Haber Ekonomi

Haberler > LPG Başlıkları

Dünya LPG Üreticileri e-LPG Haftası’nda Bir Araya Gelecek

Güncelleme :28.10.2020

Dünya LPG Birliği (WLPGA), LPG sektörünü bir araya getiren, LPG’nin tüm değer zincirine odaklanan en önemli küresel etkinlik niteliğindeki ‘e-LPG Haftası’nın bu yıl 2-6 Kasım 2020 tarihleri arasında sanal ortamda düzenleneceğini açıkladı.
 

e-LPG Haftası’na, WLPGA CEO’su ve Genel Müdürü James Rockall, Dünya LPG Birliği (WLPGA) Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Tezel, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol ve Clean Cooking Alliance (Temiz Pişirme İttifakı) CEO’su Dymphna van der Lans, ENOC Group CEO’su Ekselansları Saif Humaid Al Falasi gibi sektör liderleriyle LPG ve enerji konusunda dünya çapında söz sahibi isimler katılacak.

Hafta boyunca özel canlı oturumlar, interaktif sanal ağırlama süitleri ve bilgi alışverişi toplantıları gibi çok sayıda oturumun düzenleneceği, ‘Enerjiye Hayat Vermek’ temalı e-LPG Haftası’nda LPG şirketlerinin tanıtım sunumları da yapılacak.

ENOC Group’un ev sahipliğindeki e-LPG Haftasında; COVID-19 sonrası dünyada gelişen küresel otogaz pazarları, enerji talebi yoğun olan sektörlerde daha yüksek karbon alternatifleri yerine LPG kullanımına yönelik fırsatlar, dijital inovasyon ve çeşitlilik, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden özellikle de yoksulluk, açlık, sağlık, iklim değişikliği, toplumsal cinsiyet eşitliği ve enerjiye erişim başlıklarında belirtilen hedeflere ulaşmak için LPG kullanımında inovasyon ve gelişmeler dahil olmak üzere pek çok sektörel fırsat ve zorluk ele alınacak.

Sektörün önde gelen bölgesel ve uluslararası oyuncularıyla kamu otoritesini bir araya getiren LPG Haftası’nın, sadece LPG şirketleri için değil Türkiye açısından da önemli olduğunu dile getiren Dünya LPG Birliği (WLPGA) Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Tezel, “İklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün daha yoğun hissedildiği günümüzde LPG, doğa dostu enerji kaynağı olarak ülkemiz açısından da büyük önem taşıyor. LPG Haftası’nda büyük oyuncularla birlikte yer almak bizler için son derece önemli. Sanal ortamda gerçekleşecek olan bu zirvede, çok daha geniş bir katılım gerçekleşeceğine inanıyorum. LPG alanında söz sahibi olan katılımcılar, değerlendirilme ve yorumlarıyla; temiz, ekonomik ve alternatif enerji üretimi yapan sektörümüze büyük katkı sağlayacak” ifadesini kullandı.

Türkiye LPG pazarının, özel kanunuyla, dünyanın otogaz tüketiminde birinci pazarı olması sebebiyle önemi, büyüklüğü ve özgün yapısıyla dünyada örnek pazarlardan biri olduğunu belirten Türkiye LPG Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Aratay, “Artan enerji ihtiyacının karşılanması, kaynak çeşitliliği ve güvenliği için LPG çok önemli bir alternatiftir. Sürdürülebilirlik politikaları kapsamında ve ‘0’ emisyon hedefi doğrultusunda LPG, doğa dostu temiz bir enerji kaynağı olarak çok önemli bir geçiş yakıtıdır. Dünya LPG Birliği’nin düzenlediği e-LPG Haftası, hem ulusal hem de küresel bazdaki sorunlara ilişkin çözümlerin ve fırsatların konuşulacağı sektörümüz açısından çok önemli bir platform olacaktır” şeklinde konuştu.

e-LPG Haftası nedeniyle değerlendirmede bulunan WLPGA CEO’su ve Genel Müdürü James Rockall da her yıl düzenlenen Dünya LPG Forumu’nu da kapsayan LPG Haftası, dünya LPG sektörünün en önemli buluşması olduğuna dikkat çekti. Rockall, ‘’Bu yıl etkinliğin sanal ortamda e-LPG Haftası olarak düzenlenmesi, dünya LPG sektörünün pek çok konuyu ele alması ve tartışması, daha derinlemesine ve daha geniş kapsamlı iş yapılması açısından her zamankinden daha benzersiz ve eşi görülmemiz bir fırsat sunuyor” dedi.

Rockall sözlerine şöyle devam etti: “Gösterdiği çabalar ve düzenlediği etkinliklerle dünya çapında takdir edilen WLGPA, LPG sektörünün yetkili sesi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Sektör uzmanları tarafından LPG alanındaki trendlerin paylaşılması, sektörde yaşanan ve beklenen sıkıntıların yanı sıra gelecekle ilgili fikirlerin, yeni teknolojilerin ve politikaların belirlenmesi açısından bize kapılar açmaya devam ediyor. Ayrıca, bu platform sayesinde iş ağımızı genişletecek imkanları ve en iyi uygulamaları paylaşma olanağı sunuyor.”

ENOC Group CEO’su Ekselansları Saif Humaid Al Falasi
ise, “ENOC olarak LPG sektörünü iş birliği ve en iyi uygulamaların paylaşımı etrafında buluşturma konusunda WLPGA’in vizyonunu paylaşıyor, bu yıl ilk kez sanal ortamda gerçekleşecek e-LPG Haftasına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

En ileri yapay zeka teknolojisiyle dijital platformda interaktif olarak gerçekleşecek etkinlik, networking deneyimini geliştirip uzun ömürlü ilişkiler kurulmasını mümkün kılarken, üst düzey oturumların kaydedilecek olması delegelerin anketlere, soru-cevap oturumlarına ve sohbet panellerine katılabilmesini sağlayacak.

Kayıt hakkında daha detaylı bilgilere www.lpgweek.com/registration sitesinden veya info@lpgweek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bu haber 4610 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta Vergi Kaçakçılığıyla Mücadelede Büyük Başarı Sağlandı... 18.01.2021
Mercedes-Benz Türk, 2021’de de liderliği hedefliyor... 17.01.2021
Otomotiv Sanayii Derneği 2020 Verilerini Açıkladı... 17.01.2021
Doğal gaz keşfi sayesinde 2021'in en yatırımcı KİT'i TPAO olacak... 17.01.2021
Türkiye, Avrupa’nın enerji güvenliğinde kilit konuma geliyor... 17.01.2021

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.