Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

TAYSAD’ın “İş Mükemmelliği Projesi” ile Yılda 16,5 Milyon TL’lik İyileşme Sağlandı!

Güncelleme :26.08.2021

 Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), beşinci verimlilik projesi olan İş Mükemmelliği Grup 3 Projesi’nin ikinci faz gelişim ve değerlendirme toplantısını; katılımcı firmalarla birlikte gerçekleştirildi. Geçen yılın Ocak ayında başlatılan ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Tebliği (UR-GE) kapsamında desteklediği projenin ikinci etabında katılımcı firmalar, toplam 16,5 milyon TL tutarında iyileşme sağladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, katılımcı firmaların projeden gün geçtikçe daha fazla fayda sağlamaya başladığını belirterek, “Bu sonucun diğer üyelerimize de örnek teşkil edeceğini umut ediyorum” dedi. 

 Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi TAYSAD, beşinci verimlilik projesi olarak yürüttüğü ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Tebliği (UR-GE) kapsamında desteklediği İş Mükemmelliği Grup 3 Projesi’nin gelişim değerlendirme toplantısını düzenledi. Toplantı; katılımcı firmalarla birlikte online ortamda gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada Ocak 2020’de başlatılan projenin birinci ve ikinci etabında, katılımcı firmaların toplamda 16,5 milyon TL tutarında iyileşme sağladığı aktarıldı. Katılımcı firmaların projeden sağladığı faydanın önemine dikkat çeken TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Katılımcı firmalar projeden gün geçtikçe daha fazla fayda sağlıyor. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Elde edilen sonucun diğer üyelerimize de örnek teşkil edeceğini umut ediyorum” diye konuştu. 

“Kümeler içerisinde emsal bir proje”

Toplantıya katılan T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Uzmanı Zeynep Sezen de projenin kümelenme projeleri açısından emsal teşkil ettiğinin altını çizdi. “UR-GE projeleri uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi tebliği çerçevesinde yürütülen projelerdir” açıklamasını yapan Sezen, “Firmalarımızın küçüklü büyüklü bir araya gelerek kümelenme mantığı çerçevesinde rekabetçilik gücünü artırarak kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz” dedi. Söz konusu proje kapsamında TAYSAD çatısı altında otomotiv sektörü kümesi oluşturulduğunu ve kümelenme mantığının bu projede şekil bulduğunu vurgulayan Sezen, çalışmada yer alan firmaların birbirleriyle olan etkileşimini görmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

 Üçüncü faz sonunda hedef; 25 milyon TL!

TAYSAD İş Mükemmelliği UR-GE Grup 3 Projesi’nin uygulama çalışmalarını yürüten ve proje hakkında bilgi veren İdealkoç Genel Müdürü Ömer Faruk Tezcan ise “Pandemi dönemine denk gelen bu proje bizlere insanların istediklerinde her şeyi başarabildiğini yeniden gösterdi” diye konuştu. Projenin şirketlere sağladığı ekonomik faydaya da değinen Tezcan, “2020 Ocak ayında başlayan Grup 3 projemizde TAYSAD üyesi 10 firma, pandemiye karşın projenin birinci ve ikinci fazında yaptıkları çalışmalarıyla 16,5 milyon TL’lik kazanç elde etti. Üçüncü faz sonunda bu kazancın 25 milyon TL’ye ulaşacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı. 

Bu haber 1055 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Atık Yönetiminin Önemi... 27.10.2021
Tırsan, NUFAM 2021 Fuarında Avrupa’nın en rekabetçi inşaat ürün gamını sergiledi... 27.10.2021
Orman Genel Müdürlüğü, filosunu 5 adet Volvo FMX 6x6 kamyonlarla güçlendirdi... 27.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 27.10.2021
Mercedes-Benz Cumhuriyet Rallisi başlıyor... 27.10.2021
Eurasia Rail, Yüzlerce Katılımcıyı Binlerce Sektör Profesyoneli ile Buluşturmaya Hazırlanıyor... 27.10.2021
UTİKAD İzmir’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 27.10.2021
Total Turkey Pazarlama, yeni nesil gres ürün grubu Ceran’ı İskenderun’da tanıttı... 27.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.