Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor

Güncelleme :07.12.2021

CNG yakıt sistemli Conecto model araçları Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmeye başlayan Mercedes-Benz Türk, EGO personeline teorik ve uygulamalı kapsamlarda eğitimler vermeye başladı. 

“Araç Tanıtım Eğitimi”nden 18’i kadın toplam 700’e yakın EGO sürücüsünün yararlanması hedeflenirken, 300’e yakın teknik personelin de “Teknik Eğitimler”den faydalanması planlanıyor.

Tüm otobüs müşterilerine yönelik 15 yıldan uzun süredir “Otobüs Sürücü Eğitimleri” düzenleyen Mercedes-Benz Türk, son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirdiği CNG yakıt sistemli Conecto araçlara yönelik EGO personeline eğitimler vermeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında açtığı yeni otobüs alım ihalesini kazanan ve bu kapsamda CNG yakıt sistemli Conecto model araçların teslimatlarına başlayan Mercedes-Benz Türk, düzenlediği eğitim programları ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor.

Mercedes-Benz Türk eğitmenleri, 29 Kasım tarihinde başlayan ve 2022 yılında da devam edecek eğitimler çerçevesinde; “Araç Tanıtım Eğitimi” başlığıyla EGO sürücülerine, “Teknik Eğitimler” başlığı ile de teknik kadrolara eğitimler verecek. 

18’i kadın toplam 700’e yakın EGO sürücüsü faydalanacak

29 Kasım’da başlayan ve 18’i kadın olmak üzere toplamda 700’e yakın EGO sürücüsünün faydalanması planlanan “Araç Tanıtım Eğitimleri” kapsamında, araçların teknik tanıtımlarının gerçekleştirilmesi ve Mercedes-Benz’in yeni otobüs teknolojilerinin verimli kullanılmasına yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştiriliyor. Eğitim sayesinde, sürüş performansının artırılması, sürücüler ve yolcular için konforun artırılması, konfor ve güvenlik sistemlerinin doğru işletimi; böylece sürücünün kondisyonunun ve dolayısıyla sürüş emniyetinin sağlanması da hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Conecto model araçların teslimatlarının ardından başlayacak “Teknik Eğitimler” ise EGO’nun teknik personeline yönelik olacak. Bu eğitimler kapsamında 300’e yakın teknik personel; bakım, mekatronik ve elektrik/elektronik eğitimlerinden yararlanacak.

 

Bu haber 1119 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
İran Enerji Haber Ajansı Shana: İran’dan Türkiye’ye gaz akışı yeniden başladı... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.