Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı

Güncelleme :01.12.2021

Elektrik dağıtım ve perakende satışında Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji, geleceğin bankacılık deneyimini tasarlarken, yenilikleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Akbank ile 14 ildeki 76 Enerjisa İşlem Merkezi’nin ödeme altyapısının sağlanması için kapsamlı bir iş birliğine imza attı. Proje dahilinde her ay yaklaşık 700.000 Enerjisa müşterisi, Enerjisa İşlem Merkezleri’nden yaptıkları fatura ödemelerini Akbank güvencesi ile TCMB lisanslı, anlaşmalı ödeme kuruluşları üzerinden gerçekleştirebilecek.

 Sabancı Holding ve E.ON’un çoğunluk hisselerine sahip olduğu ve halka açık bir yapıda faaliyetlerini yürüten, elektrik dağıtım ve perakende satışında Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji, müşterilerine en iyi şekilde hizmet edebilmek ve müşteri memnuniyetini artırmak üzere, bankacılık ve ödeme sistemleri konusunda Türkiye’nin en önde gelen bankalarından Akbank ile ortak bir projeye imza attı. Anlaşma kapsamında Enerjisa Enerji müşterileri, Enerjisa İşlem Merkezleri’nden yaptıkları fatura ödemelerini Akbank güvencesi altındaki TCMB lisanslı, anlaşmalı ödeme kuruluşları sayesinde yapabilecekler. 

Türkiye’nin 3 dağıtım bölgesindeki, 14 ilde 21 milyonu aşkın kullanıcıya kaliteli hizmet götürmeyi hedefleyen Enerjisa Enerji, müşterilerinin ödemeler konusunda da en iyi ve güvenilir servisi alabilmesi için Akbank’tan destek alıyor. 14 ildeki 76 Enerjisa İşlem Merkezleri’nin ödeme altyapısını Akbank’ın üstlenmesi sayesinde müşteriler, Enerjisa fatura ödemelerini nakit veya kredi kartı ile kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. 

Hizmetin Odağında Müşteri Memnuniyeti Var

Enerjisa Enerji Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; 

‘’ Biz her zaman yaptığımız işin merkezine müşterimizi koyarak bugüne geldik. Şimdiye dek gerek müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan yatırımlarımızla gerekse de sunduğumuz yenilikçi çözümlerimizle müşterilerimize en iyi hizmeti götürmeyi amaçladık. Bu anlaşma ile Enerjisa Enerji olarak hizmet verdiğimiz bölgelerde müşterilerimize sunduğumuz uçtan uca çözümleri arttırmaya devam ediyoruz. Sabancı Holding çatısı altında yer alan, Enerjisa ve Akbank gibi iki güçlü ve güvenilir markanın iş birliği bizler açısından çok değerli. Bu proje dahilinde her ay 700.000 Enerjisa Enerji müşterisi, İşlem Merkezlerimiz üzerinden gerçekleştirdikleri ödemeleri Akbank güvencesi ile yapabilecek. Her yıl yaklaşık 10 milyon Enerjisa fatura ödemesinin bu kanaldan gerçekleşmesini bekliyoruz. İnsanımıza kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sağlamak için yenilikçi ve güvenli uygulamalarımızı müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz ‘’ dedi. 

Güçlü teknolojik altyapımızla Enerjisa İşlem Merkezleri’nde de Enerjisa kullanıcılarına hizmet vermeye başladık

Akbank olarak Enerjisa kullanıcılarına yıllardır kendi kanallarından farklı ürünlerle kesintisiz hizmet verdiklerini söyleyen Akbank bunlara ek olarak bankanın güçlü teknolojik altyapısıyla Enerjisa İşlem Merkezleri’nde de Enerjisa kullanıcılarına hizmet vermeye başladığını belirtti. Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal konuşmasına şöyle devam etti: 

“Enerjisa ile yaptığımız işbirliğiyle Açık Bankacılık uygulamalarımızı Enerjisa abonelerinin kullanımına sunuyoruz. İşbirliğimiz neticesinde Enerjisa İşlem Merkezleri’nden fatura ödemek isteyen kullanıcılar hızlı ve güvenli bir şekilde fatura ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Akbank olarak şubelerimiz ve dijital kanallarımızdan sunduğumuz bütünsel müşteri deneyimini Enerjisa İşlem Merkezleri’nde fatura ödemeleri için Enerjisa kullanıcılarına da sunuyoruz. Akbank olarak bu tür işbirlikleri ile tüm kullanıcılarımızın, Akbank hizmet ve servislerine her yerden ulaşmasını ve Akbank servis kalitesini deneyimlemesini amaçlıyoruz. “ 

Sorumluluk Reddi

Bu basın bülteni yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilmemeli ya da herhangi bir değerlendirme veya kıymete dayanak olması amaçlanmamış olup, hiç kimse için herhangi bir hisseyi veya başka kıymetleri alması, elinde tutması veya satması ile ilgili öneri olarak nitelendirilmemelidir. Bu basın bülteni Enerjisa ve Enerjisa ‘nın iştiraki olan şirketlerin yönetimleri tarafından yapılan güncel varsayımlara , tahminlere ve de ilgili şirketlerin elinde bulunan diğer bilgilere göre ileriye dönük açıklamalar içerebilir. Çeşitli bilinen ve bilinmeyen riskler, belirsizlikler ve diğer etmenler, gelecekteki gerçek sonuçlar, mali durum, şirketin gelişim veya performansı ile burada verilen tahminler arasında önemli farklılıklara yol açabilir. Enerjisa ve Enerjisa’ nın iştirakleri , kanunun mecbur tuttuğu haller dışında, bu ileriye dönük açıklamaları güncelleme veya gelecekteki olaylara veya gelişmelere uygun hale getirme niyetinde değildir ve böyle bir yükümlüğü de bulunmamaktadır.

Bu haber 1037 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor... 27.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 27.01.2022
ABB, Milano şehrinin elektrikli otobüs şebekesine güç veriyor... 27.01.2022
İzocam, kalın yalıtıma dikkat çekiyor ... 27.01.2022
Drone Teknolojisi Rüzgar Enerjisine Yön Vermeye Devam Ediyor... 27.01.2022
Aksa Elektrik, 2021 yılının son çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 27.01.2022
Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!... 27.01.2022
TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft... 27.01.2022
Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu... 27.01.2022
Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi... 27.01.2022
Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti ... 27.01.2022
Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi ... 27.01.2022
Sanayiciden BOTAŞ’a çağrı: Belirsizlik bir an önce ortadan kaldırılmalı... 27.01.2022
Avrupa'nın enerji ihtiyacı Güney Akdeniz'de güneşten sağlanabilir... 27.01.2022
Kesintisiz enerji için karla kaplı arazide görev yapıyorlar... 27.01.2022
Karadeniz gazında 'üç gemili' çalışma için geri sayım... 27.01.2022
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı... 27.01.2022
Tesla, Çin’deki fabrikasında yeni bir model üretmeye hazırlanıyor... 27.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.