tazeler”
Türkiye Rüzgar İstatistikleri Raporu’nun 2019’un ilk 6 ayını kapsayan verileri Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB tarafından yayımlandı. Buna göre Temmuz 2019 itibarıyla Türkiye’de rüzgarın ülkenin enerji ihtiyacını sağlama oranı yüzde 7,40’a ulaştı. Türkiye’nin kurulu rüzgar gücü Temmuz 2019 itibarıyla 7 bin 615 MW’a çıkarken rüzgar santralleri yatırımında aslan payını yüzde 37,66’lık oranla Ege Bölgesi aldı. Ege Bölgesi’ni yüzde 34,19 oranla Marmara Bölgesi takip etti. Raporu değerlendiren TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, rüzgarın Türkiye enerji yelpazesindeki payının özellikle son 7 yılda 3 kat büyüdüğünü belirtirken Türkiye’nin rüzgarda yakaladığı büyüme hızını önümüzdeki yıllarda da sürdürmesi gerektiğine dikkat çekti. “Mevcut Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destek Mekanizması YEKDEM 2020 Aralık ayında sona erecek. Biz rüzgarda büyümenin devam etmesi için yeni YEKDEM fiyatının hem sürdürülebilir hem de finanse edilebilir bir çıpa fiyat getirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Birçok etkeni gözeterek yaptığımız çalışmalar bu fiyatın kilovatsaat başına 5,22 dolar/cent olarak belirlenmesi gerekliliğini ortaya koyuyor. İlk olarak yeni mekanizmanın bir an evvel açıklanmasıyla sektör güven ve umut tazeler; 2016 yılında kaydettiği bin 500 MW’lık kurulu güç artışının bile üzerine çıkabilir. Kasım ayı başında düzenleyeceğimiz Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi TÜREK’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın katılımı ile bu konuları ele alacağız” dedi.

Elektrik 1160 11.09.2019

Dijitalleşen Osmangazi EDAŞ bağlantı süreçlerini hızlandırarak hizmet kalitesini artırdı
Osmangazi EDAŞ kullanıcıların şebeke bağlantısı için yaptığı başvurulardaki onay süreçleri hızlandırdı. Hayata geçirilen teknolojik altyapı sistemi PWIRE sayesinde beş iş gününü bulabilen onay işlemleri online yapılması halinde aynı gün içerisinde tamamlanacak.

Elektrik 1215 10.09.2019

Zorlu Enerji’nin Eskişehir ofisi Türkiye’nin ilk ISO 45001:2018 Sertifikası’nı aldı
Zorlu Enerji, Eskişehir’deki perakende satış faaliyetleriyle, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonlu ilk İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 45001:2018) belgesini almaya hak kazandı. Türkiye’de ilk kez bir enerji şirketi tarafından alınan belge aynı zamanda elektrik sektöründe dünya çapında bir ilk olma özelliği taşıyor.  

Elektrik 1223 10.09.2019

Hareket Ukrayna Ofisini Açtı
Teknolojisi, uzman kadrosu ve üstün hizmet standartlarıyla sektörün lider markası Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, global bir marka olma vizyonu çerçevesinde uluslararası ofislerine Ukrayna’yı da ekledi.  

Elektrik 1370 06.09.2019

TVEL Yakıt Şirketi Macaristan’daki Budapeşte araştırma reaktörüne yakıt tedarik etmeye devam ediyor
TVEL JSC ve Macaristan Bilimler Akademisi Enerji Araştırmaları Merkezi, Budapeşte Araştırma Reaktörü (BRR) için nükleer yakıt tedarik etmek üzere Rusya ile anlaşma imzaladı.  

Elektrik 1451 03.09.2019

Ofiste elektriği tasarruflu kullanmanın yolları
Günümüzün büyük bir kısmını ofiste geçiriyoruz. Bilgisayarlar, fotokopi makineleri, aydınlatma, klimalar derken büyük miktarda elektrik tüketimi yapıyoruz. Ancak harcanan bu elektriğin bir kısmı boşa gidiyor. Kahve makineleri, kullanılmayan toplantı odalarının açık kalan ışıkları, sürekli prizde takılı olan fotokopi makineleri derken elektriği boşa harcıyoruz. Elektrik tedarikçileri karşılaştırma internet sitesi EnCazip, ofiste nasıl tasarruf edileceğine dair tavsiyelerde bulundu.

Elektrik 1373 03.09.2019

Aksa Jeneratör bu kez Mozambik fuarında
20 yıldır bulunduğu Afrika pazarında kıtanın sürdürülebilir kalkınmasına destek olan Aksa Jeneratör, Mozambik’in başkenti Maputo’da 55. kez düzenlenen fuara bu yıl da katılarak yenilikçi ürünlerini sergiledi  

Elektrik 1512 29.08.2019

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma
Enerjisa Enerji’nin TOBB ETÜ Hastanesi ile imzaladığı anlaşma uyarınca Enerji Performans Modeli’nden yararlanan hastane, yılda ortalama 677 bin kWh elektrik ve 207 bin TL’lik tasarruf sağlayacak. Modele göre hastanenin eski aydınlatma ürünleri Enerjisa Enerji tarafından yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleri ile değiştirilecek. 2017-2023 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile uyumlu olan Enerjisa Enerji modelinin yaygınlaşmasının, ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunacağı öngörülüyor.  

Elektrik 1692 22.08.2019

Aksa Enerji, fon yöneticileri ve analistler ile bir araya geldi
Aksa Enerji, 21 Ağustos Çarşamba günü CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı’nın ev sahipliğinde fon yöneticileri ve analistler ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Şirketin 2019 ilk yarıyıl finansal sonuçları değerlendirilirken yenilenen yönetim kadrosu, Şirket’in geleceğe yönelik hedefleri ve stratejileri hakkında da bilgi verdi.  

Elektrik 1692 21.08.2019

GE Yenilenebilir Enerji’nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 500’üncü Kanadını Üretti
 GE Yenilenebilir Enerji, bugün yaptığı açıklamayla LM Wind Power’ın Türkiye’de İzmir’in Bergama ilçesinde yer alan ve iki yıldır faaliyette olan yeni rüzgâr türbini kanadı üretim tesisinde, 500’üncü rüzgâr türbini kanadını ürettiğini duyurdu. Türkiye, Avrupa ve Asya da dâhil olmak üzere dünya genelinde artış gösteren rüzgâr enerjisi talebine yanıt vermesi amacıyla üretilen 500 adet kanadın, toplamda yaklaşık 500 MW kapasitede enerji üretecek kadar rüzgâr toplaması bekleniyor. Bu da Türkiye’deki yaklaşık 680.000 evin enerji ihtiyacını karşılamaya yetecek bir enerji kapasitesine denk geliyor.

Elektrik 1877 19.08.2019

Enerjide tasarruf hamlesi
 Kamu binalarında enerji tasarrufu yakından takip edilecek. Yeniden yapılandırılan Enerji Yatırımları Takip ve Koordinasyon Kurulu “verimlilik odaklı” çalışacak. Nükleer santral süreçleri için de bürokrasi sadeleşecek.

Elektrik 1893 16.08.2019

Zorlu Enerji yeni şarj istasyonlarını hayata geçirmeyi sürdürüyor
Zorlu Enerji'nin şehirlerarası seyahatlerde elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve kesintisiz sürüş deneyimi sunmak için yeni şarj istasyonlarını hayata geçirmeyi sürdürdüğü bildirildi.  

Elektrik 2075 09.08.2019

Aksa Enerji, konsolide net kârını yüzde 170 artırdı
Türkiye’nin halka açık en büyük serbest enerji üreticisi Aksa Enerji, 2019 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, 2019’un ilk yarısında kârını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 170 artırarak 229 milyon TL net kâr elde etti.Son yıllarda yurt dışı yatırımlarına ağırlık veren Aksa Enerji, Afrika’daki santrallerinin yüksek katkısıyla faaliyet kâr marjını ise neredeyse iki katına çıkardı.  

Elektrik 2105 08.08.2019

Enerji verimliliği endüstride rekabette avantaj sağlıyor
Enerji maliyetlerinin önemli bir kısmının endüstriyel alanlarda gerçekleştiği günümüzde, özellikle uluslararası rekabet gücü açısından önemli olan enerji verimliliği, şirketlerin ana gündemine yerleşiyor ve enerji tasarrufuna yönelik önlemler artıyor. Kablosuz endüstriyel IoT alanında uzmanlaşan Skysens, enerji verimliliğini artırmak ve maliyetleri aşağı çekmek açısından önemli rol oynuyor  

Elektrik 2110 07.08.2019

Elektrik faturalarının yüzde 19´u vergi
 Elektrik fatura kalemleri, özellikle de elektrik dağıtım bedeli son günlerde sıkça tartışılan bir konu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan kararla birlikte artık elektrik faturaları sadeleşerek birim fiyat toplam maliyet olarak tüketicilere gösterilecek.

Elektrik 2145 07.08.2019

Enerjisa Enerji 2019’un ilk yarısında büyüme ivmesini devam ettirdi
 Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği büyüme ivmesini ikinci çeyrekte de sürdürdü. Enerjisa Enerji, faaliyet gelirleri açısından 2019 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 büyüme ile 2.268 milyon TL konsolide faaliyet geliri elde ederken, aynı dönemde baz alınan net kârı ise 466 milyon TL’ye ulaştı.

Elektrik 2312 02.08.2019

Zorlu Enerji Anadolu´da güneş enerjisi seferberliği başlattı
 Zorlu Enerji, çözüm ortaklarının katkısıyla Anadolu´daki şehirlerde sanayiciye güneş enerjisi ve avantajlarını anlattı. İlk olarak Eskişehir ve Bursa´da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları sonrası; çok sayıda firma güneş enerjisine geçmek için özel toplantı talep etti.

Elektrik 2335 01.08.2019

Teksan ve Schneider Electric´den kesintisiz güç kaynağı çözümlerinde önemli iş birliği
 Kesintisiz güç sektöründe güvenilir gücün adı olan Teksan Jeneratör, dünyanın enerji yönetimi ve otomasyonda önde gelen şirketlerinden Schneider Electric ile önemli bir iş birliğine imza attı. Yapılan iş birliği kapsamında Teksan Jeneratör, Schneider Electric´in kesintisiz güç kaynağı (UPS) ürünlerinde Türkiye distribütörlerinden biri oldu.

Elektrik 2320 01.08.2019

Akfen Yenilenebilir Enerji'den Van Gölü Kıyısında 37 MW'lık Güneş Santrali
 2020’ye kadar yerli ve yenilenebilir kaynaklardan 1000 MW’lık enerji üretim santrali portföyüne ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Van’daki üçüncü projesi 13 MW gücündeki PSI Engil güneş enerji santrali elektrik üretimine başlayan Akfen Yenilenebilir Enerji'nin toplam kurulu gücü 480 MW oldu Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Van Gölü kıyısındaki üçüncü lisanslı güneş santrali PSI Engil’in devreye alınmasıyla birlikte Türkiye’nin güneşlenme süresi en yüksek illerinden Van, tek seferde 37 MW’lık güce kavuştu. 66 milyon dolara mal olan santraller 80 bin kişinin yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak.

Elektrik 2352 01.08.2019

Güney Amerika´nın Elektriği Adana´dan
 İhracat alanında birçok ülkeye çeşitli ürün gamlarında hizmet veren Fullimex, Peru ve Kolombiya ülkelerinde toplamda 10 projeyi alarak çalışmalarına başladı.

Elektrik 2456 25.07.2019

Müziğin enerjisi AKSA Jeneratör’den
 Aksa Jeneratör sağladığı kesintisiz enerji ile etkinliklerin aranılan jeneratör markası olmaya devam ediyor. Aksa Jeneratör’ün enerji sponsoru olduğu Harbiye Açık Hava Konserleri her yıl olduğu gibi bu yıl da enerji dolu

Elektrik 2521 24.07.2019

Bakan Dönmez Akkuyu NGS İnşaat sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi
Ziyaret kapsamında, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ile Rus Konzern Titan-2 A.Ş. ve Türk inşaat şirketi IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığıyla kurulan şirket arasında tasarım, inşaat ve ekipman tedarikine ilişkin sözleşme (EPC Sözleşmesi) yüksek mevkili yetkililer huzurunda imzalandı.

Elektrik 2509 24.07.2019

Zorlu Enerji ödeme noktaları sayısını 792’ye çıkardı
 Eskişehir, Kütahya, Afyon, Uşak ve Bilecik illerinde elektrik perakende satış faaliyetlerini üstlenen Zorlu Enerji, müşterilerine sunduğu hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. Zorlu Enerji, bu kapsamda NKolay bayileriyle hizmet verdiği ödeme noktalarının sayısını 60’a çıkarırken Zorlu Enerji müşterilerinin faturalarını ödeyebildiği toplam ödeme noktası sayısı ise 792’ye yükseldi. 

Elektrik 2502 24.07.2019

Emin Enerji Kırşehir´de biyogaz yatırımına imza atıyor
 Emin Grup bünyesinde hizmet veren Emin Enerji, 80 milyon liralık yatırımla Kırşehir´de biyogaz tesisinin inşaatına başladı. 2020 yılının ilk ayında hizmete girmesi planlanan biyogaz tesisinin yılda 24 milyon kilovatsaat elektrik üretimi yapması ve 14 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılaması hedefleniyor.

Elektrik 2565 22.07.2019

Elektrik faturalarında yeni dönem
 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) elektrik faturalarının sadeleştirilerek, tüketicilere özgü bilgileri esas alan fatura uygulamasına geçildiği bildirildi. Yeni faturalarda dağıtım bedeli görülemeyecek.

Elektrik 2776 16.07.2019

The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor
Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir enerji inovasyon yatırımcısı InnoEnergy, Avrupa’da temiz enerjiye yönelik inovasyonların katalizörü olarak bilinen “The Business Booster” (TBB) etkinliğini bu yıl yedinci kez düzenliyor. 3-4 Ekim 2019 tarihinde Fransa’nın Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek etkinliğin ana teması ise “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacak. Açılış konuşmasını, İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve İnsan Hakları Elçisi Mary Robinson’ın yapacağı etkinlikle eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da 150’den fazla sürdürülebilir enerji inovasyonu sergilenecek. Etkinliğe 40 ülkeden 800’ü aşkın startup ve uzmanın katılımı bekleniyor.  

Elektrik 2836 14.07.2019

Enerji Verimliliği, Geleceğin Yeni Sektörü ve Mesleği Olacak...
 Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın, Türkiye´nin enerjide dışa bağımlı olduğunu, ülkemizde kullanılan enerjinin yüzde 75´inin yurtdışından ithal edildiğini ve 50-55 milyar dolarlık enerji ithalatından kaynaklanan bir açık söz konusu olduğunu söyledi.

Elektrik 2943 11.07.2019

Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Coğrafi Bilgi Sistemleri Projesi ile bir ödül de Esrı’den
Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Dünyanın lider Coğrafi Bilgi Sistemi yazılım firması olan ESRI tarafından “Coğrafi Bilgi Sisteminde Özel Başarı Ödülü” takdim edildi.  

Elektrik 2967 10.07.2019

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu’nda 3 Üst Düzey Atama
Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, kurumsal hedefleri doğrultusunda 3 üst düzey atama gerçekleştirdi.  

Elektrik 2985 09.07.2019

Aksa Doğalgaz 3 milyon aboneye ulaştı
 Türkiye´de 27 il ve 180 ilçede abonelerine doğa dostu, güvenli ve ekonomik doğal gaz ulaştıran Aksa Doğalgaz, 3 milyonuncu abonesine ulaştı.Türkiye´nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketi olan Aksa Doğalgaz, doğal gaz dağıtım alanına eklenen yeni ilçelerle birlikte, daha fazla aileyi doğal gaz konforuyla buluşturuyor.

Elektrik 3165 04.07.2019

Eşarj elektrikli araçlara özel hızlı şarj istasyonları ile Kuzey Çevre Otoyolu’nda
Enerjisa Enerji’nin geçtiğimiz yıl satın aldığı Türkiye’nin en yaygın elektrikli araç şarj istasyonu ağı olan Eşarj, 255. istasyonunu Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda açtı.  

Elektrik 3102 04.07.2019

Elektrik tedarikçinizi değiştirerek yüzde 20 tasarruf sağlayabilirsiniz
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ni yeniledi. Bu yönetmelik ve diğer mevzuat değişiklikleri ile birlikte elektrik tüketicilerinin hakları genişletildi. Fakat birçok tüketici hangi haklara sahip olduğu bilmiyor. Elektrik tarifeleri karşılaştırma ve tedarikçi değiştirme sitesi EnCazip.com, kazanılan yeni hakları derledi. Yapılan yenilemeyle tüketiciler internetten veya çağrı merkezinden tedarikçi değiştirebilecek, böylece 120 Lira daha fazla tasarruf edebilecek.  

Elektrik 3127 04.07.2019

Rüzgar Türbini Kanat Üreticisi LM WIND POWER, İzmir’de Büyüyor
2017’de İzmir Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen GE Yenilenebilir Enerji bünyesindeki LM WIND POWER, 2019 yılı sonuna kadar 30 milyon dolarlık ek yatırımını tamamlamaya hazırlanıyor.  

Elektrik 3169 02.07.2019

Akfen iki RES projesi ile yarım milyondan fazla kişiye sadece rüzgârdan elektrik sağlıyor
 2020 yılına kadar Türkiye´de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW´lık enerji üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale´de 143 milyon dolarlık yatırıma sahip 112 MW´lık Üçpınar Rüzgâr Enerji Santrali (RES) projesinin tamamını devreye aldı.

Elektrik 3167 01.07.2019

INEVA, “Dünya Enerji Ödülü”nde birinciliğe layık görüldü
 INEVA Çevre Teknolojileri, dünyanın en prestijli çevre ödülü olan “National Energy Globe Award 2019 Turkey”da “Kamu ve Özel Sektörde Arıtma Çamurlarının Bertarafı ve Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi” birinci oldu

Elektrik 3376 21.06.2019

Zorlu Enerji Anadolu’ya Güneşi Anlatacak
Zorlu Enerji bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Zorlu Solar; çözüm ortaklarının katkısıyla Anadolu’daki şehirlerde sanayiciye güneş enerjisi ve avantajlarını anlatacak. Bursa’da başlayan seminer dizisinin 26 Haziran tarihinde Eskişehir ile devam etmesi ve toplam 7 ilde yapılması planlanıyor.  

Elektrik 3460 19.06.2019

EMEA Finance’dan Akfen Yenilenebilir Enerji'ye 2 Büyük Ödül
Akfen Yenilenebilir Enerji, geçen yıl yapımına başladığı toplam 530 milyon dolar değerindeki 4 rüzgâr ve 9 güneş santrali projesi ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards 2018 etkinliğinde 2 prestijli ödül aldı. Akfen’in 275 MW gücündeki 4 rüzgâr santrali projesi için imza attığı uzun vadeli proje finansmanı Orta ve Doğu Avrupa’nın “En İyi RES Proje Finansmanı” ödülünü alırken, toplam 102 MW’lık 9 güneş santrali projesi de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın “En İyi Yenilenebilir Enerji Proje Finansmanı” seçildi.  

Elektrik 3514 18.06.2019

Zorlu Enerji’nin Yeşil Kredisi “En İyi Yeşil Kredi” Ödülünü Aldı
 Zorlu Enerji’nin Garanti BBVA’dan aldığı 10 milyon dolarlık yeşil kredi; bankacılık sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan EMEA Finance Awards’ta “En İyi Yeşil Kredi” ödülünü aldı.

Elektrik 3448 18.06.2019

Aksa bayrağı Afrika’da dalgalanmaya devam ediyor
Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, ulusal ve uluslararası platformlarda gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara her gün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Aksa, 11-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Afrika kıtasının en büyük yapı ve inşaat fuarı olan African Construction Expo’ya enerji desteği vererek Güney Afrika’daki sektör temsilcileriyle bir araya geldi.  

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.