Haber Ekonomi

 

Madeni Yağ 100 27.01.2022

Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu
 Castrol, araç bakım ve onarım servis markası Bosch Car Service ile gerçekleştirdiği ortak kampanya sonucu kazanan servis yetkilisine otomobil hediye etti.

Madeni Yağ 106 27.01.2022

TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft
 TotalEnergies Madeni Yağlar, Konya, Karaman, Aksaray illerinde ve Ankara’nın Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinin bulunduğu bölgelerde satış, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerine Ocak 2022 itibariyle yeni distribütörü Anadolu Neft Petrol Ürünleri A.Ş. ile devam edecek.

Madeni Yağ 100 27.01.2022

Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!
 Mobil, yeni şanzıman yağları serisinin ilk ürünü Mobil ATF Multi-Vehicle’yi Türkiye’de satışa sundu. Avrupa, Amerika ve Asya menşeli araç üreticilerinin modern otomatik şanzımanlarının servis dolum gereksinimlerini en geniş kapsamda karşılamak üzere tasarlanan Mobil ATF Multi-Vehicle, gelişmiş bir katık sistemi ve yüksek kaliteli sentetik baz yağlardan formüle edilmiş premium tam sentetik bir yağ olarak kullanıcılarla buluştu. General Motors (GM) tarafından da onaylı olan  Mobil ATF Multi-Vehicle, 6 ile 8 arası vitesli otomatik şanzımanlar için özel olarak geliştirildi.

Madeni Yağ 141 26.01.2022

Kaya Kurşun, Türk Henkel’in Yeni Beauty Care Genel Müdürü Oldu
 Türk Henkel’de Beauty Care Genel Müdürlüğü görevine Kaya Kurşun getirildi. Türk Henkel Beauty Care Satış Direktörü olarak çalışmakta olan Kaya Kurşun, Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.   

Madeni Yağ 329 20.01.2022

TotalEnergies Turkey Pazarlama, endüstriyel yağlar segmentinde Petrotech Mühendislik ile iş birliği yaptı
 TotalEnergies Turkey Pazarlama, 2006 yılından bu yana özel endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren Petrotech Mühendislik ve Endüstriyel Ürünler Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ile Konya, Karaman ve Aksaray illerini kapsayan bir distribütörlük anlaşması imzalayarak endüstriyel yağlar segmentinde satış ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Madeni Yağ 658 14.01.2022

Bakanı Dönmez: Madenciliğe yönelik oluşturulmaya çalışılan olumsuz algının farkındayız
 Bakan Dönmez, "Son zamanlarda madenciliğe, özellikle de altın ve gümüş madenciliğine yönelik oluşturulmaya çalışılan olumsuz algının farkındayız. İş makinalarının yakılması, çalışanların yıldırılmaya çalışılmasına şahit oluyoruz." dedi.

Madeni Yağ 521 10.01.2022

Opet Fuchs “Fullcheck Shop” ile “Sektörünün İlkleri” ödülüne layık görüldü
  Madeni yağ sektörünün önde gelen markalarından Opet Fuchs, “CX Awards Turkey - Müşteri Deneyimi” organizasyonunda ödüle layık görüldü. Opet Fuchs tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin ilk madeni yağ e-ticaret sitesi Fullcheck Shop, “Sektörünün İlkleri” ödülünün sahibi oldu.

Madeni Yağ 1889 24.12.2021

Motul ile araç bakım zamanı
 Motul sektörünün en geniş ürün gamı ile hem motorunuzu hem de aracınızın diğer parçalarını koruyor. Motul web sitesindeki Yağ Seçici uygulaması veya Motul Mobil Uygulaması üzerinden aracınızın marka model ve kilometresine göre doğru Motul ürünlerini öğrenerek bakımını yaptırabilirsiniz. 

Madeni Yağ 2502 22.12.2021

Petrol Ofisi, Texaco madeni yağ ürünlerinin Türkiye'deki ilk üretimine başladı
 Petrol Ofisi, Petrol Ofisi ile Chevron Brands International (Chevron) arasında imzalanan anlaşma kapsamında Texaco® madeni yağ ürünlerinin üretimine başladığını duyurdu. Petrol Ofisi'nin Derince'deki madeni yağ fabrikasında üretilecek olan Texaco ürün yelpazesini, sentetik binek otomobil motor yağları, ağır vasıta motor yağları, gaz motoru yağları, hidrolik ve dişli yağları oluşturuyor. 

Madeni Yağ 2466 20.12.2021

Petronas'ın Çözümleri, Mercedes-Amg Petronas Formula One Takımının Sekizinci Zaferine Güç Verdi
 PETRONAS Sıvı Teknolojisi Çözümleri (PETRONAS Fluid Technology Solutions™) tarafından desteklenen Silver Arrows Takımı, 2014'ten bu yana sekiz kez üst üste Dünya Markalar şampiyonluğunu elde ederek turbo hibrit çağında düzenlenen tüm yarışları kazanma rekorunun sahibi oldu.

Madeni Yağ 3377 10.12.2021

Castrol EDGE, EuroLeague Basketball ve EuroCup Coşkusuna Ortak Oluyor
 Castrol EDGE, 2021-2022 ve 2022-2023 sezonunda Avrupa’nın en prestijli iki basketbol organizasyonu olan EuroLeague Basketball ve EuroCup’ın içerik partneri oldu.

Madeni Yağ 3356 08.12.2021

Mobil Oil Türk Yetkili Distribütörü Hasan Kavi Madeni Yağ Adana’daki Yeni Deposunu Açtı!
 Geniş ürün yelpazesiyle otomotivden endüstriyel yağlara kadar birçok alanda çözümler üreten Mobil Oil Türk A.Ş’nin yetkili distribütörü Hasan Kavi Madeni Yağ, Adana’da yeni deposunun açılışını gerçekleştirdi. Otomotiv ve akaryakıt alanında birçok yatırımı olan Hasan Kavi A.Ş’ye bağlı Hasan Kavi Madeni Yağ’ın yeni tesisi, 1500 tonluk depolama kapasitesiyle bölge ve çevresine madeni yağ tedarikini gerçekleştiriyor. 2000’i kapalı olmak kaydıyla toplam 5600 metrekarelik alan üzerine kurulu olan tesis, 25 çalışanıyla Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay olmak üzere geniş bir bölgeye hizmet sunuyor. Depo; bölgedeki hareketli binek otomobil pazarı ve lojistik şirketlerinin ağır ticari filoları yanında, tekstil, enerji, metal işleme ve gıda işleme gibi tesislerin ihtiyaç duyduğu endüstriyel yağ talebini de Mobil ürünleriyle karşılıyor. Mobil Oil Türk; distribütörünün yeni tesisi ile birlikte, Türkiye genelindeki dağıtım ağında 10 distribütör ve 18 depoya ulaşmış oldu. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı tesis açılışında konuşan Mobil Oil Türk A.Ş Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerimizi Orta Asya, Ortadoğu ve Karadeniz çevresindeki pazarlara tedarik etmekte, Türkiye’de de beraberliğimizin çok uzun yıllara dayandığı 10 güçlü distribütörümüzle Türk pazarına hizmet vermekteyiz. 2021 yılında da satışlarımızı artırmaya ve Mobil markasının pazar payını büyütmeye devam ediyoruz. Artan Mobil pazar payının bir sonucu olarak; Kavi grubunun müşterilerine daha iyi hizmet sağlayabilmesi ve artan pazar talebine daha iyi cevap verebilmesi için; daha modern, daha büyük ve çalışanlarına daha üst standartlar sunan deponun açılışını yapıyoruz. Adana tesisi, depolama alanı ve tesis donanımı açısından, bölgenin en büyük madeni yağ tesislerinden biri konuma gelmiştir” şeklinde konuştu. Hasan Kavi A.Ş Madeni Yağ Direktörü Ferruh Kavi ise, “Tesisimizde Adana, Osmaniye, Mersin ve Hatay’da bulunan değerli müşterilerimizin madeni yağ taleplerine, Mobil’in geniş ve kaliteli ürün portföyü ile zamanında destek vermekten mutluluk duyuyoruz. 2022 yılında da pazar kondisyonumuzu çok hızlı büyütmeyi planlıyor, yağlama çözümlerimizle Adana ve çevresinde lider konumda olmayı hedefliyoruz” dedi.

Madeni Yağ 3275 06.12.2021

Maden sektörünün ihracatı yılın ilk 11 ayında 5,39 milyar dolara ulaştı
 Zengin rezervler ile sanayinin birçok dalına doğrudan katkı sağlayan maden sektörünün ihracatı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2021 yılının 11 ayında yüzde 42,41 artış gösterdi. Sektörün 11 aylık ihracatı 5,39 milyar dolar olarak gerçekleşti. Verilere dair açıklamalarda bulunan TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, lider ve mevcut pazarlardaki etkileşimin daha da geliştirmek ve yeni pazarlara açılmak için İMİB olarak sürdürülebilir bir şekilde çalıştıklarına vurgu yaptı. Günlük yaşam içinde kullanılan neredeyse her ürünün içerisinde en az bir maden olduğunun altını çizen Dinçer, madenciliğin daha sürdürülebilir ve doğa dostu şekilde yapılması adına gerçekleştirdikleri çalışmaları kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceklerini açıkladı. 

Madeni Yağ 2266 05.12.2021

Kimya Sektöründen Kasım Ayında 2,4 Milyar Dolar İle Rekor İhracat
 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün Kasım ayı ihracatı 2,4 milyar dolar oldu. Sektörün ihracatı, geçen yıl Kasım ayına göre yüzde 47,25 arttı. Bu yıl on bir aylık dönemde yapılan kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı ise 22,9 milyar dolara ulaştı. On bir aylık sektör ihracatı yüzde 38,88 büyüdü.

Madeni Yağ 2306 01.12.2021

Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…
 2021 Türkiye ralli sezonu 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlenen Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ve son ayağı İstanbul Rallisi ile sona erdi. Avrupa’dan Şampiyonluklarla dönen Castrol Ford Team Türkiye, 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da zirveyi kimselere bırakmadı. Avrupa Ralli Kupası Finali’nden “Gençler” ve “İki Çeker” Şampiyonluğu ile dönen Castrol Ford Team Türkiye, 2021 Türkiye Ralli Sezonunu ‘Markalar’, ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ Şampiyonu olarak büyük başarılarla geride bıraktı.

Madeni Yağ 2244 01.12.2021

Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor
 Yükselen hammadde ve taşıma maliyetleri pazar ortamını belirlemeye devam ediyor.

Madeni Yağ 1760 29.11.2021

PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı
 Lider madeni üreticisi, ağaç dikme kampanyası iş birliği sayesinde elli günlük kıtalar arası turdan kaynaklanan karbon emisyonlarını da dengeledi.

Madeni Yağ 1628 27.11.2021

Castrol, İngiltere Premier Lig’inin Resmi Sponsoru oldu
 İngiltere Premier Ligi ve Castrol, 2022 yılından itibaren başlayacak yeni bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Madeni Yağ 1608 26.11.2021

Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor
 Motul, dünya genelinde milyonlarca spor sever tarafından takip edilen üst seviye motosiklet yarışlarına yıllardır verdiği desteği sürdürüyor.

Madeni Yağ 1693 23.11.2021

ALPET Madeni Yağlar Satış Ekibi Automechanika 2021 Fuarında Yerini Aldı
 Türkiye’nin otomotiv sektörü ihracatında önemli bir yere sahip olan ürün gruplarının sergilendiği Automechanika İstanbul Plus, bu yıl ilk kez fuar alanındaki fiziksel etkinlik ile aynı anda, tüm dünyadan profesyonellerin de fuar deneyimini uzaktan da yaşamasına imkân sağlayan PLUS dijital platformunda düzenlendi.

Madeni Yağ 1494 23.11.2021

Mobil Yağ ve Gres Ailesi Rüzgar Türbinlerinde Üst Düzey Performans Sağlıyor!
 Sunduğu ürün ve hizmetlerle yağ teknolojilerinde dünya lideri olan Mobil, yenilenebilir enerji konusunda yaptığı yeniliklerle de adından söz ettiriyor. Özellikle başta Avrupa olmak üzere önemi giderek artan rüzgar enerjisi alanında sunduğu ürün yelpazesi ve mühendislik hizmetleriyle ön plana çıkan Mobil, bu alanda gerçekleştirdiği önemli çalışmalar ve iş birlikleriyle de geleceğe yön veriyor. Energy Factor Europe adıyla devreye aldığı yeni çevrim içi bilgi kaynağı aracılığıyla enerji alanındaki faaliyetlerini duyuran Mobil, aynı zamanda çalışmalarını sektörü bilgilendirici içeriklerle de destekliyor. Mobil’in rüzgar türbinlerinin yağlanması ve bakımı konusundaki çalışmaları ile rüzgar türbinleri endüstrisinin günümüzdeki genel perspektifi ise Mobil’in uzman mühendislerinden Gunnar Sienknecht aracılığıyla Energy Factor Europe’da aktarıldı. Sienknecht’ e göre günümüzün gelişmiş yağlayıcıları türbinlerin daha uzun süre dayanmasına, bakım aralıklarını azaltmaya ve parçalardaki aşınmayı azaltmaya yardımcı oluyor. Mobil  ülkemizde de pazara sunulan SHC™ Gear 320 WT, SHC™ 500 Serisi, SHC™ Grease 102 WT ve SHC™ Grease 461 WT gibi performansı artıran ve bakım maliyetlerini azaltan yenilikçi ürünleriyle sektörün liderleri arasında yer alıyor. Ayrıca Kullanılmış Yağ Analizi Programı, kondisyon izleme ve tahmini bakım gibi hizmetleriyle işletmelerin türbin yağlarından maksimum faydayı almalarına destek veriyor.  

Madeni Yağ 1785 15.11.2021

Castrol Ford Team Türkiye, 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı
 Geçtiğimiz hafta Avrupa Ralli Kupası Finali’nden “Gençler” ve “İki Çeker” Şampiyonluğu ile dönen Castrol Ford Team Türkiye, 13-14 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan 38. Kocaeli Rallisi’ni de başarıyla tamamladı.

Madeni Yağ 1683 15.11.2021

PETRONAS Türkiye Bedelsiz Ürün Kampanyası Başladı
 Özel servislerin hizmet kalitesini artırmak amacıyla PETRONAS Türkiye’nin kullanıma sunduğu OtoAsistanım Dijital Platformu’nun üyesi servis sayısı 2 bini geçerek yeni bir başarı yakaladı. Özel servislere binlerce PETRONAS ürünü kazandıran Bedelsiz Ürün Kampanyası yeniden başladı. Kampanya, 1 Kasım 2021 – 30 Ocak 2022 tarihleri arasında devam edecek.

Madeni Yağ 1643 11.11.2021

Sözal Kimya’dan karbon düzenlemesi hazırlığı Teknik destek ekiplerini güçlendirecek
 Şirket faaliyetlerinde ve karar mekanizmalarında ekonomik, sosyal ve çevresel faktörleri yaygınlaştırarak, sürdürülebilir ekonomide  fark yaratmayı hedefleyen Sözal Kimya, Avrupa Yeşil Mutabakatı ile sınırda karbon düzenlemesine hazırlıklı olunması yönünde  çalışmalarını hızlandırdı. Sektörün köklü çözüm ortaklarından Sözal Kimya, bu kapsamda teknik destek ekiplerini güçlendirecek. 

Madeni Yağ 2336 08.11.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası ‘Gençler/Junior’ ve ‘İki çeker’ şampiyonu oldu!
 1999 doğumlu gelecek vaat eden genç pilotu Ali Türkkan ile 2021 Balkan Ralli Kupası’nda ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ Şampiyonluğunu ülkemize kazandıran Castrol Ford Team Türkiye, bu derecesiyle katılmaya hak kazandığı 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da gerçekleştirilen Avrupa Ralli Kupası Finali’nden şampiyon olarak dönmeyi başardı. Tek bir yarış olarak düzenlenen Avrupa Ralli Kupası Finali’ne mutlak zafer parolasıyla çıkan Castrol Ford Team Türkiye, genç pilotu Ali Türkkan ile uluslararası arenada ‘gençler-junior’ ve ‘iki çeker’ kategorisinde Türkiye’ye ilk ve tek birinciliği kazandırarak, Avrupa’da bir kez daha tarih yazdı.

Madeni Yağ 2625 03.11.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası Finali’nde ülkemize ilk ‘Gençler’ şampiyonluğunu getirmek için hazır!
 1999 doğumlu gelecek vaat eden genç pilotu Ali Türkkan ile 2021 Balkan Ralli Kupası’nda ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ Şampiyonluğunu ülkemize kazandıran Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek Avrupa Ralli Kupası Finali’nde Türkiye’yi temsil etmek ve bayrağımızı gururla dalgalandırmak için hazırlıklarını tamamladı. Tek bir yarış olarak gerçekleştirilecek Avrupa Ralli Kupası Finali’nde Castrol Ford Team Türkiye, mutlak zafer parolasıyla uluslararası arenada ‘gençler’ kategorisinde Türkiye’ye ilk ve tek birinciliği armağan etmeyi hedefliyor.

Madeni Yağ 2692 03.11.2021

Petrol Ofisi madeni yağlar dağıtım ve satış ağını daha da güçlendiriyor
 Akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi, sahip olduğu Türkiye’nin en büyük, en yaygın madeni yağ dağıtım ve satış ağını her geçen gün daha da büyütüyor, daha da güçlendiriyor. Petrol Ofisi madeni yağlar dağıtım ve satış zincirine katılan son önemli halka ise, önde gelen madeni yağ distribütörlerinden Kuşçuoğlu Madeni Yağlar’ın Adana’daki yeni tesisi oldu. 

Madeni Yağ 2160 28.10.2021

Motul’den Yepyeni Bir Servis Modeli: Motul Performans Servis
 Motul, oto servisler ve araç sahipleri ile yeni hizmet modeli Motul Performans Servis’i buluşturdu.

Madeni Yağ 2176 27.10.2021

Total Turkey Pazarlama, yeni nesil gres ürün grubu Ceran’ı İskenderun’da tanıttı
 TotalEnergies, yarım asırlık saha tecrübesiyle tüm endüstriyel segmentlerdeki zorlu uygulamalara özel geliştirilmiş çok çeşitli ve yenilikçi gres çözümleri sunuyor. TotalEnergies’in gresler arasında teknolojisiyle fark yaratan ürünü Ceran, demir-çelik, çimento, kağıt, gıda gibi sektörlerdeki ekipmanların ihtiyaç duyduğu yüksek performansı karşılıyor.

Madeni Yağ 2684 20.10.2021

Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi
 Pandemi sonrasında elde ettiği büyüme ile 2021’nin ilk yarısında Türkiye’de çok dereceli motor yağı pazar payını yüzde 31’e çıkaran Castrol, Çin’den sonra en fazla büyüyen ülke oldu.

Madeni Yağ 2567 17.10.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı
 Castrol Ford Team Türkiye, ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayağı olan ve 16-17 Ekim tarihlerinde İzmir Seferihisar'da gerçekleştirilen 30. Ege Rallisi’ni başarıyla tamamladı. Ege Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotu Ümit Can Özdemir genel klasmanda saniyelerle neticelenen ilk 3 mücadelesinde, uzun süre önde götürdüğü zorlu ralliyi genel klasmanda 2. sırada tamamladı ve şimdiye kadar ki en önemli başarısını elde etti. Ege Rallisi’nden önemli puanlarla dönen Castrol Ford Team Türkiye, hem ‘2 çeker’ hem de ‘Gençler’ kategorisindeki iddiasını güçlenerek sürdürdü.

Madeni Yağ 2509 15.10.2021

Motul Satış Ekipleri ile “Birlikte Hedefe” dedi
 Motul, Türkiye genelindeki 80 satış temsilcisinin katılımıyla Bodrum’da “Birlikte Hedefe” mottosuyla 8-10 Ekim tarihleri arasında 2021 Satış Ekipleri Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Madeni Yağ 2687 13.10.2021

Rus petrokimya devi SIBUR, Türkiye pazarına yönelik yatırım projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor
 Rusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR'un İcra Direktörü Sergey Komışan, Türkiye pazarına yönelik yatırım projesini hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyledi.

Madeni Yağ 3576 29.09.2021

Petro-Kimya Devi Tatneft’den GEBKİM’e Yatırım Ziyareti
 Rusya’nın önde gelen petro-kimya şirketlerinden Tatneft, 24 Haziran 2021 tarihinde imzalanan ön protokol anlaşması sonrası GEBKİM’e yatırım ziyaretinde bulundu. Tatneft Genel Müdürü Nail Maganov’un katıldığı ziyarette taraflar ön protokol anlaşmasının geleceğini konuşurken, Tatneft’in Türkiye’de yapmayı planladığı diğer yatırımlar da ele alındı. GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı görüşmeler hakkında, “Tatneft ile Ankara’da imzaladığımız ön protokol anlaşmasının sonuçlarını görmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Madeni Yağ 3647 28.09.2021

Mobil 1 Center’lar Sizi Aracınızla Ücretsiz 10 Nokta Kontrolüne Davet Ediyor!
 Sunduğu ürün ve hizmetlerle araçların ömür ve performanslarına yüksek katkılar sağlayan Mobil Oil Türk A.Ş., yaz aylarının sona ermesiyle birlikte kış mevsimine girilmeden önce sürücülerin alması gereken bakım önlemlerine dikkat çekti. Özellikle motor yağı, lastikler, farlar, silecekler ve antifrizin kış döneminden önce mutlaka kontrol edilmesinin önemine değinilen açıklamada, Mobil 1 Center yağlama merkezlerinde yapılan ücretsiz 10 nokta kontrolünün de altı çizildi. Türkiye’de 37 ilde 75 lokasyonda yer alan Mobil 1 Center hizmet noktaları, bu kontrollerle birlikte araçların bakım gereksinimlerini tespit ederek araç kullanıcılarının her daim yollara hazır olmasını sağlıyor. 

Madeni Yağ 3259 27.09.2021

PETRONAS Urania Roadshow Tırı İstanbul’da!
 Lider madeni yağ üreticisi PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), Urania lansmanı kapsamında Avrupa’da 7 ülkeyi geziyor. Ağustos ayının sonunda İngiltere’den yola çıkan Urania Roadshow Tırı’nın 4.durağı Türkiye oldu. PETRONAS, İstanbul’da iki gün boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerde eğitici sunum ve aktivitelerle ziyaretçilerini ağırladı.

Madeni Yağ 3127 26.09.2021

2021 Balkan Ralli Kupası'nda zaferin adı Castrol Ford Team Türkiye
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, 24-26 Eylül tarihlerinde Sırbistan’ın Vrnjacka Banja kentinde Avrupa ve Balkan Ralli Kupası’nın son ayağı olarak düzenlenen Sırbistan Rallisi’ni tarihi zaferle tamamladı. 

Madeni Yağ 3297 23.09.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Balkan Ralli Kupası’nda Gençler Ve İki Çeker Kupalarını Kazanmak için Sırbistan’da!
 Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl 24-26 Eylül tarihlerinde Sırbistan’ın Vrnjacka Banja kentinde Avrupa ve Balkan Ralli Kupası’nın son ayağı olarak düzenlenecek Sırbistan Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Asfalt zeminde koşulacak olan yarışa 'gençler' ve 'iki çeker' kategorisinin lideri olarak katılacak Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever, Sırbistan’da Ford Fiesta Rally4 araçları ile mücadele edecek.

Madeni Yağ 3301 23.09.2021

Motul’den LPG’li araçlara özel yeni madeni yağ
 Motul’ün LPG’li ve CNG’li araçların ihtiyaçları için özel olarak geliştirdiği yeni madeni yağ serisi LPG-CNG Motor Oil, iki farklı viskozitede satışa sunuldu. 5W-30 ve 5W-40 viskoziteye sahip bu özel yağlar yeni nesil motora sahip LPG yakıt dönüşümü uygulanmış binek ve hafif ticari araçlarda kullanılabileceği gibi fabrika çıkışı LPG’li araçlar için de tercih edilebilir.

Madeni Yağ 2827 17.09.2021

Opet Fuchs’un Aliağa’daki madeni yağ tesisine “Ford Q1 Kalite Sertifikası”
Opet Fuchs, Aliağa’daki yeni üretim tesisi ile madeni yağ partneri olduğu Ford Otosan tarafından verilen ‘FORD Q1 Kalite Sertifikası’na layık görüldü.

Madeni Yağ 2981 14.09.2021

PETRONAS Urania ROADSHOW İstanbul’a geliyor!
 Durdurulamaz Kahramanlar- PETRONAS Urania ROADSHOW, 23- 24 Eylül tarihlerinde İstanbul’da olacak!

Madeni Yağ 2936 13.09.2021

Total Turkey Pazarlama, endüstriyel yağlar segmentinde Nero Endüstriyel ile iş birliği yaptı
 Total Turkey Pazarlama, 2016 yılından bu yana özel endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren Nero Petrol Ürünleri Endüstriyel İç ve Dış Ticaret Sanayi ile Adana, Mersin ve Osmaniye illerini kapsayan bir distribütörlük anlaşması imzalayarak endüstriyel yağlar segmentinde satış ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Madeni Yağ 3090 10.09.2021

Motul E-Ticaret Sitesi Açıldı
 Lider madeni yağ üreticisi Motul, Türkiye’de resmi e-ticaret sitesi shoptr.motul.com‘u son tüketicinin kullanımına sundu.

Madeni Yağ 2969 10.09.2021

Mobil’in Yeni Traktör ve İş Makinesi Yağı Mobilfluid 428 Ağır Çalışmalarda Yüksek Dirence İmkan Tanıyor!
 Mobil, başta traktör olmak üzere ağır hizmet arazi ekipmanları için geliştirdiği ekstra yüksek performanslı çok amaçlı Mobilfluid 428 yağını pazara sundu. Farklı arazi, ortam ve mevsim koşullarında çalışan tarım ve iş makinelerinin performansını üst düzeye çıkarmak için tasarlanan Mobilfluid 428, bu alandaki şanzıman ve hidrolik aksam üreticilerinin gereksinimlerini karşılıyor. Yüksek kalitede baz yağlar ve gelişmiş katık teknolojisi kullanılarak formüle edilen Mobilfluid 428, üst düzey sürtünme kontrolü, kesme dayanımı, aşınmaya karşı koruma ve yüksek basınç altında azami performans özellikleriyle ön plana çıkıyor. Mobilfluid 428, yağ ve ekipman ömrünü uzatan yüksek ısıl ve oksidasyon kararlılık özelliklerini  SAE 10W-30 viskozite sınıfında yerine getiriyor. Global çapta faaliyet gösteren birçok makine-ekipman ve şanzıman üreticisinin belirli ürünlerinde kullanılmak için onay alan Mobilfluid 428,  çok sayıda markanın da şartnamesini karşılıyor veya tavsiye ediliyor. Mobilfluid 428, traktör ve iş makinelerinin modern güç aktarma sistemlerinde, tahrik akslarında, debriyajlarında ve her tür hidrolik pompa - dişli parçalarında kullanılabiliyor. 

Madeni Yağ 4102 08.09.2021

TotalEnergies ve Nissan, Avrupa çapındaki ortaklıklarını Türkiye’ye taşıdı
 Bu güçlü ortaklık ve iş birliğinin ürünü Nissan Orijinal Motor Yağları, TotalEnergies’in madeni yağ alanındaki uzmanlığıyla geliştirildi.

Madeni Yağ 3614 08.09.2021

Castrol Ford Team Türkiye, Yeşil Bursa Rallisi’ni ‘markalar’, ‘iki çeker’ ve ‘gençler’ liderliği ile tamamladı
 Castrol Ford Team Türkiye, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 45.Yeşil Bursa Rallisi’ni başarıyla tamamladı. Organizasyona genç yetenekleri ile katılan Castrol Ford Team Türkiye, hedeflediği şekilde ‘markalar’ ve ‘gençler’ şampiyonasını lider olarak tamamlarken, ‘iki çeker’ şampiyonasında tekrar liderliğe yerleşti.

Madeni Yağ 3444 08.09.2021

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Garajındaki PETRONAS Pist Laboratuvarı Sahne Arkası
Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team garajının kalbinde yer alan PETRONAS Pist Laboratuvarı, PETRONAS Fluid Technology Solutions™ numunelerini analiz etmek için kullanılıyor

Madeni Yağ 3625 05.09.2021

Kimya Sektörünün Ağustos Ayı İhracatı 2 Milyar Doları Aştı
 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün Ağustos ayı ihracatı 2 milyar 50 milyon dolar oldu. Sektörün ihracatı, geçen yıl Ağustos ayına göre yüzde 48,98 arttı. Bu yıl sekiz aylık dönemde yapılan kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı ise yüzde 38,56 artışla 15,95 milyar dolar oldu.

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.