Haber Ekonomi

 

Madeni Yağ 153 14.09.2021

PETRONAS Urania ROADSHOW İstanbul’a geliyor!
 Durdurulamaz Kahramanlar- PETRONAS Urania ROADSHOW, 23- 24 Eylül tarihlerinde İstanbul’da olacak!

Madeni Yağ 170 13.09.2021

Total Turkey Pazarlama, endüstriyel yağlar segmentinde Nero Endüstriyel ile iş birliği yaptı
 Total Turkey Pazarlama, 2016 yılından bu yana özel endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren Nero Petrol Ürünleri Endüstriyel İç ve Dış Ticaret Sanayi ile Adana, Mersin ve Osmaniye illerini kapsayan bir distribütörlük anlaşması imzalayarak endüstriyel yağlar segmentinde satış ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Madeni Yağ 281 10.09.2021

Motul E-Ticaret Sitesi Açıldı
 Lider madeni yağ üreticisi Motul, Türkiye’de resmi e-ticaret sitesi shoptr.motul.com‘u son tüketicinin kullanımına sundu.

Madeni Yağ 234 10.09.2021

Mobil’in Yeni Traktör ve İş Makinesi Yağı Mobilfluid 428 Ağır Çalışmalarda Yüksek Dirence İmkan Tanıyor!
 Mobil, başta traktör olmak üzere ağır hizmet arazi ekipmanları için geliştirdiği ekstra yüksek performanslı çok amaçlı Mobilfluid 428 yağını pazara sundu. Farklı arazi, ortam ve mevsim koşullarında çalışan tarım ve iş makinelerinin performansını üst düzeye çıkarmak için tasarlanan Mobilfluid 428, bu alandaki şanzıman ve hidrolik aksam üreticilerinin gereksinimlerini karşılıyor. Yüksek kalitede baz yağlar ve gelişmiş katık teknolojisi kullanılarak formüle edilen Mobilfluid 428, üst düzey sürtünme kontrolü, kesme dayanımı, aşınmaya karşı koruma ve yüksek basınç altında azami performans özellikleriyle ön plana çıkıyor. Mobilfluid 428, yağ ve ekipman ömrünü uzatan yüksek ısıl ve oksidasyon kararlılık özelliklerini  SAE 10W-30 viskozite sınıfında yerine getiriyor. Global çapta faaliyet gösteren birçok makine-ekipman ve şanzıman üreticisinin belirli ürünlerinde kullanılmak için onay alan Mobilfluid 428,  çok sayıda markanın da şartnamesini karşılıyor veya tavsiye ediliyor. Mobilfluid 428, traktör ve iş makinelerinin modern güç aktarma sistemlerinde, tahrik akslarında, debriyajlarında ve her tür hidrolik pompa - dişli parçalarında kullanılabiliyor. 

Madeni Yağ 882 08.09.2021

TotalEnergies ve Nissan, Avrupa çapındaki ortaklıklarını Türkiye’ye taşıdı
 Bu güçlü ortaklık ve iş birliğinin ürünü Nissan Orijinal Motor Yağları, TotalEnergies’in madeni yağ alanındaki uzmanlığıyla geliştirildi.

Madeni Yağ 838 08.09.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Yeşil Bursa Rallisi’ni ‘markalar’, ‘iki çeker’ ve ‘gençler’ liderliği ile tamamladı
 Castrol Ford Team Türkiye, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 45.Yeşil Bursa Rallisi’ni başarıyla tamamladı. Organizasyona genç yetenekleri ile katılan Castrol Ford Team Türkiye, hedeflediği şekilde ‘markalar’ ve ‘gençler’ şampiyonasını lider olarak tamamlarken, ‘iki çeker’ şampiyonasında tekrar liderliğe yerleşti.

Madeni Yağ 670 08.09.2021

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Garajındaki PETRONAS Pist Laboratuvarı Sahne Arkası
Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team garajının kalbinde yer alan PETRONAS Pist Laboratuvarı, PETRONAS Fluid Technology Solutions™ numunelerini analiz etmek için kullanılıyor

Madeni Yağ 938 05.09.2021

Kimya Sektörünün Ağustos Ayı İhracatı 2 Milyar Doları Aştı
 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün Ağustos ayı ihracatı 2 milyar 50 milyon dolar oldu. Sektörün ihracatı, geçen yıl Ağustos ayına göre yüzde 48,98 arttı. Bu yıl sekiz aylık dönemde yapılan kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı ise yüzde 38,56 artışla 15,95 milyar dolar oldu.

Madeni Yağ 622 28.08.2021

Motul, Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor
 Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Motul, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Yatırımlarını artıran ve ekibini büyüten Motul, Türkiye’de şirketleştiği 2017 senesinden bu yana hedeflerinin üzerinde bir başarı göstererek pazar büyüklüğünde emin adımlarla ilerliyor.

Madeni Yağ 1491 18.08.2021

Kimya sanayisine yatırım çağrısı
 Türkiye açısından stratejik öneme sahip ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında, “Sağlık ve Kimya Ürünleri” için başvuru çağrısı yapıldı. Çağrıya 13 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Madeni Yağ 1460 17.08.2021

Castrol Türkiye’de Üst Düzey Atama
 Castrol bünyesinde uzun yıllardır global roller de üstlenen Nilay Tatlısöz, Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.

Madeni Yağ 1022 09.08.2021

Kimya girişimleri için İKMİB ve fonbulucu güçlerini birleştirdi!
 Türkiye’de Paya Dayalı Kitle Fonlamasını hayata geçiren ilk platform olan fonbulucu, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile AR-GE Proje Pazarı organizasyonu çerçevesinde önemli bir iş birliğine imza attı. İhracat potansiyeli yüksek projelerin gelişimlerine katkıda bulunmak ve Kitle Fonlaması farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleşen iş birliği kapsamında, İKMİB tarafından seçilen 36 girişim yatırımcılarla buluşma şansı elde edecek.

Madeni Yağ 3634 04.08.2021

Kimya Sektörü İhracatı Temmuz’da Yüzde 21,44 Arttı
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün Temmuz ayı ihracatı 1,92 milyar dolar oldu. Sektörün ihracatı, geçen yıl Temmuz ayına göre yüzde 21,44 arttı. Bu yıl Ocak-Temmuz döneminde ise yüzde 37,16 artışla 13,9 milyar dolarlık kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı gerçekleştirildi. 

Madeni Yağ 3531 03.08.2021

PETRONAS Madeni Yağlar, Avrupa PETRONAS Urania ROADSHOW turunu başlatıyor
 Lider madeni yağ üreticisi, müşterilerini otomotivde ilham, eğlence ve devrimle tanıştırmak için tüm kıtayı gezecek 

Madeni Yağ 2573 28.07.2021

PETRONAS Madeni Yağlar, EMEA Bölgesi’nde sıfır karbon emisyonu hedefini desteklemek amacıyla Treedom ile ortak projesini duyurdu
 Ortaklık, PLI'nin 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme çabalarında yeni bir kilometre taşını işaret ediyor.

Madeni Yağ 1704 27.07.2021

Castrol Petder’e Üye Oldu
Castrol Madeni Yağlar Ticaret A.Ş., Petder’en üye oldu. Böylece Castrol’un da katılımıyla, PETDER’in üye sayısı 16’yab yükseldi.

Madeni Yağ 1728 27.07.2021

TotalEnergies’den Türkiye'de madeni yağlarda sahteciliğin önüne geçmek için büyük teknolojik adım
 Motor yağlarında sahtecilik son yıllarda çok fazla karşılaşılan bir durum haline geldi. Üretici firmalara gelen müşteri şikayetleri sonucu tespit edilen sahte ürün sayısında artış görülüyor. Sahte motor yağlarının, ambalajlarının orijinal motor yağlarına olan yüksek benzerliğinden dolayı son kullanıcılar nezdinde tespit edilmesi oldukça zor. Bu sahte motor yağlarının belirsiz ve kontrolsüz içerikleri nedeniyle, görevlerini yerine getirmemeleri riski bulunuyor. TotalEnergies ve ELF yeni ambalajlarında sunduğu güvenli karekod (safe QR) teknolojisi ve özel süper mühürlü (superseal) kapakları ile ürünlerin orijinalliğini güvence altına alıyor.

Madeni Yağ 2537 15.07.2021

Mobil Oil Türk’ten Bayramda Yola Çıkacak Sürücülere Yaz Bakımı Önerileri!
 Kurban Bayramı öncesi sürücüler bir süredir hareket etmeyen araçlarını tatil rotaları için hazırlıyor. Mobil Oil Türk A.Ş. bu kapsamda, uzun seyahatler öncesi araç bakımının önemine dikkat çekti ve sürücülere yola çıkmadan önce alınması gereken önlemler hakkında tavsiyelerde bulundu. 37 ilde 75 lokasyonda faaliyet gösteren Mobil 1 Center hizmet noktaları ile müşterilerine araç yağ değişimleri sırasında ücretsiz 10 nokta kontrolü imkanı sunan Mobil, özellikle bayram dönemi öncesinde araçların performans ve güvenliği için elzem olan hazırlıkların önemine dikkat çekti. 

Madeni Yağ 2808 07.07.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Hitit Rallisi’nden ‘markalar’ birinciliği ile döndü
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, 3-4 Temmuz tarihlerinde 47.’si gerçekleştirilen Hitit Rallisi’ni başarı ile tamamladı. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2. ayağı olan organizasyona genç yetenekleri ile katılan Castrol Ford Team Türkiye, hedeflediği şekilde ‘Markalar’ klasmanında yarışı kazanırken, takımın gelecek vadeden genç yeteneklerinden Emre Hasbay – Ali Emre Yılmaz ikilisi Fiesta R2T ile 'Genç Pilotlar' birincisi oldular.

Madeni Yağ 2968 07.07.2021

Opet Fuchs’ta Genel Müdürlük görevine Özgür Canşe atandı
 Opet Fuchs’un yeni Genel Müdürü, OPET Yatırımlar ve Mühendislikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Canşe oldu. Canşe, 01 Temmuz tarihi itibariyle yeni görevine başladı. 

Madeni Yağ 3596 05.07.2021

Güray Yıldız, Türk Henkel’in Yeni Yürütme Kurulu Başkanı Oldu
 Türk Henkel’de Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine Güray Yıldız atandı. Güray Yıldız, 1 Ocak 2018’den bu yana devam etmekte olduğu Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı olarak da görev yapacak. Yıldız, yeni görevini 9.5 yıldır bu görevde bulunan Hasan Alemdar’dan 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla devraldı. Hasan Alemdar ise şirketin Dubai Bölge Merkezi’nde Henkel Beauty Care Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürecek.

Madeni Yağ 2608 05.07.2021

PETRONAS Türkiye’nin Servislere Yönelik Bedelsiz Ürün Özel Kampanyası’nda Ödüller Teslim Alındı
 Özel servislerin hizmet kalitesini artırmak amacıyla PETRONAS Türkiye’nin kullanıma sunduğu OtoAsistanım Dijital Platformu Bedelsiz Ürün Kampanyası ile özel servisler binlerce PETRONAS ürünü kazanabiliyor. Mart-Nisan ayları arasında düzenlenen kampanya sonucunda puan toplayan OtoAsistanım üyesi servisler, ödüllerini teslim aldı. PETRONAS Türkiye ayrıca yoğun ilgi üzerine Temmuz-Eylül ayları boyunca sürecek yeni bir kampanyayı daha duyurdu.

Madeni Yağ 2363 04.07.2021

Kimya Sektörü İhracatı İlk Yarıda Yüzde 40 Büyüdü
 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü bu yıl Haziran ayında geçen yıla kıyasla yüzde 66,52 artışla 2,37 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Mayıs ayından sonra Haziran ayında da en çok ihracat yapan birinci sektör olan kimya sektörünün ilk yarıda ihracatı yaklaşık 12 milyar dolara ulaşarak yüzde 40 büyüdü. 

Madeni Yağ 2881 02.07.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Hitit Rallisi’ne genç ve gelecek vadeden pilotları ile hazır!
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, Ankara Otomobil Sporları Kulübü ve Kahramankazan Belediyesi iş birliğiyle, 5 yıllık aranın ardından 3-4 Temmuz tarihlerinde 47.’si gerçekleştirilecek Hitit Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2. ayağı olacak olan 47. Hitit Rallisi, Güvenç ve Başkent etaplarıyla Ankara Kahramankazan’da koşulacak.

Madeni Yağ 2473 01.07.2021

Motul ve Peugeot, Motosiklet Yağları İçin Global İş Birliği Anlaşması İmzaladı
  Sektörün öncü iki Fransız markası Motul ve Peugeot Motocycles, Motul yağlarının kullanımı için dünya genelinde geçerli özel bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Peugeot markalı motosikletler, ilk dolumlar ve servis dolumları için motor, şanzıman ve dişli yağlarının yanı sıra fren hidroliği olarak Motul ürünleri kullanacak.

Madeni Yağ 2103 29.06.2021

TotalEnergies, Peugeot, Citroën ve DS Automobiles ile yenilediği global iş ortaklığını, Opel ve Vauxhall ile ileriye taşıyor
 TotalEnergies ve Stellantis, Peugeot, Citroën ve DS Automobiles markalarına yönelik iş ortaklıklarının önümüzdeki beş yıl için yenilendiğini açıkladı.

Madeni Yağ 2134 27.06.2021

Petro-Kimya Devi TATNEFT GEBKİM’e Yatırım İçin Ön Anlaşmayı İmzaladı
 Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, 23 Haziran Çarşamba günü Sanayi Bakanı ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ziyaret ettiği Türkiye’nin ilk ve tek kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’de yatırım sözü vermişti. Petro-kimya devi Tatneft ile GEBKİM arasında maleik anhidrit projesi yatırımı için ön protokol anlaşması imzalandı. Türkiye’de ilk kez GEBKİM’de üretilecek maleik anhidrit ile hammadde bağımlılığı azaltılacak. Böylece 100 milyon dolarlık ithalatın önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Madeni Yağ 2281 23.06.2021

Tataristan Cumhurbaşkanı’ndan GEBKİM’e Yatırım Sözü
 Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Tataristanlı şirketlerin Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı yatırım ve iş birliği projeleri için Türkiye’nin ilk ve tek kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’i ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın eşlik ettiği OSB gezisinde konuşan Cumhurbaşkanı Minnihanov, “Dünyanın birçok ülkesinde bulundum, pek çok sanayi bölgesini gezdim ancak Türkiye’deki gibi iyi işleyen OSB’lere rastlamadım. Özellikle de GEBKİM’in olanaklarını ve yapısını çok beğendik. Türkiye’ye yatırım yapma niyetimiz var” ifadelerini kullandı. Ziyaret kapsamında ayrıca Bakan Varank’ın temellerini attığı GEBKİM Anaokulu’nun da açılışı gerçekleştirildi. 

Madeni Yağ 2299 23.06.2021

Mobil Oil Türk A.Ş.’den Çukurova, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun Kadın Girişimcilerine Destek!
 Ülkemizde 116 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini yürüten Mobil Oil Türk A.Ş., Türkiye’nin kadın girişimcilerine yönelik desteğini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye’nin girişimci kadınlarını sektörünün öncüsü yerel ve uluslararası kurumlarla buluşturan “Satın Almacıyla Sanal Tanışma Toplantısı – İstanbul ve Ötesi” etkinliğinin üçüncüsü düzenlendi. Mobil Oil Türk A.Ş.’nin, yerel ve uluslararası büyük kurumların tedarik zincirine dahil olmaları için girişimci kadınlara fırsatlar sunan WEConnect International ile hayata geçirdiği organizasyon bu kez de Çukurova, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki girişimci kadınların katılımıyla gerçekleşti. 

Madeni Yağ 2613 16.06.2021

Motul ve PRAMAC Güçlerini Birleştirdi
 Motul ile enerji ve malzeme taşıma sektörünün önde gelen küresel endüstriyel ekipman üreticisi PRAMAC arasında 360° iş birliği anlaşması imzalandı. Üç yıl sürecek anlaşma, Motul için PowerGen segmentinde büyük bir adımın yanı sıra MotoGP'de PRAMAC Racing ile önemli bir teknik ortaklığı da kapsıyor.

Madeni Yağ 2565 10.06.2021

Bakan Dönmez: Bu sene 45 tonun üzerinde altın üretimi hedefliyoruz
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, altın üretimine ilişkin, "Bu sene inşallah 45 ton üzeri bir üretim yapmayı hedefliyoruz. 5 yıl içerisindeki üretim hedefimiz ise inşallah yıllık 100 tona ulaşmak." dedi.

Madeni Yağ 2568 10.06.2021

Mobil Oil Türk’ten Araçları ile Tatile Çıkacaklara Yaz Bakımı Önerileri!
 Pandemi ile mücadele için alınan önlemlerin ardından geride bıraktığımız tam kapanma sürecinin sona ermesiyle birlikte yaz tatili rotalarındaki yoğunluk başladı. Bu kapsamda araçların bakımına yönelik hazırlıklar da hızlandırıldı. Türkiye’de 116 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini sürdüren Mobil Oil Türk A.Ş. ise araç kullanıcılarına yolculuklarını daha güvenli ve daha keyifli hale getirmeleri için tavsiyelerde bulundu. 37 ilde 75 lokasyonda faaliyet gösteren Mobil 1 Center hizmet noktaları ile müşterilerine araç yağ değişimleri sırasında ücretsiz 10 nokta kontrolü imkanı sunan Mobil, özellikle yaz tatili öncesi araçların performans ve güvenliği için elzem olan hazırlıkların önemine dikkat çekti. 

Madeni Yağ 2757 08.06.2021

Dünyanın ilk karbon-nötr motor yağı, Castrol’e ödül getirdi
 Castrol, ‘dünyanın ilk karbon-nötr motor yağı’ olma özelliği taşıyan ürünleri ile, 7 Haziran 2021 tarihinde 4. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde gerçekleşen Enerjimiz Geleceğimiz Ödülleri’nde sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla ödüllendirildi. 

Madeni Yağ 2600 07.06.2021

Madencilik sektörü yeni düzene adapte oluyor
 KPMG’nin Küresel Madencilik Risk Raporu yayımlandı. Rapora göre, madencilik şirketlerinin olumlu görünümü, sektörün karşılaştığı dalgalanmalara büyük ölçüde uyum sağladığını gösteriyor. Sektörde ESG ile ilgili farkındalık artıyor

Madeni Yağ 3127 03.06.2021

Mayıs Ayında En Çok İhracat Gerçekleştiren Sektör Kimya Oldu
 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü bu yıl Mayıs ayında pandemiye rağmen 2,13 milyar dolarlık ihracat ile en çok ihracat yapan sektör oldu. Geçen yıl Mayıs ayına göre yüzde 80 artış sağlayan sektörün ilk 5 aylık ihracatı ise yüzde 35 artışla 9,6 milyar dolara ulaştı. 

Madeni Yağ 2989 31.05.2021

Petrol Ofisi’nin müşteri deneyimi başarısı Best of Sales Awards’da ödüle layık görüldü
 Satış alanındaki proje, uygulama ve yaklaşımlarda üstün performansların ödüllendirildiği Best of Sales Awards’da Petrol Ofisi, Müşteri Deneyimi kategorisinde ödül aldı. 

Madeni Yağ 3029 27.05.2021

ExxonMobil’in Düşük Karbonlu Yeni E-Yakıtı Esso Porsche ile Pistlerde Test Ediliyor!
 ExxonMobil, otomobil dünyasında sera gazı emisyonunu azaltmaya yönelik enerji kaynakları çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ExxonMobil mühendislerince geliştirilen, yenilenebilir ve düşük karbonlu yeni e-yakıt Esso’nun test çalışmaları Porsche ile birlikte gerçekleşiyor. İlk olarak Hollanda’da düzenlenen Porsche Mobil 1 Supercup’ta yarış yakıtı olarak test edilmeye başlanan Esso, 2021-2022 yarış sezonu boyunca Porsche’nin yarış otomobillerinde test edilmeye devam edecek. Gelişmiş biyo yakıtların bir karışımı olan Esso, sıvı yakıtla sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltma potansiyeli gösteriyor. Günümüz binek araçları için mevcut olan yakıt standartlarıyla karşılaştırıldığında, geliştirme çalışmaları devam eden Esso’nun sera gazı emisyonlarında yüzde 85’e varan azalmayı sağlaması bekleniyor. Çevreci enerji çözümleri için Ar-Ge çalışmalarına hızla devam eden ExxonMobil, 2025 yılına kadar daha düşük emisyonlu enerji çözümleri için toplamda 3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Madeni Yağ 3037 26.05.2021

Klasik Otomobillere Özel Motor Yağları Motul’de
 Motul, klasik araç sahipleri için CLASSIC EIGHTIES 10W-40 ve CLASSIC NINETIES 10W-30 olmak üzere iki yeni motor yağını piyasaya sürüyor. Bu iki motor yağı, özellikle 1970 ve 2000 yılları arasında üretilen klasik otomobiller için özel olarak tasarlandı. 

Madeni Yağ 2998 25.05.2021

TOTAL ve KIA iş birliğini yeniledi
TOTAL, KIA’nın yetkili servis ağında Mart 2026'ya kadar tavsiye ettiği madeni yağ markası olmaya devam edecek. 

Madeni Yağ 2949 25.05.2021

Castrol, “Dijital Koçluk” programıyla, otomotiv sektörünün dijital dönüşümünü destekliyor
Castrol, otomotiv sektörünün dijital dönüşümüne “Dijital Koçluk” programıyla öncülük ediyor. Otomotiv yetkili servislerine özel hazırlanan bu vizyoner değer paketi ile Castrol, kendisini tercih eden iş ortaklarına “yağın ötesinde” hizmet vererek işlerini birlikte geliştirmeyi hedefliyor.

Madeni Yağ 3116 22.05.2021

Mobil Oil Türk, Türkiye’de Hibrit Araçlara Özel Motor Yağı Üretmeye Başladı!
 Mobil Oil Türk A.Ş., hibrit motorlu araçların kullanımına uygun Mobil Super 3000 0W-20 motor yağını Türkiye’deki tesislerinde üretmeye başladı. Mobil’in dünya çapındaki 30 madeni yağ harman fabrikasından birisi olan Mobil Oil Türk A.Ş.’nin tesislerinde üretilen Mobil Super 3000 0W-20, özellikle hibrit motorlu araçların yağ ihtiyaçlarını karşılayabilen sentetik motor yağı çözümü olarak öne çıkıyor. Mobil Super 3000 0W-20 ayrıca, 0W-20 viskozitesinin istendiği benzinli araçlarda da kullanılabiliyor. Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Türkiye’de hızla büyüyen bir hibrit araç pazarı var. Özellikle son iki yılda Türkiye yollarındaki hibrit araç sayısı ciddi seviyede arttı. Son olarak, 2021’in ilk çeyreğinde Avrupa’daki hibrit araç satışları arasında ilk 10’a girmemiz de bunun en somut göstergesi oldu. Bu doğrultuda, hızla büyüyen hibrit pazarına yönelik Türkiye’de, yani yerinde üretim yapmak uzun süredir gündemimizdeydi. Mobil Super 3000 0W-20’yi buradaki üretim tesislerimizde üretirken, hem iç pazara sunmak hem de farklı ülkelere ihraç etmek bizler için oldukça mutluluk verici bir gelişme” açıklamasında bulundu. 

Madeni Yağ 3122 21.05.2021

Castrol ve Bosch Car Service İş Birliği Anlaşması Yenilendi
 Castrol ve araç bakım ve onarım servis markası Bosch Car Service, Türkiye’deki stratejik iş birliğini 3 yıl daha uzatma kararı aldı. Anlaşma kapsamında 61 ildeki iki yüzden fazla Bosch Car Service noktasında Castrol yağ ürünleri kullanılmaya devam edilecek

Madeni Yağ 3207 19.05.2021

Euromaster Noktalarında Total ve Elf Yağ Değişimi Yakıt Kazandırıyor!
 Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 52 ilinde 150’ye yakın servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, madeni yağlar alanında iş ortağı Total ile olan yeni kampanyasını duyurdu. 30 Haziran’a kadar sürecek olan kampanya kapsamında; Euromaster noktalarında Total ve Elf ürünleriyle motor yağı değişimi yapan araç kullanıcılarına, Club Total üyesi olan Total ve MOil akaryakıt istasyonlarında geçerli 50 TL değerinde akaryakıt çeki hediye ediliyor.

Madeni Yağ 3113 18.05.2021

Henkel 2021 mali yılına güçlü başladı
 Henkel CEO’su Carsten Knobel, “Tüm iş birimlerimizin de katkıları sayesinde, ilk çeyrekte oldukça iyi bir iş performansına ulaştık dedi.

Madeni Yağ 3168 18.05.2021

TOTAL’den metal işleme sektörüne yenilikçi ürün: FOLIA
 Total Madeni Yağlar, metal işleme alanında devrim niteliğinde bir gelişme olan yeni ürünü FOLIA'yı pazara sundu. TOTAL, müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdiği FOLIA ile daha güvenli ve temiz çalışma ortamı sağlayarak sektörde fark yaratıyor.

Madeni Yağ 3238 17.05.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Bulgaristan Rallisi’nde genç pilotu Ali Türkkan ile birinciliği elde etti!
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, 14-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve Avrupa Ralli Kupası’na (ERT) puan veren Bulgaristan Rallisi’ni başarıyla tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye’nin 1999 doğumlu gelecek vaat eden genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever, Bulgaristan Rallisi’nde “Gençler Kategorisi”nde (ERT Junior) 1. olarak kritik bir başarı daha elde etti. İkili ayrıca, “İki Çeker Kategorisi”nde (ERT2) 2. olarak, “ERT Genel Klasman”da ise 4. olarak Kasım ayında Almanya’da yapılacak olan Avrupa Ralli Kupası Finaline katılabilmek için birbirinden önemli puanlar kazandı.

Madeni Yağ 3340 11.05.2021

İnovasyona öncülük eden teknoloji yeni ambalajında
Yenilenen Total Quartz ve Total Rubia logolarını merkezine alan yeni tasarımları sayesinde TOTAL ve ELF madeni yağları modern ve dinamik bir görünüme kavuştu. 

Madeni Yağ 3358 11.05.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası (ERT) yolunda Bulgaristan Rallisi için hazırlıklarını tamamladı
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, 14-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan ve Avrupa Ralli Kupası’na (ERT) puan verecek Bulgaristan Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye, 2015 yılında Avrupa Ralli Kupası’nı ülkemize kazandıran şampiyon pilot Murat Bostancı’nın ardından bu kez 1999 doğumlu büyük gelecek vaat eden genç pilot Ali Türkkan ile aynı başarıyı tekrarlamak istiyor. Adını Avrupa Ralli Kupası finaline yazdırmak isteyen takımın Bulgaristan Rallisi’nde alacağı derece ve puanlar kritik önem taşıyor.

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.