Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Zeynela Motorlu Taşıtlar A.Ş., Anadolu Isuzu’nun Belarus ve Ukrayna distribütörlüğünü üstlendi

Güncelleme :26.08.2021

Zeynela, genişleyen ürün gamı ile ulaştırma ve taşımacılık sektörünün farklılaşan ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor

Soycan Şirketler Grubu ve Koluman Holding’in otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ortak iştiraki Zeynela Motorlu Taşıtlar A.Ş., Anadolu Isuzu ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Zeynela, Anadolu Isuzu otobüslerinin Belarus ve Ukrayna’daki tek yetkili distribütörü oldu. Isuzu’nun toplu taşıma, şehir içi, şehirler arası ve okul otobüsleri gibi geniş bir ürün gamını kapsayan anlaşmayla birlikte 2 yıl içerisinde bayi yapılanmasının tamamlanması hedefleniyor.

Avrupa taşımacılık ağında önemli bir transit noktası olan Belarus’ta kurulan ve 2020 yılında Ukrayna ve Türkiye şirketlerini kurarak hizmet ve faaliyet alanını genişleten Zeynela Motorlu Taşıtlar A.Ş., Anadolu Isuzu otobüslerinin Belarus ve Ukrayna’daki distribütörlüğünü üstlendi. Ürün grupları içerisinde toplu taşıma, şehir içi, şehirler arası ve okul otobüslerinin dizel, doğal gaz, elektrikli versiyonları bulunan distribütörlük anlaşması kapsamında Zeynela, ulaştırma ve taşımacılık sektöründe geniş bir kitlenin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilecek bir konuma yükseldi.

“Satış sonrası servisi önemsiyoruz”

Zeynela’nın aynı zamanda Koluman markalı ürünlerin de Belarus ve Ukrayna’daki distribütörlüğünü yürüttüğünü belirten Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, Anadolu Isuzu iş birliği hakkında şunları söyledi: “Avrupa taşımacılık ağında önemli transit noktalarından Belarus ve Ukrayna’da ticari araç ve ekipman alanında öncü otomotiv firmalarının distribütörlüğünü yürüten Zeynela, bu anlaşma sayesinde ürün yelpazesini genişletmiş oldu. Zeynela olarak satışın yanı sıra satış sonrası servise de oldukça önem veriyoruz. Bu doğrultuda bayi yapılanmamızı 2 yıl içerisinde tamamlamış olacağız. Ukrayna özelinde ise 2022 sonuna kadar 25’in üzerinde noktayla bayi ağımızı büyük ölçüde oluşturmayı hedefliyoruz. Stratejimizi bölgesel anlamda bayi ve servis yapılanmasını oluşturmak şeklinde belirledik. Öte yandan bayilik başvuruları da almaya başladık.”

Otomotivde yüzde 100 büyüme öngörüsü

Dünya standartlarına sahip kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri rekabetçi imkanlarla taşımacılık ve ulaştırma sektörüne sunduklarını aktaran Soycan, “Vizyoner bakış açımız ile sektörün önde gelen uluslararası markalarının faaliyet gösterdiği pazarlarda ağımızı geliştirmeye devam ediyoruz. %100 Türk sermayesiyle kurduğumuz ve bağımsız yapısını koruyan bir şirket olarak doğru ürünü, doğru pazara sunma kabiliyetimiz ve lokal ekiplerle, multi-dil ve multi-kültürle hareket etmemizle rakiplerimizden ayrışıyoruz. Otomotivde bünyemize katılan yeni global markalarla yüzde 100’ün üzerinde büyüme öngörüyoruz” dedi.

Bu haber 1007 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Atık Yönetiminin Önemi... 27.10.2021
Tırsan, NUFAM 2021 Fuarında Avrupa’nın en rekabetçi inşaat ürün gamını sergiledi... 27.10.2021
Orman Genel Müdürlüğü, filosunu 5 adet Volvo FMX 6x6 kamyonlarla güçlendirdi... 27.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 27.10.2021
Mercedes-Benz Cumhuriyet Rallisi başlıyor... 27.10.2021
Eurasia Rail, Yüzlerce Katılımcıyı Binlerce Sektör Profesyoneli ile Buluşturmaya Hazırlanıyor... 27.10.2021
UTİKAD İzmir’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 27.10.2021
Total Turkey Pazarlama, yeni nesil gres ürün grubu Ceran’ı İskenderun’da tanıttı... 27.10.2021
Cezayir LNG gemisi 29 Ekim'de Türkiye'ye geliyor... 27.10.2021
Mercedes-Benz Türk’te yeni atamalar yapıldı... 27.10.2021
OPET ile Dağ Bisikletleri Şehre İniyor... 27.10.2021
Enerji ithalatı faturası eylülde yüzde 65,7 arttı... 27.10.2021
bp Türkiye’nin Gelişim, Seninle projesinde ikinci dönem başvuruları ve eğitimleri başlıyor... 27.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.