Haber Ekonomi

Haberler > Lojistik Başlıkları

MNG Kargo’nun düzenlediği sektörün ilk hackathon’u sonuçlandı

Güncelleme :12.08.2020

 Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar atan MNG Kargo, kargo sektörünün ilk hackathon yarışmasını düzenledi. Katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak projeler geliştirdi. 

MNG Kargo, yeni teknolojik fikirlere verdiği önem doğrultusunda sektöründe bir ilk olan hackathon yarışması düzenledi. Katılımcılar yarışmada MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme önerisi ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme önerisi üzerine çalıştılar. 

Birincilik ödülü 7/24 kargo taşımacılığı projesine

IBM, BIP ve Zebra Technologies tarafından da desteklenen yarışmada birincilik ödülü Şehir İçi 7/24 Kargo Taşımacılığı projesiyle Büşra Serdaroğlu ve Okan Serdaroğlu’na verildi ve 35 bin TL’lik para ödülü kazandılar. İkincilik ödülünü Yeni Nesil Online Şube ile Fatma Kiraz ve Kadir Furkan Kiraz kazanırken 25 bin TL’lik ödülün de sahibi oldular. Üçüncülük ödülü ise Online Ödeme projesi ile Irmak Aydın ve Yağmur Bayraktar’ın oldu. Ayrıca 15 bin TL para ödülü de kazandılar.

Kuantum hesaplama projesine jüri özel ödülü

Zebra Technologies tarafından tüm yarışmacılara katılım seti gönderilen yarışmada diğer destekçi firmalar olan BIP ve IBM de jüri özel ödülü verdi. BIP Jüri Özel Ödülü; BİP Üzerinden Zamanlı Teslimat Ev Anlık Bildirim projesiyle Ali Doğan ve Mert Caner Arıca’nın olurken IBM Jüri Özel Ödülü Kuantum Hesaplama ve Kargoculuk Sektöründe Dönüşüm projesiyle Zeki Can Seskır, Umut Kızılyamaç, Berat Yenilen ve Arda Özdoğru’nun oldu.

“Yenilikçi fikirler bizler için değerli”

Apizone Hackathona 828 ekibin başvuruda bulunduğunu ve yarışmaya gösterilen bu ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten MNG Kargo CTO Gökhan Yoluaçık şunları söyledi: “Müşteri deneyimi doğrultusunda yenilediğimiz iletişim altyapımızla birlikte teknolojik dönüşüm çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yeniliklere imza atan bir firma olarak kargoculuk sektöründe ilk hackathon yarışmasını düzenlediğimiz için de mutluluk duyuyoruz.

Katılımcıların her türlü projesi, fikri ve deneyimi bizler için çok değerli. Düzenlediğimiz bu yarışmayla hem sektörümüze farklı bir gözle bakabiliyoruz hem de katılımcılara kargoculuk sektörünü anlatabiliyoruz. Yarışmaya katılan, çabalayan ve değer üreten herkesi tebrik ediyorum.”

Bu haber 2366 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk’ün yılın en büyük kamyon teslimatı Hüner Grup’a yapıldı ... 29.09.2020
Petronas Pist Laboratuvarı Yarış Dünyasına Katkı Sağlıyor!... 29.09.2020
Sanko Enerji Salihli’de Robotik Kodlama Sınıfı açtı... 29.09.2020
Mobil Oil Türk A.Ş. ile WEConnect International’dan Şirket Sahibi Kadınlara Network Desteği!... 29.09.2020
CW Enerji, Karadeniz’in en büyük Güneş Enerji Santrali’ni kurdu... 29.09.2020
Otopratik’ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası... 29.09.2020
IVECO’dan Kormad’a 3 adet Trakker Teslimatı... 29.09.2020
UTİKAD Tarihinde Bir İlk… ... 29.09.2020
Allison otobüs filolarına eGen Flex'i sunuyor... 29.09.2020
Doğalgaz Yerine Isı Pompası Kullanmak Isıtma Masrafını Azaltır Mı?... 29.09.2020
Akaryakıt Pompasına Kadın Eli Değdi... 29.09.2020

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.