Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

LPG 174 15.10.2019

GELECEK LPG İLE ÇALIŞAN HİBRİTLERİN OLACAK
 GELECEK LPG İLE ÇALIŞAN HİBRİTLERİN OLACAK

LPG 379 08.10.2019

LPG, küresel sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda en önemli geçiş yakıtı
İpragaz ve GO’nun da geleneksel olarak destekçi ve katılımcıları arasında yer aldığı Türkiye Enerji Zirvesi, enerji sektörünün tüm temsilcilerini bir araya getirdi. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Zirve, 1.500’ün üzerindeki ulusal ve uluslararası katılımcısıyla yine yoğun ilgi gördü ve enerji sektörünün en büyük buluşma platformuna dönüştü.Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının karşılanması, kaynak çeşitliliği ve güvenliği için LPG’nin çok önemli bir alternatif olduğuna vurgu yapan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Sürdürülebilirlik politikaları kapsamında ve ‘0’ emisyon hedefi doğrultusunda LPG, doğa dostu temiz bir enerji kaynağı olarak çok önemli bir geçiş yakıtıdır” açıklamasında bulundu. Aratay, akaryakıt sektöründeki dinamik markaları GO’nun yeni nesil istasyon zincirindeki kısa vadeli hedeflerinin ise 200 olduğunu belirtti.

LPG 587 04.10.2019

Performans Artık LPG İle Gelecek
LPG’li araç kullanıcılarının performans beklentilerine yanıt, Dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’den geldi. BRC Platinum yeni fonksiyonları ile 3-4 silindirli sıfır ve ikinci el araçlarda sağladığı maksimum performansla araçta hız kaybı yaşatmadan verimlilik sağlıyor.  

LPG 616 30.09.2019

Enerji Bakanı Dönmez: Bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Bugün 4 gemiyle ay yıldızlı bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz. Milletimize müjdeli haberler vermek için ekiplerimiz gece gündüz büyük bir özveriyle çalışıyor" dedi.

LPG 585 29.09.2019

Doğal gaz fiyatlarında kısa vadede değişiklik olmayacak
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, vatandaşların deprem sonrasında alacağı küçük önlemlerle kendilerini büyük bir tehditten kurtarmış olacaklarını söyledi.

LPG 645 28.09.2019

Bursagaz’ın çevreci Genel Müdürlük binası 85 konutun kullandığı kadar enerjiyi tasarruf ediyor
 SOCAR Türkiye Doğal Gaz Holding A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren Bursagaz’ın LEED Platinum Sertifikası’na sahip sürdürülebilir ve çevreci yaklaşımla tasarlanan Genel Müdürlük Binası, enerji tüketiminde 85 konutun enerjisine eş değerde tasarruf sağlıyor.

LPG 730 26.09.2019

TANAP, 20 ilde yaklaşık bin proje ile çevreyi ve kalkınmayı destekledi
 Proje süreci tamamlanan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), çevre yönetimi, sürdürülebilir kalkınma ve kamusal fayda alanlarında imza attığı ulusal ve global başarıları Ankara’da özel bir resepsiyonla kutladı. TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol ve TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal, Çevre ve Uyum Direktörü Fatih Erdem’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) ve sonuçlarını paylaşmak üzere hazırlanan kitabın da tanıtımı yapıldı. Resepsiyona Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı ve Dünya Enerji Konseyi (DEK) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar ve kardeş ülke Azerbaycan ve konuk devletlerin saygıdeğer diplomatları ve misyon temsilcileri katılım gösterdi.

LPG 899 22.09.2019

550 ilçe ve beldeye daha doğal gaz geliyor
 Türkiye'nin 81 iline geçen yıl sonu itibarıyla doğal gaz götürülmesinin ardından genişleme çalışmalarında ilçe ve beldelere ağırlık verildi. Yıl sonuna kadar doğal gaz ulaştırılacak ilçe ve belde sayısı 550 olarak belirlendi.

LPG 1023 18.09.2019

EPDK ucuz doğal gaz ithalatı için düğmeye bastı
 Başkanı Mustafa Yılmaz, "Özellikle vurgulamak isterim ki bu düzenleme (spot boru gazı ithalatı) sadece sektörümüze katkı sağlamayacak, aynı zamanda ortaya çıkacak fiyat rekabeti tüketicilerimizin cebine de yansıyacak. Bu kritik düzenlemede emeği geçen başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez olmak üzere bakanlığımıza, BOTAŞ'a, sektör temsilcilerimize ve kurumumuz çalışanlarına teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

LPG 1057 16.09.2019

TANAP ailesi dostluk maçında buluştu
 TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması kapsamında desteklenen Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü ve Yeşil Gönen Bedensel Engelliler Spor Kulübü arasında dostluk maçı oynandı. Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi spor salonundaki maç, TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal, Çevre ve Uyum Direktörü Fatih Erdem?in açılış konuşması ile başladı. Hastanedeki gaziler ve TANAP çalışanları aileleriyle birlikte maçı izledi.

LPG 1136 16.09.2019

LPG’de yüksek performans ile tasarruf mümkün
Ekonomik nedenler ve çevre dostu olması sebebiyle giderek daha çok araç sahibinin tercih ettiği LPG, doğru teknoloji kullanımıyla rakiplerine göre daha az yakıt tüketimiyle ekonomik bir çözüm sunuyor. Dünyanın lider LPG dönüşüm kiti üreticisi BRC’nin en yeni LPG dönüşüm kiti BRC Comfort, sürücülerin şikâyetçi olduğu performans sorunundan ödün vermeden tasarruf sağlıyor.  

LPG 1184 10.09.2019

TBB enerjide 13 milyar dolarlık yapılanmanın olması gerektiğini açıkladı
Türkiye Bankalar Birliği enerji sektöründeki sorunlu krediyi açıkladı. 47 milyar dolarlık borcun 12-13 milyar doları yapılandırma gerekiyor  

LPG 1319 09.09.2019

60 TL'lik LPG'li yakıt ile yüzde 40'a varan tasarruf!
 Akaryakıt fiyatlarının sürekli artması ile birlikte herkesin aklına nasıl tasarruf yapabilirim sorusu geliyor. Hal böyle olunca otomobil yakıtında tasarruf yapmak isteyen araç kullanıcıları da LPG´yi tercih etmeye başladı. LPG´li araçların kapalı otoparklara alınmasına yönelik çalışmaların başlamasıyla aracını yenilemeyi planlayanların da öncelikli tercihi haline geldi. Ayrıca LPG´li araçların dizel araçlara kıyasla daha karlı olduğunu belirten dünyanın lider alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC´nin Türkiye CEO´su Kadir Örücü, "Dizel araçlar ilk satın almadaki fiyat farkını ortalama 250.000 kilometrede amorti edebilirken, LPG´li araçlar dönüşüm maliyetini yaklaşık 20.000 kilometrede çıkararak kullanıcısını hızlı bir şekilde kâra geçiriyor. Ayrıca LPG´li otomobiller benzinli araçlara kıyasla yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Yani bir araç 100 TL´lik benzin ile ortalama 250 km yol yaparken, aynı araç 60 TL´lik LPG´li yakıt ile 250 km yol alıyor." dedi.

LPG 1819 30.08.2019

İGDAŞ’ın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketi İGDAŞ'a Genel Müdür olarak Dr. Mithat Bülent Özmen atandı.

LPG 1660 29.08.2019

Blue Corridor Rally 2019, İpragaz’ın da katılımıyla İstanbul’dan start aldı
Doğalgaz kullanımını desteklemek üzere düzenlenen Blue Corridor - Mavi Koridor 2019 Rallisi, bu yıl Türkiye’den start aldı. İpragaz’ın da LNG’li çekicisi ile katıldığı rallinin bu yılki rotası, sembolik olarak Nord Stream 2 ve Turk Stream doğal gaz boru hatlarının başlangıç ve bitiş noktalarına uzanacak.  

LPG 1538 29.08.2019

TANAP’tan yaban hayatının korunmasına destek
TANAP, yaban hayatını korumak için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu’nda verdiği taahhütlerden bir tanesini daha gerçekleştirdi. Yaban hayvanları TANAP ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın iş birliği ile doğal ortamlarında yeniden hayat bulacak.  

LPG 5660 19.08.2019

Aygaz'dan Mini tüp ve Mini ocak
 2 kilogram gaz içeren Aygaz Mini, hem 12 kilogramlık ev tüplerinde kullanılan dedantör dışında hiçbir ek ekipmana ihtiyaç duymadan mutfak ocağına bağlanabilme hem de üzerine ocak takılabilme özellikleri ile ön plana çıkıyor

LPG 2160 09.08.2019

TANAP’a Uluslararası Çevre Ödülü
TANAP, çevre yönetiminde göstermiş olduğu üstün performans ile uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, Birleşik Krallık merkezli The Green Organisation tarafından Green World Awards (Yeşil Dünya Ödülleri) “En İyi Çevresel Uygulamalar” kategorisinde ödüle layık görüldü.  

LPG 2094 09.08.2019

INGAS 2019, Doğalgazın Küresel Geleceğini Mercek Altına Alıyor
Doğu-Batı Enerji Koridoru’nun kalbi ve Avrasya’nın en büyük doğal gaz fuarı olan INGAS 2019, iki gün boyunca 40 farklı ülkeden küresel karar vericiler, tedarikçiler ve sektör liderlerinden oluşan heyetleri ağırlamaya hazırlanıyor.  

LPG 2519 04.08.2019

Aygaz, Diyabetik Çocukları İznik Kampında Buluşturdu
 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Büyüme-Gelişme ve Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Çocuk Sağlığı Enstitüsü, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneğive Aygaz´ın desteğiylegerçekleştirilen 27. Diyabetik Çocuklar Kampı, 28 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında DSİ İznik Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirildi. Aygaz´ın 15 yıldır destek verdiği Diyabetik Çocuklar Kampı´na bu yıl 9-18 yaş arasında 102 diyabetli çocuk katıldı. Diyabeti kendi kendilerine yöneterek yaşamak konusunda uzmanlardan eğitim alan çocuklar, çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdikleri kamptan yeni dostluklar edinerek ayrıldı.

LPG 2440 30.07.2019

Aygaz “Fırat Kıyısında Tanrı Kralları”Kitabını okurlarla buluşturdu
Aygaz’ın desteğiyle Arkeoloji Sanat yayınları tarafından basılan “Fırat Kıyısında Tanrı Krallar” adlı kitap, Anadolu medeniyetlerinden Kommmagene Krallığı’na ilişkin bugüne kadar ortaya çıkarılmış bilgi ve belgeyle günümüzde baraj suları altında kalan pek çok eseri okurlarla buluşturdu. Kommagene Krallığı’na ilişkin yeni kazı ve araştırmalar üzerine hazırlanmış birbirinden kıymetli 22 makalenin ve çeşitli dokümanların yer aldığı kitabın editörlüğünü Jörg Wagner, Türkçe editörlüğünü Özgür Yılmaz üstlendi.  

LPG 2687 27.07.2019

LPG ithalatı yüzde 8,81 azaldı
 Türkiye'nin LPG ithalatı mayısta geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 8,81 azalarak 277 bin 326 tona düştü.

LPG 2568 24.07.2019

5 milyon LPG’li araç sahibi otopark düzenlemesini heyecanla bekliyor
 Otomobil kullanıcılarının yüzde 38’ini teşkil eden 5 milyona yakın LPG’li araç sahibi ve LPG sektörü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği LPG’li araçların kapalı otoparklara alınmasına dair müjdenin gerçekleşmesi için bekleyişini sürdürüyor. Bakan Kurum, kapalı otoparkların gerekli altyapıya kavuşturulması ve LPG’li araçları kabul edebilmeleri için çalışmalara başlandığını duyurmuş ve hazırlanan Değişiklik Taslak Metni’ne dair paydaşların görüşleri bakanlıkça toplanmıştı. 5 milyon LPG kullanıcısı, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’te gerekli değişikliğin yapıldığına dair Çevre Bakanlığı’ndan gelecek müjdeli habere kilitlenmiş durumda.Müstakil Likit Petrol Gazcıları Kit Satıcıları ve Otogaz Bayileri Derneği (MÜSLPGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yavaşçı, “LPG’li araçlar uzun yıllardır Avrupa’da kapalı otoparklara serbestçe girebiliyor. Türkiye’de sürdürülen haksız yasağın son bulacağını ümit ediyoruz. Sayın Bakan’ın bu yasağın kaldırılması yönündeki çalışmalarını destekliyor, bir an önce müjdeli haberin gelmesini diliyoruz.” açıklamasında bulundu. 

LPG 2693 21.07.2019

6 Başlıkta Doğu Akdeniz'de Sondaj Faaliyetleri
   Doğu Akdeniz havzasındaki sondaj faaliyetleri nedeniyle, Avrupa Birliği’nden Çin’e kadar pek çoklarının iştahını kabartan potansiyel doğal gaz ve petrol kaynakları konusunda Türkiye ilişki içinde olduğu veya olmadığı bütün tarafların tepkisini çekmekte.

LPG 3010 11.07.2019

Saha operasyonları dijitalleşen Bursagaz ve Kayserigaz’da ekiplerin operasyon hızı arttı
Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz ile Kayserigaz, Bursa ve Kayseri’de eş zamanlı olarak Saha İş Gücü Yönetim Sistemi (Work Force Management - WFM) projesinin ilk fazını uygulamaya aldı. Yeni sistem ile saha operasyonları dijital platforma taşınarak, ekiplerin teknoloji destekli, mobil ve esnek bir şekilde çalışması sağlandı.  

LPG 3076 10.07.2019

Türkiye LPG Tüketiminde Avrupa’da Birinci
Türkiye, otomobillerde LPG tüketiminde Avrupa’da birinci, dünyada ikinci sırada yer alıyor. Ülke genelinde tüketilen tüm LPG’nin yüzde 80’i otogaz olarak kullanılıyor. Ayrıca Türkiye, benzinli araçtan daha fazla LPG’li araç kullanan tek ülke konumunda. Benzinin litre fiyatının 7 lirayı aşması ve dizel yakıtın ekonomik olma avantajını kaybetmesiyle LPG’li araçlara yönelim trendi artışını sürdürüyor. 30 milyar TL'lik ekonomik büyüklük üreten ve 100 bine yakın çalışanıyla istihdama katkı sağlayan Türkiye’nin LPG endüstrisi, trafikteki dizel ve benzinli araçların sayısını azaltmayı hedefleyen diğer ülkeler için kendini kanıtlamış bir başarı öyküsü teşkil ediyor.  

LPG 3235 01.07.2019

Türkiye’nin doğal gaz ithalatı nisanda azaldı
 Türkiye'nin doğal gaz ithalatı nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,26 azalarak 3 milyar 550 milyon metreküpe indi. Depolardaki doğal gaz stok miktarı yüzde 55,47 azalarak 1 milyar 255 milyon metreküp oldu.

LPG 3176 01.07.2019

Güney Gaz Koridoru’nun en önemli halkası TANAP tamamlandı
Güney Gaz Koridoru’nun en önemli halkası Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP), 1 Temmuz 2019 itibarıyla Azerbaycan gazını Avrupa’ya iletmek üzere hazır duruma geldi. Güney Gaz Koridoru’nun son bölümü olan Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) tamamlandıktan sonra Azerbaycan’ın Şahdeniz-2 sahasından çıkarılan doğalgaz, Avrupa’ya ulaştırılarak enerji arz güvenliğine katkıda bulunacak.  

LPG 3419 26.06.2019

ENERYA, “En İyi Müşteri Odaklı Yaklaşım” Kategorisinde Ödül Aldı
Yaklaşık 20 yıldır düzenlenen Best Business Awards yarışmasında önemli markalarla yarışan Enerya, “En İyi Müşteri Odaklı Yaklaşım” kategorisinde ödül kazandı.  

LPG 3323 24.06.2019

STAR Rafineri Entegre Yönetim Sistemi’nin uluslararası standartlara uygunluğu belgelendi
 SOCAR Türkiye’nin iştiraki STAR Rafineri’nin Entegre Yönetim Sistemi (EYS), üç önemli belge birden alarak uluslararası standartlara uygunluğunu tescil ettirdi. Aynı anda üç farklı yönetim sistemi standardına ilişkin kalite belgelerini alan STAR Rafineri, Türkiye petrokimya sektöründe bu belgelere sahip olan ilk kurum oldu.

LPG 3612 21.06.2019

SHV Energy “Türkiye bizim için optimum fayda sağlayan pazar”
 Aile şirketlerinin her şeyi uzun vadeli düşündüğünü de vurgulayan Bram Graber, “Türkiye’ye duyduğumuz inanç ve güvenle yatırımlara devam ediyoruz.

LPG 3492 21.06.2019

EPDK Başkanı Yılmaz’dan LPG Sektörüne Yatırım Çağrısı
 Dünya LPG sektörünün önde gelen temsilcileri WLPGA Bölgesel Zirvesi için İstanbul’da buluştu…

LPG 3507 20.06.2019

Dışa bağımlılık azalıyor, yerli üretim artıyor!
 Türkiye´nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR´ın "Azerbaycan´ın enerjisi, Türkiye´nin gücü" sloganıyla, başlattığı reklam kampanyasının yeni filminde, SOCAR´ın Türkiye´deki yatırımlarının yerli üretime olumlu etkisine dikkat çekilerek SOCAR Türkiye´nin ülke ekonomisine yaptığı katkılar anlatılıyor

LPG 3486 19.06.2019

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz şirketini Gunter Seymus yönetecek
SOCAR Türkiye çatısı altında 17 Haziran’dan itibaren faaliyet göstermeye başlayan Bursagaz, Kayserigaz, EWE Enerji, Enervis ve Millenicom şirketlerinin yönetimi için kurulan SOCAR Türkiye Doğalgaz Yatırım A.Ş’nin Başkanı Gunter Seymus oldu  

LPG 3471 18.06.2019

Dünya LPG Birliği (WLPGA) Bölgesel Zirvesi Başlıyor!
BRC LPG Sistemleri, Dünya LPG Birliği (WLPGA) Bölgesel Zirvesi’nin marka sponsoru oldu…

LPG 3543 17.06.2019

Bursagaz ve Kayserigaz’ın SOCAR Türkiye’ye devri tamamlandı
 SOCAR’ın Alman EWE’nin Türkiye’deki iştiraklerini satın alma işleminde imzalar atıldı. SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev, “Bursagaz, Kayserigaz, Enervis, EWE Enerji ve Millenicom, SOCAR Türkiye çatısı altında faaliyetlerine devam ederek Türkiye ve Azerbaycan ekonomilerine değer katacak” dedi.

LPG 3672 15.06.2019

2020’de LPG araç sayısı %50 artabilir
 Dünya’da ve Türkiye’de LPG kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Devlet tarafından yapılacak düzenlemelerle LPG’li araç kullanımının artacağını belirten dünyanın lider LPG dönüşüm kiti üreticisi BRC’nin Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “LPG’li araçların kapalı otoparka girmesinin önündeki engelin kaldırılması ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV), köprü ve otoyol geçişlerinde indirim yapılması durumunda LPG’li araç kullanımını yüzde 50 artacaktır.” dedi.

LPG 3601 15.06.2019

TANAP’tan su altı yaşamına destek
 TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında desteklenen “Hayal Ettik, Gerçek Oldu; Denizkızı Saros Körfezi’ne Kondu” projesiyle, kullanım dışı kalmış Airbus 330 uçağı denizaltında yeni bir kullanım alanına kavuştu. Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) tarafından yürütülen yapay resif oluşturma projesi, Saros Körfezi deniz turizminin ve biyolojik çeşitliliğinin artmasını hedefliyor.

LPG 3729 12.06.2019

Shell, dev yüzer LNG tesisinden ilk kargosunu gönderdi
Shell Entegre Gaz ve Yeni Enerjiler Direktörü Maarten Wetselaar, "İlk LNG sevkiyatı Prelude adlı yüzer LNG üretim gemimizden güvenli bir şekilde ayrıldı dedi.  

LPG 3754 12.06.2019

TANAP'tan Türkiye’ye bir yılda 1,8 milyar metreküp gaz geldi
Azeri gazını Türkiye ve Avrupa'ya ulaştıracak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'ndan, 12 Haziran 2018'de gerçekleştirilen resmi açılış töreninin üzerinden geçen bir yılda Türkiye'ye gelen gaz miktarı 1,8 milyar metreküpe ulaştı.  

LPG 3857 07.06.2019

Eyüp Aratay: Sürdürülebilir dünya için LPG büyük önem arz ediyor
 Daha güvenli, daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya için 7 Haziran, World LPG Association (WLPGA) tarafından Dünya LPG Günü ilan edildi. 2019’dan başlamak üzere 7 Haziran, her yıl Dünya LPG Günü olarak kutlanacak.Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay, “LPG en değerli enerji alanlarından biri ve dolayısıyla Dünya LPG günü, LPG kullanımının yaygınlaşması açısından önemli bir mihenk taşı oluşturmaktadır” dedi.

LPG 4365 30.05.2019

Satın alma 17 Haziran’da tamamlanıyor
Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR’ın, Alman enerji şirketi EWE AG’nin Türkiye operasyonlarını yürüten EWE Turkey Holding ve grup şirketlerini satın alma işlemleri 17 Haziran’da tamamlanıyor. Rekabet Kurumu, EPDK ve BTK’nın onayını alan SOCAR Türkiye, 17 Haziran itibarıyla Kayserigaz, Bursagaz, Enervis, EWE Enerji ve Millenicom’un sahibi olacak  

LPG 5525 24.05.2019

TANAP’a CSR Excellence Awards’tan ödül
TANAP, güzergâhı üzerindeki yatırım ve kalkınma projelerini desteklediği Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) ile, Birleşik Krallık merkezli “The International CSR Excellence Awards” tarafından “Sürdürülebilirlik” kategorisinde ödül kazandı. Bağımsız jürisiyle dünya çapındaki en başarılı, kamuoyunda ses getiren ve topluma hizmet alanında en saygın sosyal sorumluluk projelerini değerlendiren organizasyondan kazandığı ödül ile TANAP, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi.

LPG 5751 21.05.2019

TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Erzurum’da Otizm Atölyeleri!
TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı’nın geçtiği 20 ilde uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 20 – 24 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da eğitimler verilecek.  

LPG 4751 16.05.2019

TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Tekirdağ’da Otizm Atölyeleri!
TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı’nın geçtiği 20 ilde uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 13 – 17 Mayıs tarihleri arasında Tekirdağ’da eğitimler verilecek.  

LPG 4466 15.05.2019

Otomotiv Ürünleri Kategorisindeki Tek Effie Ödülü Aygaz’ın Oldu
Türkiye’nin en çok tercih edilen LPG markası Aygaz, otomobil yakıtı olarak en çok kullanılan ürün olan otogazın yüksek oktan özelliğini “Canavar Araba” ile anlattığı “Binip Binmeden Konuşma” adlı reklam filmiyle, Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülü’ne layık görüldü. Aygaz, “otomotiv ürünleri” kategorisinin tek ve en büyük ödülü olan Gümüş Effie’nin sahibi oldu.  

LPG 4497 13.05.2019

Kuzey Akım 2'de son durum
 Devreye girmesi beklenen Kuzey Akım 2, Avrupa’da doğal gaz giderlerini düşürecek.

LPG 4672 07.05.2019

TANAP’tan engelli öğrencilere spor salonu
TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında finanse edilen proje kapsamında Çanakkale Gelibolu’da bulunan Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu’nda, okulun altyapısı öğrencilerin sportif ihtiyaçlarına göre yenilendi. TANAP SEIP’in destekleriyle hayata geçirilen Engelsiz Spor Salonu’nun açılışı Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ve TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü Fatih Erdem tarafından gerçekleştirildi.  

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.