Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Logitrans, filosunu Mertsan Motorlu Araçlar AŞ’den aldığı 65 araçlık siparişi ile genişletiyor

Güncelleme :07.09.2021

 Rusya, Avrupa ve Kazakistan başta olmak üzere Baltık ve B.D.T. ülkeleri ile Asya ve Doğu Avrupa ve Afrika’yı içine alan bölgenin lider ve öncü lojistik firması Logitrans, filosunu Mertsan Motorlu Araçlar AŞ’den aldığı 65 araçlık siparişi ile genişletirken, ilk 25 aracını yapılan tören ile teslim aldı.

Temelleri 90'lı yıllarda atılan uluslararası Lojistiğin Türkiye’deki önemli oyuncularından biri olan Logitrans, geçtiğimiz yıl almış olduğu 30 adet DAF XF 480 SC araçlarının üstün yakıt performansından memnun kalarak, zengin filosuna dahil etmek için üstün yakıt performansı, verimliliği, dayanıklılığı ve her geçen gün gelişen hizmet ve servis ağı sebebiyle 2021 yılındaki yatırımları için de DAF XF 480 SC model araçları tercih etti. 

Büyüme hedefleri dahilinde, Ağustos ayında DAF & Mertsan işbirliği ile 25 adet çekiciyi filosuna ekleyen Logitrans, “15.yılında 150 Adet Çekici Araç Yatırımı” hedefini Eylül ve Ekim aylarında tamamlamış olacak. Her yıl filosunu genişleterek hizmet verdiği coğrafyaları da arttıran Logitrans’ın bir diğer amacı ise, yeni hedef pazarlarda öz mal araçları ile başarı elde etmek. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Sünel, “Araçlarımıza yenilerini eklerken bunların birer sayıdan ibaret olmadığını belirtmek isteriz. Müşterilerimize her zaman daha kaliteli, daha güvenli ve daha hızlı taşımacılık hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Her yatırım planımızı, yeni hedef pazarlar belirleyerek ve mevcut coğrafyalarda kusursuz taşımacılık sağlamak üzerine şekillendiriyoruz. Yatırımlarımız dijitalleşme, depolama ve taşımacılığın her alanında devam ediyor. Büyük bir Polonya Demiryolu Hattı üzerinde çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda bu çevreci ve sürdürülebilir hattımızın seferlerini başlatıyor olacağız” şeklinde konuştu.

 Türkiye ‘de DAF markasının öncü temsilcisi Mertsan Motorlu Araçlar, pazara hızlı bir giriş yaparak 2020 yılını iyi bir satış rakamı ve 4 adet servis noktası açarak tamamladı. DAF markasının pazar payını ciddi seviyede arttıran Mertsan; 2021 yılını ise Şekerpınar‘da tüm servis hizmetlerinin verileceği alanında öncü olacak nitelikte son teknoloji ile donatılmış DAF Trucks Yetkili Servis lokasyonu, DAF kullanıcılarına daha hızlı hizmet sunabilmek için ilave mobil ITS araçları ve hedeflerinin üzerinde bir satış adedi ile tamamlamayı ve yatırımlarını artırarak devam etmeyi planlamaktadır.

Tuzla’da Logitrans Lojistik AŞ garajında gerçekleşen törenimize, Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Sünel ve Mustafa Değer; Mertsan Motorlu Araçlar AŞ’den Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ertem, Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Karahasan, Satış Müdürü Alper Ata, DAF Trucks Turkey’den Genel Müdür Gregor van der Mark, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ayaz katılım sağlamıştır.

Uluslararası taşımacılıkta güvenli ve hızlı taşımanın öneminin Logitrans için ilk sırada olduğunu belirten Yönetim kurulu üyesi Mustafa Değer, uzun soluklu bir iş birliğinin de Mertsan ile yapılmış olmasından memnun olduğunu dile getirdi. 

Bu haber 1350 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Atık Yönetiminin Önemi... 27.10.2021
Tırsan, NUFAM 2021 Fuarında Avrupa’nın en rekabetçi inşaat ürün gamını sergiledi... 27.10.2021
Orman Genel Müdürlüğü, filosunu 5 adet Volvo FMX 6x6 kamyonlarla güçlendirdi... 27.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 27.10.2021
Mercedes-Benz Cumhuriyet Rallisi başlıyor... 27.10.2021
Eurasia Rail, Yüzlerce Katılımcıyı Binlerce Sektör Profesyoneli ile Buluşturmaya Hazırlanıyor... 27.10.2021
UTİKAD İzmir’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 27.10.2021
Total Turkey Pazarlama, yeni nesil gres ürün grubu Ceran’ı İskenderun’da tanıttı... 27.10.2021
Mercedes-Benz Türk’te yeni atamalar yapıldı... 27.10.2021
OPET ile Dağ Bisikletleri Şehre İniyor... 27.10.2021
Enerji ithalatı faturası eylülde yüzde 65,7 arttı... 27.10.2021
bp Türkiye’nin Gelişim, Seninle projesinde ikinci dönem başvuruları ve eğitimleri başlıyor... 27.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.