Haber Ekonomi

 

Lojistik 88 15.09.2021

İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyor
 İstanbul Havalimanı, kültür ve sanata verdiği değerle ön plana çıkan tüm çalışmaları İGART çatısı altında topluyor. İstanbul’un kültür ve sanatla harmanlanmış kimliğini ve Anadolu coğrafyasının kültürel hafızasını dünya ile buluşturacak olan İGART kapsamında sanatçılara, sergi, atölye çalışması, canlı müzik performansı olmak üzere yeteneklerini İstanbul Havalimanı’nda sergileme imkânı sunuluyor. İGART çatısı altındaki ilk çalışmada havalimanının metro çıkış alanındaki “Viyadük altı”  yarışmaya açılıyor. Büyük ödül, bugüne kadar bir sanat projesinde verilen en büyük ödüllerden biri olacak.

Lojistik 142 14.09.2021

Genç UND Akademi’nin İlk Mezunları Sertifikalarını Aldı
 UND’nin İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle hayata geçirdiği Genç UND Akademi ilk mezunlarını verdi. “Geleceğin Lojistik Uzmanları” Mezuniyet ve Sertifika Töreni Programı UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun katılımıyla 13 Eylül’de İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nde yapıldı.

Lojistik 162 14.09.2021

Setur’un başarısı uluslararası ödüllerle tescillendi
 Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, iş dünyasının saygın ödülleri arasında kabul edilen The Stevie® Awards ve Brandon Hall Group HCM Mükemmellik Ödülleri’nde toplam 7 ödül kazandı

Lojistik 118 14.09.2021

Mars Logistics Yatırımlarına Afyon ile Devam Ediyor
 Tüm lojistik hizmetlerini kusursuz bir şekilde sunan Mars Logistics, sürdürülebilir büyümesine devam ederek Afyon’da 4.500 metrekarelik alanda hizmet verecek yeni lojistik merkezini açtı.

Lojistik 235 10.09.2021

Borusan Otomotiv, 2. Elektrikli ve Hibrit Araçlar Sürüş Haftası’nda BMW, MINI ve Jaguar Markalarıyla Yer Alacak
 Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği BMW, MINI ve Jaguar’ın tamamen elektrikli modelleri 2. Elektrikli ve Hibrit Araçlar Sürüş Haftası’nda meraklılarıyla buluşuyor. İlki 2019 yılında düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası, bu yıl 11-12 Eylül tarihlerinde Tuzla’da yer alan Autodrom Pisti’nde gerçekleştirilecek. Organizasyon boyunca BMW, MINI ve Jaguar markalarının en güncel elektrikli modelleriyle test sürüşü yapılabilecek.

Lojistik 260 10.09.2021

DHL’den, Sürdürülebilir Tedarik Zinciri İçin 7 Milyar Euro’luk Yatırım
 DPDHL Grup, 2025 stratejileri içerisinde yer alan çevresel sürdürülebilirlik alanında yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sürdürülebilirlik Yol Haritası lansmanını yapan grup, 0 emisyon için kolları sıvıyor.

Lojistik 292 09.09.2021

İstanbul Havalimanı, 'Dünyanın En İyi 10 Havalimanı’ Sıralamasında İkinci Oldu
 İstanbul Havalimanı, New York merkezli, dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisi’nin “World’s Best Awards 2021” anketinde “Dünyanın En İyi 10 Havalimanı” arasında yer aldı. Derginin okuyucularının oylarıyla belirlenen listede 91.17 puanla ikinci sırada yer alan İstanbul Havalimanı, ilk 10 arasına en yüksek sıradan giriş yaptı.

Lojistik 241 09.09.2021

SunExpress'in Dublin uçuşları yeniden başlıyor
 SunExpress, eylül ayı itibarıyla İzmir ile İrlanda’nın başkenti Dublin arasında direkt karşılıklı seferlerine yeniden başladığını duyurdu

Lojistik 245 09.09.2021

Koçtaş ve DHL iş birliğiyle hızlı teslimat
 "Koçtaş Kapımda" ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Muğla, Antalya ve İzmit'te hizmet veriyor

Lojistik 804 07.09.2021

TİM ve THY arasında Hava Kargo İşbirliği Protokolü imzalandı
 Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) arasında ihracatçılara uygun koşullarda kargo hizmeti vermeyi amaçlayan "Hava Kargo İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Lojistik 515 07.09.2021

CAG Logistics rotasına Uzak Doğu ülkelerini de ekledi
 Soycan Şirketler Grubu’nun 1952 yılından bu yana tedarik zinciri ve lojistik yönetimi alanında faaliyet gösteren üyesi CAG Logistics, hava ve deniz yolu operasyonundaki hizmet kapsamını genişletti. İthalat ve ihracat olarak çift yönlü hizmet veren CAG Logistics, havayolu ve denizyolu operasyon ekiplerini büyüterek rotasına Uzak Doğu ülkelerini de dahil etti. Bu kapsamda firma, hava ve deniz yolu yüklemelerinde door to door, port to port, tehlikeli madde ve genel yük taşımacılığı hizmetleri sunacak.

Lojistik 497 07.09.2021

AB Yeşil Mutabakatı logitrans Fuarı’nın Gündeminde
Dünya, küresel ısınma, çevre kirliliği ve büyük bir iklim krizi ile karşı karşıya. Küresel ısınma, iklim değişikliği ve sera gazı emisyonu konuları özellikle 1990’lı yıllardan itibaren dünya çapında önemli bir gündem maddesi olarak ilk sıralarda yer alıyor. Avrupa Birliği, iklim krizi karşısında diğer dünya ülkelerinden daha fazla inisiyatif alıyor. Hayata geçmesi mümkün çeşitli direktifler oluşturan AB, birçok dünya ülkesinin önünde hareket ediyor. 

Lojistik 418 07.09.2021

UTİKAD İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı Tekrar Yeniledi
 Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, kurumsal sorumluluk çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen İş'te Eşit Kadın Sertifikası'nı yenilemek için denetime giren UTİKAD, aradan geçen süreçte ortaya koyduğu çalışmalar ve gelişim ile 2021 yılı Eylül ayında yeniden sertifika aldı.

Lojistik 517 31.08.2021

Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği (KTTD)’nin başında yeniden Alişan Lojistik var
 Karayolu veya kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan donanımların temizlenmesi ve yeniden kullanımları sırasında oluşan atıkların, çevreye duyarlı bir şekilde bertarafının sağlanması ve kontrolünün yapılması amacıyla kurulan Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği (KTTD)’nin genel kurul toplantısı gerçekleşti. Derneğin Yeni Yönetim listesi üyelerin oy birliği ile kabul seçildi.

Lojistik 512 31.08.2021

EKOL Avrupa’dan Asya’ya Uzanan İnsani Yardım ve Kültür Seferini Destekliyor
 Ağustos- Eylül döneminde gerçekleştirilecek Himalaya Expedition için Polonya’dan hareket eden Polonyalı dört dağcı, rotaları üzerinde bulunan Türkiye’ye geldi ve Ekol Lotus Tesisi’nde misafir edildi.  

Lojistik 474 31.08.2021

Dinçer Lojistik’ten teknoloji tabanlı atık yönetimi firması Fazla Gıda’ya destek
 Dinçer Lojistik; sektöre, topluma, ekonomiye ve çevreye değer katma misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, Birleşmiş Milletler’in ‘2030 Sürdürülebilir Küresel Kalkınma Hedefleri’ kapsamında âtıl ürünlerin geri kazanımını sağlayan bir teknoloji platformu olarak çalışmalarını sürdüren Fazla Gıda’ya yatırım ve lojistik desteğiyle güç katıyor.  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından dünya çapında seçilmiş 9 girişimden biri olan Fazla Gıda, özel sektörde atık yönetimine yeni bir bakış açısı getiriyor. 

Lojistik 486 31.08.2021

Aras Kargo’da üst düzey atama
 Aras Kargo’da Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökay Burak Akkuş oldu 

Lojistik 615 26.08.2021

Lojistik Karmaşasını Ortadan Kaldırıyor
 Malzeme taşıma endüstrisinde müşterilerine destek veren Habasit, bu sayede güvenilir bir kayış takip ve ölçümü yapılmış bir güç aktarımı sağlıyor.

Lojistik 758 23.08.2021

Alişan Lojistik, Kapsamlı Dijital Dönüşüm Vizyonuyla Sektör Dinamiklerine Yön Veriyor
 Alışan Lojistik, dijital dönüşüm yolculuğuna Microsoft iş birliği ile devam edecek.

Lojistik 707 23.08.2021

Uluslararası yük taşımacılığında RO-RO kullanımı yüzde 47 arttı
 Uluslararası yük taşımacılığında pandemi kaynaklı sorunlar, kombine yük taşımacılığını ve Ro-Ro kullanımını önemli oranda artırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik İstatistiklerine göre Ro-Ro taşımaları yılın ilk yarısında yüzde 47,3 arttı. Taşımalarının yaklaşık yüzde 90’ını Ro-Ro odaklı gerçekleştiren Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay, pandemi döneminde önemi daha da artan intermodal taşımacılığın payının Ro-Ro hatları sayesinde daha da artacağını belirtti.

Lojistik 788 18.08.2021

DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters olarak yangınla mücadele için ihtiyaç malzemelerinin lojistiğini sağlıyoruz
 DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters, Milas ve Antalya'da çıkan yangınların yol açtığı tahribattan sonra, afet bölgelerine, yanmaz eldiven, kuru gıda, giysi, küçük ev aletleri, mutfak gereçleri, hayvan yemi gibi kritik malzemelerin ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

Lojistik 905 12.08.2021

DHL Express Türkiye Üst Yönetim Ekibine yeni atama
 Türkiye’de uluslararası hızlı hava taşımacılığının kurucusu DHL Express Türkiye’nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini Efe Başaran devraldı.  

Lojistik 965 11.08.2021

Dünya raylı sistem projelerine Elektra Elektronik imzası
 Türkiye elektronik sanayisinin öncüsü Elektra Elektronik, demiryolu sektörüne yüksek katma değer sunarken gerek hareketli sistemlerin gerekse sabit raylı sistemlerin enerji alanındaki çeşitli bileşenlerinin tasarımı, üretimi ve tedariğini de sağlıyor. Raylı sistem projelerinde kullanılan başta transformatörler olmak üzere sistem tasarımlarının da Avrupa standartlarına uygun şekilde Türk mühendisler tarafından tasarlanarak ülkemizde üretildiğini açıklayan Elektra Elektronik Genel Müdürü Armağan Şakar, Türkiye’de çok sayıda projede kullanılan transformatörlerinin hızlı tren konusunda dünyaya referans olan Çin’de de yoğun olarak tercih edildiğini vurguladı. 

Lojistik 930 11.08.2021

THY 2021'nin ikinci çeyreğini 114 milyon dolar esas faaliyet karı ile tamamladı
 Türk Hava Yolları (THY), sektörü derinden etkileyen koronavirüs salgını kaynaklı krize rağmen 2021 yılının ikinci çeyreğini 114 milyon dolar esas faaliyet karı ve 62 milyon dolar net zarar ile tamamladı.

Lojistik 1013 10.08.2021

Aras Kargo’ya insana saygı ödülü
 Aras Kargo, iş başvurularına en fazla dönüş yapan ve aday deneyimini önemseyen firma olması dolayısıyla insana saygı ödülüne değer görüldü. 

Lojistik 984 10.08.2021

Mars Logistics, Sürücü Akademisi ile Kadın ve Erkek Tır Sürücüsü Adaylarını Bekliyor!
 Mars Logistics, yeni projesi Mars Sürücü Akademisi ile tır sürücülüğü mesleğine ilgi duyan ancak gerekli eğitimleri ve belgeleri olmayan gençleri programa kabul ediyor. Akademi kapsamında verilecek eğitimlerin ardından uygulanacak sınavda başarılı olan adaylar Mars filosunda işe başlayacak.

Lojistik 1420 05.08.2021

Ekol, 50 küresel lider belgesel serisinin konuğu
Ekol Lojistik, Bloomberg International’ın özel projesi ‘’50 Küresel Lider’’ belgesel serisinin çekimleri kapsamında birçok öncü şirket arasından Türkiye’den seçilen şirket oldu.

Lojistik 1663 03.08.2021

UND’den TEMA’ya 35 bin fidan desteği
 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınlarına yönelik TEMA Vakfı tarafından başlatılan “Yeniden Yeşerteceğiz” kampanyasına 35 bin fidan ile destek verdi.

Lojistik 1629 03.08.2021

Dijital Dönüşüm Şampiyonu Lojistik Sektörü Şov Yapıyor
Dijital dönüşüm salgın koşulları nedeniyle en az 7 yıl erkene taşındı. Lojistikçiler dijital dönüşümde başı çekiyor. Türkiye sabit internet hızında 103, mobil internet hızında 57. Sırada. 

Lojistik 1237 28.07.2021

Denizyolundaki Navlun Artışı Karayoluna Talebi Arttırdı
 Denizyolu taşımacılığında yaşanan konteyner sıkıntısı ve beraberinde getirdiği navlun artışı, karayolu taşımacılığına olan talebi arttırdı. Pandemi kısıtlamalarının azalmasıyla artan talebe konteyner yetişmiyor, Asya'dan Batı'ya giden gemiler, farklı nedenlerle geri dönemiyordu. Bunun sonucu olarak konteyner nakliye maliyetlerindeki artış yüzde 300'ü geçti.

Lojistik 1239 28.07.2021

Mars Hava Deniz Kargo, Bozulabilir Kargo Taşımacılığında da İddialı
 Mars Hava Deniz Kargo, uzun zamandır başarıyla gerçekleştirdiği bozulabilir kargo taşımacılığı hizmetiyle taşınması istenen hassas ürünleri müşterilerinin özel taleplerine göre doğru planlama yaparak istenilen destinasyonlara ulaştırıyor.

Lojistik 2487 15.07.2021

THY, emniyet denetimlerinde Avrupa'nın en iyileri arasında yer alıyor
 Türk Hava Yollarının (THY), emniyet denetimlerinde Avrupa'nın en iyileri arasında yer aldığı bildirildi.

Lojistik 2162 15.07.2021

Lojistikte güven rekor kırdı
 Lojistik sektörü, pandemiden güçlenerek çıkıyor. 2021’in ikinci çeyreğini kapsayan Lojistik Güven Endeksi’ne göre sektör tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. KPMG Türkiye Taşımacılık Sektör Lideri Yavuz Öner, “Dünya genelinde hızla devam eden aşılama çalışmaları ve hafifleyen kısıtlamalarla birlikte taşımacılık sektörü orta vadede güçlü görünümünü koruyor” dedi

Lojistik 2110 14.07.2021

100 Bin Kişilik Kargo Ordusu Kurban Bayramı Mesaisinde
 Türk kargo sektörü, Covid-19 döneminde yükselen yoğun temposunu Kurban Bayramı’nda da vites artırarak sürdürüyor. Bayram öncesinde hareketlenen perakende sektörüne ve online alışveriş dünyasına en iyi hizmeti vermek için 100 bin kişiyi aşkın kargo ordusu, gece gündüz durmaksızın çalışıyor. Türkiye’nin önde gelen lojistik kuruluşlarından GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, sektörün büyümesini Kurban Bayramı’nda da sürdüreceğini söyledi. Büyüme hızı ile dünyaya örnek olan sektörün yatırımlarına devam ettiğini anlatan Akyürek, “Kurban Bayramı hareketliliği 520 milyar TL’yi aşan kargo sektörünün büyüme hedeflerini çok ileriye taşıyacak. Ekonomik çarkların dönmesi için; lojistiğin bir makinenin parçaları gibi düzgün işlemesi çok önemli. Özellikle yoğunluğun arttığı bu dönemlerde, yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için çalışıyoruz. Bu noktada kurum ve kişilere özel ihtiyaç odaklı ‘butik hizmet’ modelimizi uyguluyoruz. Butik hizmet modeli bizim müşteriyle kesintisiz iletişimde kalıp, sıfır sorunla teslimatları gerçekleştirdiğimiz bir uygulama. Böylece kargo sektöründe sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlama konusunda örnek şirket olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

Lojistik 1841 08.07.2021

n11 ve Ekol Lojistik’in n11depom projesi ile uçtan uca e-ticarette operasyon hizmeti
 n11 ve Ekol Lojistik iş birliğiyle hayata geçirilen bir e-ticaret lojistiği hizmeti olan n11depom, e-ticarette hizmet veren firmaların tüm operasyonel yükünü üstlenerek, satışa odaklanmasını sağlıyor

Lojistik 2314 07.07.2021

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur'un Görevden Ayrılış Mesajı
UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, 2011 yılından bu yana sürdürdüğü UTİKAD Genel Müdürü görevinden ayrılma kararı aldı.

Lojistik 2090 07.07.2021

Ares Logistics Filo Yatırımına Devam Ediyor!
 Türkiye’nin en geniş tır filosuna sahip lojistik şirketlerinden biri olan Ares Logistics, 20 adet Mercedes Actros çekici yatırımı yaptı. Mengerler İstanbul’dan gerçekleşen satın almaya ilişkin açıklamalarda bulunan Ares Logistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, yeni araçlarla ihracat ve ithalat seferlerini artırarak Türkiye’nin dış ticaretine daha çok katkı sağlayacaklarını belirtti.

Lojistik 2458 06.07.2021

Taşıyıcılar Kooperatifinde Güç Birliği Devam Ediyor
 Orhangazi’de kendi bünyesinde yaptığı önemli yatırımlar ve taşıma sektöründe son yıllarda bölgede bir marka haline gelen 61 nolu Orhangazi karayolu yük taşıma kooperatifinde olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Lojistik 2536 06.07.2021

İstanbul Havalimanı’nın “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” Sertifikası Yenilendi
 Covid-19 salgını süresince aldığı yüksek sağlık önlemleriyle operasyon gerçekleştiren İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından 2020 yılında başlatılan “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” programı kapsamında verilen sertifikayı bu yıl da almaya hak kazandı.  

Lojistik 2498 05.07.2021

Lojistikçiler logitrans Fuarı’nda Taç Giyecek
 Lojistikçilerin korona günlerindeki başarıları, logitrans Fuarı ile taçlanacak,”

Lojistik 2428 01.07.2021

İDO ile Adalara seferler başlıyor
 İDO, yaz aylarının başlamasıyla birlikte Adalara seferlerini başlatıyor. Adalara seferler Kabataş İskelesi ve Yenikapı İskelesi’nden, 1 Temmuz 2021- 5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. İDO ile yaz boyunca hız ve zaman avantajıyla Kınalıada, Heybeliada, Burgazada, Büyükada seferleri düzenlenecek. 

Lojistik 2366 01.07.2021

Turkish Cargo, 100 milyon doz Kovid-19 aşısını dünyanın birçok ülkesine taşıdı
 THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Başarılı operasyonlar ile ilaç taşımacılığında küresel pazar payımızı da yüzde 7,5'a çıkardık ve aşı taşımacılığında en aktif taşıyıcılar arasında yer aldık" dedi

Lojistik 1938 30.06.2021

DFDS, verimliliği ve sürdürülebilir müşteri çözümlerinin arzını artırmak için primeRail ile ortaklık kuruyor
 DFDS Akdeniz iş birimi, feribot ve demiryolu taşımacılığını birleştiren intermodal taşımacılık çözümlerine daha fazla yatırım yapıyor. DFDS'nin Trieste liman terminalinden geçen tüm yük hacimlerinin yaklaşık %50'si bugün Avrupa'daki noktalara demiryolu ile taşınıyor.

Lojistik 1938 30.06.2021

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz'ı Türkiye Kargo Müdürü Olarak Atadı
Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye’ye yeni Kargo Müdürü olarak atadığını açıkladı

Lojistik 1924 30.06.2021

Aras Kargo’dan fidan seferberliği
 Aras Kargo, Ege Orman Vakfı ile iş birliğine imza atarak, 16 bin çalışanı adına 16 bin adet fidan bağışında bulundu. Şirket bünyesinde oluşturulan Doğa Dostu Araslar platformu ise bugüne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerinde 140 binden fazla fidan dikimi gerçekleştirdi.

Lojistik 1920 29.06.2021

Pegasus Hava Yolları, çalışan deneyimine güç katmak için IBM’in yapay zeka çözümüyle operasyonlarını otomatikleştiriyor
 IBM’in Robotic Process Automation çözümü Pegasus Hava Yolları’nın operasyonlarını otomatikleştirerek çalışan verimliliğini artırıyor.

Lojistik 1961 29.06.2021

UND’den Türkiye ihracatını engelleyen Kazakistan’a protesto
 UND, ülkemizden Orta Asya’ya yapılan ihracat taşımalarını geçiş belgesi vermeyerek engelleyen Kazakistan’ı protesto etti. Yıllık 26 bin taşımanın engellendiğini, 3 milyar dolarlık ihracatın bu nedenle yapılamadığını belirten UND, Kazakistan Büyükelçiliği önüne “Türk Kazak Kardeşliği Adına Üzgünüz” yazılı siyah çelenk bıraktı. UND toplam 4.750 belgenin acilen verilmesini, transit geçişlerin önünü açılmasını ve gemi ile gelme şartının kaldırmasını talep etti. 

Lojistik 2054 27.06.2021

Dinçer Lojistik 3. Gamification Hackathon'dan ödülle döndü
 GamFed Türkiye’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Gamification Hackathon, 48 saatlik bir maratonun ardından sona erdi. 18-19-20 Haziran tarihlerinde gerçekleşen 3. Gamification Hackathon’da Dinçer Lojistik iş hedefleriyle yarışan PushUp takımı, geliştirdiği oyunlaştırma projesiyle 5 büyük ödülden biri olan ‘Bahçeşehir Üniversitesi Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. Lojistik operasyonlarda sipariş toplama sürecinin etkinliğinin arttırılması ana hedefiyle geliştiren ödüllü proje, Dinçer Lojistik tarafından iş süreçlerine uyarlanarak hayata geçirilecek.

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.