Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

PETRONAS Madeni Yağlar, Güce Odaklanan Yeni PETRONAS Urania Motor Yağı Serisini Piyasaya Sürüyor

Güncelleme :15.02.2021

 Yenilenen ve çeşitlenen yüksek teknolojili PETRONAS Urania motor yağları, ağır vasıtalar ve hafif ticari araçların karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor.

 PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), hafif ticari ve ağır hizmet tipi araçlar için daha güçlendirilmiş bir formülle tasarladığı yeni Urania Motor Yağları serisini duyurdu. Yeni Strong Tech™ teknolojisine sahip olan PETRONAS Urania, zorlu koşullarla baş etmek zorunda olan sürücülerin ihtiyaç duyduğu dayanıklılığı sağlamaya odaklanıyor.

 PETRONAS Urania, ağır ve hafif ticari araçların yüksek motor sıcaklıkları, oksidasyon ve tortularla baş etmek zorunda kaldığı en güç çalışma koşullarında bile, değişen hava şartlarına karşı koymak, taşımacılık taahhütlerinin yerine getirilmesine yardımcı olmak için üretildi. Ürünlerdeki inovasyonların tamamı önde gelen araç markalarının performansını en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlandı. Yeni, yüksek kaliteli motor yağı yelpazesi, benzersiz formülüyle yağ değişim aralıklarını uzatıyor, aşınmayı en aza indiriyor, beklenmedik arıza sürelerini azaltıyor ve gerçek anlamda operasyonel esneklik sağlıyor.

 Santena'daki (Torino, İtalya) Küresel Araştırma ve Teknoloji Merkezi'nde StrongTech™ teknolojisiyle geliştirilen yeni formül, yağın benzersiz bir şekilde güçlü bir film tabakası oluşturmasını ve araçların daha uzun süre daha güçlü kalmasını sağlıyor. İnanılmaz ölçüde sağlam molekül zincirleri, optimum viskoziteyi korumak için biriken kurumu hapsediyor, aşınma ve oksidasyona karşı koruma sağlayarak bir sonraki değişime kadar yağın verimliliğini artırıyor. 

 PETRONAS Urania, baskı altındaki motorların ömrünü uzatmak için tasarlandı. Böylece filo yöneticilerine güven verirken, direksiyon başında geçimini sağlayan şoförlerin karşılaşabileceği riskleri azaltıyor. Yola devam etmenin ve aracın yeteneklerini en üst düzeye çıkarmanın getirdiği karlılık, şirketin yakıt verimliliğini artırmada ve toplam sahip olma maliyetini düşürmede 20 yıllık PLI deneyimine dayanıyor. Buna ek olarak, PLI'nin müşterilerine sunduğu sürekli destek hizmetleri, kullanıcıların Petronas Urania madeni yağlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor. Bu sayede sürücüler sahip oldukları akıllı teknolojiler ve en iyi destekle, işin zamanında ve bütçe dahilinde yapılabilmesi için araçlarına tam anlamıyla güven duyuyor.

 Daha az emisyon salınımı, daha fazla yakıt ekonomisi 

PETRONAS Urania serisi, onlarca yıllık deneyim ve kapsamlı araştırmalar eşliğinde daha fazla yakıt ekonomisi, daha az emisyon salınımı, gelişmiş güvenilirlik ve dayanıklılık için üretildi. PETRONAS Urania aynı zamanda CO2 salınımını azaltmak için tasarlandı. Yeni Petronas Urania 5000 5W-30, geleneksel 5W-30 yağlara kıyasla çok daha ince bir film tabakası oluşturarak yakıt tüketimini ve zararlı emisyonları önemli ölçüde azaltıyor. Böylece sürücüler sürdürülebilirlikten ödün vermeden çalışma süresini en üst düzeye çıkarabiliyorlar. 

 PETRONAS Urania ürün yelpazesi, kalite ve çevreye olan etki açısından en katı uluslararası standartları karşılayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede filo yöneticileri ve sürücüler, araçlarını daha uzun süre yolda tutarak yalnızca sürdürülebilirliğe dair düzenlemelere uyum sağlamakla kalmayacak, uzun vadede filo operasyonlarının ön saflarındaki yerlerini de pekiştirebilecekler.

 PLI EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölge Yöneticisi Domenico Ciaglia şunları söyledi: “Müşterilerimiz özünde güvenebilecekleri  bir güç arıyorlar. Birçoğu her gün zorlu yolculuklarla, zorlu arazilerle ve zorlu hava koşullarıyla karşı karşıya. Yeni PETRONAS Urania formülü, Formula 1, Moto GP ve Dakar Rallisi gibi en uç örneklerde yürütülen geliştirme aşaması ve testler sayesinde kamyonların ve hafif ticari araçların daha uzun süre daha yüksek performans göstermesi için ihtiyaç duydukları gücü sağlıyor. Teknolojimiz titizliğini defalarca kanıtladı. PETRONAS Urania ile filo yöneticileri, sürücüler ve araçlar her türlü zorlukla baş edebilecek güce ve güvene sahip olacak."

 PETRONAS Urania’nın temel gücünü kullanıcılarıyla daha fazla paylaşmak için PLI ekibi, ‘Durdurulamaz Kahramanlar - PETRONAS Urania Roadshow'u Avrupa'ya getirecek. Daha fazla bilgi önümüzdeki aylarda yayınlanacak.

Bu haber 2794 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerinde yeni dönem... 16.04.2021
Aygaz Otogaz ve Yapı Kredi’den Dev Kampanya... 16.04.2021
Yapı Kredi Müşterileri OPET’te Kazanıyor... 16.04.2021
PÜİS Başkanı Okumuş: "Yeni Kanun Teklifi'nin Kabul Edilip Yasalaşacağına İnanıyorum"... 16.04.2021
Tekser, Teknik Çözümleriyle Buhar Geri Dönüşüm Sistemlerine Hazır... 15.04.2021
Yıldız Teknik Üniversitesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası Aldı... 15.04.2021
Bergiz Grup tüm şantiyelerinin yakıt ikmal süreçlerini Turpak ile her yerden anlık olarak izliyor... 15.04.2021
Pandemi, temiz enerji talebini artırdı... 15.04.2021
Ford Trucks pazara umutla bakıyor, 2021’de rekor hedefliyor ... 15.04.2021
Continental sıfır emisyonlu mobilite yolunda... 15.04.2021
BEDAŞ Müşteri Operasyon Merkezleri 08.00-17.00 Arası Hizmet Verecek ... 15.04.2021
TOTAL Yakıtmatik, M Oil İstasyonlarıyla artık tüm Türkiye’de hizmet veriyor... 15.04.2021
UND, Ticaret ve Lojistiğin Nabzını Sınır Kapılarında Tutacak... 15.04.2021
Uzmanlar Avrupa'da LNG ve boru gazı rekabetinin süreceğini öngörüyor... 15.04.2021
Mercedes-Benz, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü Kutluyor... 15.04.2021
Shell, petrol üretiminde yıllık % 5 düşüş planlıyor... 15.04.2021
Anadolu Isuzu NPR 10 ile Bodrum yollarında... 15.04.2021
Bakan Dönmez: Kamu kurumlarımız maliyetlerini kendi tasarruflarıyla karşılayacak... 15.04.2021
İzmir Temiz Enerji Merkezi Olma Yolunda Bir Adım Daha Atıyor... 15.04.2021
Enerji Pastasında Güneşin Payı Büyüyor... 15.04.2021
Mercedes-EQ markasının lüks sınıftaki ilk elektrikli otomobili EQS tanıtıldı... 15.04.2021
Taysad’dan Tırsan’a Hem Patent Hem İhracat Ödülü ... 15.04.2021
Petrol Ofisi’nden LPG’li araçlara yönelik Türkiye’nin ilk ve tek Filo Yönetim Sistemi: LPG Pass... 15.04.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.