Haber Ekonomi

 

Ticari Araçlar 15 28.01.2022

Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı!
 Karsan, ürün yelpazesindeki yenilikçi teknolojileriyle adını uluslararası pazarlarda duyurmaya devam ediyor. Çevreci, sıfır emisyonlu ve son teknoloji elektrikli ticari araçlarıyla birçok kentin ulaşım altyapısını modernize eden ve Avrupa’daki elektrikli araç filosunu 250 adedin üstüne taşıyan Karsan, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Global anlamda elektrikli araç satış payının en yüksek olduğu ülkelerden biri olan Norveç, otonom elektrikli otobüs tercihini Karsan’dan yana kullandı. ADASTEC tarafından geliştirilen flowride.ai Seviye 4 Otonom yazılımını kullanan ve planlanmış bir rota üzerinde sürücüsüz olarak hareket edebilen Karsan Otonom e-ATAK, Avrupa’nın ilk kez bir şehir hattında kullanılacak ve Stavanger şehri yolcularını taşıyacak. Gece veya gündüz, her türlü hava koşulunda 50 km/s hıza otonom sürüşte çıkabilen araç, bir otobüs sürücüsünün yaptığı; rota üzerindeki duraklara yanaşma, inme-binme süreçlerini yönetme, kavşak ve geçitlerle trafik ışıklarındaki sevk ve idareyi sağlama ve benzeri tüm işlemleri sürücüsüz olarak gerçekleştiriyor. Norveç’e gerçekleştirilen otonom elektrikli otobüs teslimatı hakkında konuşan Karsan CEO’su Okan Baş, “Kuzey Avrupa pazarına ilk ihracatımızı 8 metrelik elektrikli otonom otobüsümüz e-ATAK ile gerçekleştirdik. Teslimatını gerçekleştirdiğimiz aracımızın Avrupa’da şehir içinde ilk yolcu taşıyacak otonom teknolojili bir otobüs olması sadece Karsan için değil Türk otomotiv sanayi için de çok büyük bir anlam taşıyor. Bu ihracatımızla birlikte Karsan olarak geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimizle ulaşımın geleceğine yön vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ticari Araçlar 76 27.01.2022

Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi
 Yüce Auto İnsan Kaynakları Müdürü Burtay Koraltan “Stratejimizi çalışan mutluluğu üzerine kurguladık. Bu ödülü kazanmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu ödülü ikinci kez kazanmak gösterdi ki hedefimize ulaşmada doğru yoldayız.”dedi.

Ticari Araçlar 72 27.01.2022

Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti
 Dünyanın en önemli cinsiyet eşitliği araştırması olan ‘Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde 2021 yılında yer almayı başaran ilk ve tek sanayi kuruluşu olan Ford Otosan, '2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde bu sene de performansını artırarak listede yer aldı. Sadece şirket içerisindeki uygulamalarla değil; tedarikçi, bayi ve müşteri ağını da kapsayacak ekosistemde eşit temsiliyet sağlamak için çalışan şirket, önümüzdeki dönemde de toplumsal cinsiyet eşitliği için yenilikçi projeler üretmeye devam edecek.

Ticari Araçlar 73 27.01.2022

Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi
Mercedes-Benz Türk’te Kamyon AR-GE Direktörlüğü görevine 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Melikşah Yüksel atandı.

Ticari Araçlar 116 26.01.2022

TEMSA’nın elektrikli araçları İspanya’da toplu taşımayı dönüştürmeye hazırlanıyor
 TEMSA, elektrikli araç dönüşümlerinin hız kazandığı İspanya’da elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’i tanıttı. İspanya’nın en büyük operatör şirketi olan ALSA öncülüğünde düzenlenen demo programı kapsamında kentin Murcia şehrindeki hatlarda bir ay boyunca hizmet verecek olan araç, ilk test sürüşlerinde kullanıcı ve yolculardan tam not aldı. Sıfır emisyon hedefiyle elektrikli dönüşüm projelerine hız verilen bölgede, 2022 yılı içerisinde elektrikli araç filosunun artırılması hedefleniyor.

Ticari Araçlar 145 25.01.2022

Mercedes-Benz, yeni ağır hizmet kamyonu Actros L ile Türkiye’de standartları belirlemeye devam ediyor
Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen ve Mercedes-Benz’in bugüne kadarki en konforlu kamyonu olma özelliğini taşıyan Actros L çekiciler Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı.

Ticari Araçlar 131 25.01.2022

Renault Trucks ve Silahtaroğlu’ndan Gaziantep’te Güçlü İş Birliği
 Renault Trucks, Silahtaroğlu Grup ile bayilik anlaşması çerçevesinde Gaziantep’te satış ve satış sonrası hizmet ağını geliştiriyor. 

Ticari Araçlar 195 24.01.2022

IVECO PETRONAS Team De Rooy ekibi, 2022 Dakar Rallisi’nde 3 kamyonu ile ilk 10’da yer aldı
 2022 Dakar Rallisi, uçsuz bucaksız kumlardan, kum tepelerinden ve kanyonlardan oluşan 8.000 km’nin üzerindeki etapların zorlu koşullarının ardından sona erdi. PETRONAS Team De Rooy IVECO, yarışmanın ikinci haftasında istikrarlı performansını koruyarak tüm kamyonları ile genel klasmanda ilk 10’da yer almayı başardı. Janus van Kasteren çok zorlu rekabete rağmen yarışı beşinci olarak tamamladı.

Ticari Araçlar 260 22.01.2022

Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!
 Mobilitenin geleceğinde bir adım önde olma vizyonuyla çağın ihtiyaçlarına uygun toplu taşıma çözümleri sunan Karsan, global bir marka olma yolunda ilerleyişine hızla devam ediyor. Birçok Avrupa kentinin ulaşım altyapısının dönüşümüne elektrikli ürün gamıyla destek veren ve kalıcı bir başarı sağlayan Karsan, Kuzey Amerika pazarı için de önemli bir adım attı. Bu kapsamda Karsan, Kanada’nın önde gelen otobüs tedarikçisi ve bakım hizmetleri sağlayıcısı Damera şirketiyle el sıkıştı. Anlaşmayla, bölgenin köklü şirketlerinden Mississauga Bus Group of Companies’e bağlı Damera Bus Sales Canada Corp., Karsan’ın Kanada distribütörü olarak yaygın ağıyla satış ve satış sonrası desteği sağlamaya başladı. Konuyu değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş; “Küresel alandaki iş birliklerimizi stratejimiz doğrultusunda Kuzey Amerika’da Kanada ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Damera şirketi ile distribütörlük anlaşması imzaladık. Hemen ardından Ağustos ayında, ABD’nin önde gelen ulaşım teknolojileri fuarı olan ACT’te sergilediğimiz e-JEST aracımızı Damera’ya teslim ettik. e-JEST, halihazırda Kuzey Amerika’da müşteri tanıtımları kapsamında büyük bir ilgiyle dolaşıyor. Elektrikli ürün ailemizin bir diğer üyesi Otonom e-ATAK aracımızı kampüslerinde çalışması üzere ABD’de yer alan Michigan State University’e gönderdik. Bir rota üzerinde testleri yapılan Otonom e-ATAK’ın, gelecek sene başında ise kampüste öğrencileri, öğretim görevlilerini ve diğer personelleri taşıması amaçlanıyor. Karsan e-JEST ile birlikte elektrikli ürün gamımızın Kuzey Amerika pazarında önümüzdeki dönemde etkin bir şekilde yer almasını hedefliyor ve bu yöndeki çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” diye konuştu.

Ticari Araçlar 263 20.01.2022

Anadolu Isuzu’da Organizasyon Değişikliği
 Anadolu Isuzu’da Genel Müdürlüğe bağlı iki yeni grup direktörlüğü oluşturuldu. “Ticari Fonksiyonlar Grup Direktörlüğü”nü Hakan Kefoğlu üstlenirken, “Operasyonel Fonksiyonlar Grup Direktörlüğü”ne Hakan Özenç atandı.

Ticari Araçlar 295 20.01.2022

Volkswagen Ticari Araç’ın California modeli Doğuş Otomotiv Plus’ta sergileniyor
 Doğuş Otomotiv’in Galataport’ta hizmet veren müşteri deneyim merkezinin yeni konuğu, son dönemde popülerliği artan karavan tatiline yeni çözümler sunan Volkswagen Ticari Araç markasının California modeli…

Ticari Araçlar 265 20.01.2022

İmsan Group 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyı Frigo Teslim Aldı
 Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo ekledi.

Ticari Araçlar 258 20.01.2022

Yıldırım Turizm’in 13 adet Mercedes-Benz Sprinter Minibüs siparişi teslim edildi
Yıldırım Turizm, 8 adet personel servisi, 5 adet de okul minibüsü olmak üzere toplam 13 Yeni Mercedes-Benz Sprinter Minibüs siparişini teslim aldı.

Ticari Araçlar 271 19.01.2022

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nı ziyaret etti
 AB Türkiye Delegasyonu ve Ford Otosan Yönetimi, Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda bir araya geldi. Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan için AB pazarının öneminin vurgulandığı ziyarette, şirketin AB Yeşil Mutabakatı’na uyum çerçevesinde iklim değişikliği ile mücadele alanında attığı adımlar ve bu çerçevede ortaya koyduğu yatırımlar da aktarıldı.

Ticari Araçlar 381 19.01.2022

TEMSA parlak günlerine geri döndü 2021’i %122 büyümeyle tamamladı
 2021 yılında üretim, satış ve ihracatta önemli başarılara imza atan TEMSA, otobüs ve midibüs segmentinde, adet bazında satışlarını yüzde 90, ihracatını yüzde 144 artırdı. Tüm ürünlerde toplam satış adeti ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 122 yükseldi. Tarihinin ilk elektrikli otobüs satışını İsveç’e yapan TEMSA, yurtdışına 2021 yılı içinde de 50 elektrikli otobüs satışı gerçekleştirdi.

Ticari Araçlar 307 18.01.2022

Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı
 Otomotiv endüstrisinin alt ürün gruplarından "otobüs-minibüs-midibüs" dış satımı, geçen yıl 1,3 milyar dolar oldu.

Ticari Araçlar 320 18.01.2022

Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı
Mercedes-Benz’in, üniversitelerde okuyan gençlerin profesyonel hayata hazırlanmalarını sağlamak amacıyla 2002’den beri sürdürdüğü; 2020 yılında ise üniversite öğrencilerinin, yeni mezunların, genç profesyonellerin ve profesyonellerin verdiği oylarla “en beğenilen yetenek programı” seçilen “PEP” uzun dönem staj programı için başvurular başladı. 

Ticari Araçlar 300 18.01.2022

Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da
 Renault Trucks, Türkiye’deki satış ve satış sonrası ağını Konya'da hizmete giren Buyruk Otomotiv ile güçlendiriyor.

Ticari Araçlar 438 13.01.2022

İthal kamyon çekici pazarının değişmeyen şampiyonu: MAN
 Serkan Sara: “Büyüyen pazarda hem satış adedimizi hem de payımızı artırarak, yılı yine zirvede tamamladık”  

Ticari Araçlar 399 12.01.2022

TIRSAN’dan DNT Nakliye’ye 115 Tenteli Perdeli Teslimatı
  DNT Uluslararası Nakliye, son 1 yılda filosuna 115 adet Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus Treyler ekledi. 

Ticari Araçlar 387 12.01.2022

Daimler Truck, Traton Group ve Volvo Group, Avrupa çapında yüksek performanslı şarj ağı için ortak girişim anlaşması imzaladı
Dünyanın önde gelen üç ticari araç üreticisi Daimler Truck, Traton Group ve Volvo Group, Avrupa çapında yüksek performanslı bir genel şarj ağı kurmak ve işletmek için bir anlaşma imzaladı.

Ticari Araçlar 487 11.01.2022

Ticari Araç Sahipleri: Sermayenize İyi Bakın!
 Mercedes-Benz Ticari Araçlar Satış Sonrası Yetkili Servisi Aşin Motorlu Araçlar, hafif ticari araç sahipleri için önemli bilgiler paylaştı. Aşin Otomobil ve Aşin Motorlu Araçlar Genel Müdürü Okan Erdem, ticaret amacıyla kullanılan araçların sermaye görevi de gördüğüne dikkat çekerken, "Artan kurlar ve üretim tarafındaki global aksaklıklar sebebiyle hali hazırda ticaret erbaplarının bir araç alması oldukça zorlaşırken, ellerindeki aracı koruması daha da önemli hale geldi. Diğer yandan Vito sınıfındaki araç modellerinde tipine göre 1000 TL ile 2250 TL arasında ve Sprinter sınıfındaki araç modellerinde tipine göre 2000 TL ile 2500 TL arasında bir periyodik bakımla aracın ömrüne ömür katarken ikinci el değerini de artırmış oluyorsunuz. Olası bir arıza, aynı zamanda sistematik işlerin aksamasına ve ciro kaybına yol açabiliyor. Ülkemizdeki 25 milyon aracın yaklaşık 4,6 milyonu HTA'dan oluşuyor ve iyi bakılan her hafif ticari araç aslında dolaylı olarak cari açığın artmasına da engel oluyor."dedi.

Ticari Araçlar 441 11.01.2022

Mercedes-Benz Türk, enerji verimliliği alanındaki çalışmaları ile 2021 yılında da fark yarattı
Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası bina otomasyon sistemi ile yüzde 25 enerji tasarrufu sağlarken Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ise, 2021 yılında 2020’ye göre araç başına tüketim oranı yüzde 10 oranında düştü.

Ticari Araçlar 499 10.01.2022

Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı
 Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu, Orta Doğu bölgesinin önemli pazarlarından İsrail’de faaliyet gösteren dört ulaşım operatörüne toplam 48 adet midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştirdi. Araçların müşterilere teslimatı, ilk kez online bir teslimat töreni ile gerçekleştirildi.

Ticari Araçlar 489 07.01.2022

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Ocak ayına özel fırsatlar
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, çekici/inşaat ve kargo kamyonlarında Ocak ayına özel, kasko ve servis sözleşmeli bir kampanya düzenliyor.

Ticari Araçlar 520 06.01.2022

Volkswagen Ticari Araç’ın California Model Ailesi Karavanist 2022 Fuarı’nda!
Volkswagen Ticari Araç, Karavanist 2022 Fuarı’nda Volkswagen Ticari Araç ailesinin tüm dünyada geniş kitleler tarafından sevilen sempatik motor karavan modelleri; Caddy California, California ve Grand California’yı tanıtıyor. 

Ticari Araçlar 531 04.01.2022

İTT Lojistik, Filosundaki Tırsan Konteyner Taşıyıcı Sayısını 80 Adede Çıkardı
 Likit kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığının öncü firmalardan İTT Lojistik, son yatırımı ile tamamı Tırsan olan filosuna 20 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı K.SHF T aracı ekledi. 

Ticari Araçlar 558 04.01.2022

Zeynela Motor Vehicles, yurt dışı hizmet ağını ve ürün gamını genişletiyor
 Soycan Şirketler Grubu’nun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren iştiraki Zeynela Motorlu Vehicles, genişleyen ürün gamı ile sektör ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Yüksek marka kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile uluslararası lojistik, ulaştırma, inşaat, tarım, savunma sektörlerine yönelik araçlar, ekipmanlar ve yedek parçaların distribütörlüğünü yapan Zeynela; Türkiye’nin ilk treyler firması olan Yıldız Treyler ile Belarus, Ukrayna ve Rusya pazarlarını kapsayan frigorifik araçları özelinde distribütörlük anlaşması imzaladı. Zeynela, bu anlaşmayla birlikte Belarus, Ukrayna ve Rusya’daki lojistik sektöründe soğuk zincir taşımacılığı hizmeti veren firmaların farklı ürün ihtiyaçlarına rekabetçi fiyatlarla yanıt vermeyi hedefliyor.

Ticari Araçlar 581 04.01.2022

Ford Trucks ve UND, güçlerini lojistik sektöründeki genç profesyoneller için birleştirdi
 Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, sektörün geleceğinde söz sahibi olacak şirket temsilcisi genç lojistik profesyonellerinin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, rekabetçi bir geleceğe hazırlanmaları için bilgi ve deneyim imkânlarının sağlanması amacıyla kurulan Genç UND ile güçlerini birleştirdi. İş birliğiyle, Ford Trucks sponsorluğunda ‘Genç UND Akademi’ programında İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri ve sektörde uzmanlığa sahip kişilerin vermiş olduğu eğitimler ile geleceğin lojistik liderlerinin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Ticari Araçlar 560 03.01.2022

Ford 2022 Yılı Trend Raporu’nu açıkladı
 Ford’un gelenekselleşen ‘Trend Raporu’ ‘yeni normal’ ile değişen beklentilerin ve yaşanan gelişmelerin 2022 ve sonrasında dünyayı nasıl etkileyebileceğini anlamak için tüketici davranış ve tutumlarındaki değişiklikleri analiz ediyor.

Ticari Araçlar 578 02.01.2022

%100 Elektrikli Karsan e-ATA’nın İlk Teslimatı Romanya’ya!
 Mobilitenin geleceğinde bir adım önde olma vizyonuyla çağın ihtiyaçlarına uygun toplu taşıma çözümleri sunan Karsan, Avrupa pazarında elektrikli ürünleriyle büyümeye devam ediyor. Yaygın satış-servis ağıyla Avrupa şehirlerinin tercihi olmayı sürdüren Karsan, doğuştan elektrikli e-ATA modelinin ilk teslimatını Romanya’ya gerçekleştirdi. Kentlere sunduğu modern toplu taşıma çözümleri ile Karsan, toplam 10 adet e-ATA’yı Slatina şehrinin hizmetine sunacak. 10 metre uzunluğundaki pantograflı e-ATA’nın Slatina belediyesine ilk teslimatını değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş, “Pek çok Avrupa ülkesinde, 6 m’den 18 m’ye kadar sunduğumuz Karsan elektrikli ürünlerimizle toplu ulaşımda dönüşümün önemli bir parçası haline geldik. Kalabalık şehirlerin artan büyük boy elektrikli toplu taşıma ihtiyacına esnek ve çevreci çözümler sunuyoruz. İlk e-ATA ihracatımızı da araç filosu ve satış sonrası yapılanmasıyla varlığımızı güçlendirdiğimiz Romanya’ya gerçekleştirmiş olduk. Bugün dünyanın dört bir yanında dolaşan 250’nin üzerindeki Karsan elektrikli araç filomuzu, gelecek yıl Avrupa’nın birçok şehrine teslim edeceğimiz yeni modellerimiz ile daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Romanya’nın Slatina şehrine ilk teslimatlarını gerçekleştirdiğimiz 10 metrelik e-ATA ürünümüzle de Avrupa’da büyümenin ve ülkemizin ihracatına katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Ticari Araçlar 662 30.12.2021

Scania 130 Yaşında
 Türkiye pazarında Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde hizmet veren dünyanın önde gelen ağır ticari araç markası Scania 130. Yaşını kutluyor. Scania, her geçen gün yenilikçi ve güvenilir araçlar üretmeye devam ederken, 130 yıllık tarihi boyunca da birçok yeniliğe imza attı.

Ticari Araçlar 656 30.12.2021

Opel Vivaro-e HYDROGEN ile hidrojenli bir geleceğe
 Alman üretici Opel, yeni nesil hafif ticari araç modeli Vivaro-e HYDROGEN’i ilk profesyonel filo müşterisine sunmaya hazırlanıyor. Hidrojen yakıt hücreli elektrikli araç teknolojisine sahip olup 3 dakikada şarj edilebilen ve 400 km’nin üzerinde bir menzil sunan Vivaro-e HYDROGEN, bu kapsamda Almanya’nın dünyaca ünlü elektrikli ev aletleri şirketi olan Miele’nin araç filosunda yer almak üzere üretim bandından indi. İçten yanmalı versiyonlarında olduğu gibi 6,1 metreküpe kadar kargo hacmi ve 1.000 kg taşıma kapasitesi sunan Opel Vivaro-e HYDROGEN, 4,95 metre ve 5,30 metre olmak üzere iki farklı gövde uzunluğu ile tercih edilebilecek. Opel Vivaro-e HYDROGEN güvenlik özellikleri, zengin multimedya ve navigasyon kullanımı ve daha birçok özelliğiyle verimli olduğu kadar konforlu bir kullanım da sunuyor. Model, Almanya’nın Rüsselsheim kentindeki Opel Genel Merkezi'nde yer alan tesislerde üretiliyor. 

Ticari Araçlar 658 29.12.2021

Mercedes-Benz Unimog, teknolojisi yenilenen modelleri ile benzersiz çözümler sunuyor
Mercedes-Benz Unimog, 2021 yılında piyasaya sunulan U 435 ve U 535’in yanı sıra, orta segmentteki yeni modeli U 327 ile öne çıkıyor.

Ticari Araçlar 635 29.12.2021

Karsan’dan Hem Kadın Çalışan İstihdamına Katkıda Hem de Aile İçi Şiddetle Mücadelede Örnek Adım!
 Türkiye otomotiv sanayinin öncü ismi Karsan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline getirilmesi ve aile içi şiddetle mücadeleyi desteklemek adına önemli bir adım attı. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile çalışma hayatında kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik protokolü 2019’da hayata geçiren şirket; Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Danışma Merkezi ile de iş birliği protokolü imzaladı. 

Ticari Araçlar 759 27.12.2021

TEMSA’nın Elektrikli Araçları Litvanya’da Yollara Çıkıyor
 TEMSA, Litvanya’nın Druskininkai şehrinde düzenlenen elektrikli araç ihalesini kazandı. Druskininkai Belediyesi’yle anlaşması sağlanan 9 adet MD9 electriCity önümüzdeki günlerde şehrin toplu taşıma faaliyetlerinde hizmet vermek üzere yola çıkacak. Karbon salınımını sıfırlamak üzere çevreci faaliyetlerine hız veren belediyenin hedefi, kısa sürede filosundaki elektrikli otobüs sayısını artırmak.

Ticari Araçlar 861 23.12.2021

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 320 adet Actros 1848 LSnrL teslim etti
Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e gerçekleştirdiği filo teslimatlarına 320 adet Actros 1848 LSnrL teslimatı ile bir yenisini daha ekledi.

Ticari Araçlar 897 22.12.2021

Tam 45 Yıldır Sürekli Lider
 Tırsan, 1977’den beri engin bilgi birikimi ve mühendislik gücüyle Türkiye’nin güvenilir lideri olarak treyler sektörüne yön veriyor. Kesintisiz Ar-Ge çalışmalarıyla kendi teknolojisini üreten, teknolojisini dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihraç eden, Avrupa’nın en geniş ürün gamı ile her sektörden müşterilerinin rekabet gücünü artıran Tırsan, 45. yılında sürekli lider olmanın gururunu tüm paydaşlarıyla paylaşıyor. 

Ticari Araçlar 881 22.12.2021

Air Liquide ve IVECO hidrojenli kamyonlar için iş birliğine gidiyorlar
 IVECO ve endüstri ile sağlık alanında gazlar, teknolojiler ve hizmetler bağlamında bir dünya lideri olan Air Liquide; Avrupa’da taşımacılık alanında hidrojen kullanımını geliştirmek için bir mutabakat zaptı imzaladılar.

Ticari Araçlar 806 22.12.2021

Mercedes-Benz Türk Müşteri İletişim Merkezi yeni numarasıyla hizmette
Mercedes-Benz Türk, kamyon ve otobüs müşterilerine özel Müşteri iletişim Merkezi numarasını devreye aldı.

Ticari Araçlar 1019 20.12.2021

TEMSA, Adana Engelliler Basketbol Takımı ile ‘Farkındalık Maçı’nda Buluştu
 Sosyal sorumluluk projeleriyle sanat, spor ve iş hayatında farkındalık yaratma hedefiyle yola çıkan TEMSA, engelliler için de daha adil bir dünya hayaliyle etkinliklerine hız veriyor. Şirket, 7 yıl önce başlattığı ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık” projesi kapsamında, Adana Engelliler Basketbol Takımı ile ‘Farkındalık Maçı’nda buluştu.

Ticari Araçlar 980 19.12.2021

Karsan’ın Avrupa’daki Elektrikli Araç Sayısı 250’yi Aştı!
 Toplu taşıma sistemleriyle kentlere modern ulaşım çözümleri sunan Karsan, sahip olduğu elektrikli ürün yelpazesi ile Avrupa ülkelerinin tercihi olmaya devam ediyor. Karsan çevreci, sıfır emisyonlu ve son teknoloji elektrikli ticari araçlarıyla birçok kentin ulaşım altyapısını modernize ederken, markanın Avrupa’daki elektrikli filosu ise 250’yi aştı. Avrupa’da gücünü artırmayı sürdüren Karsan, son olarak dizel ulaşım araçlarını elektrikli araçlarla yenilemeyi hedefleyen Almanya’nın Weilheim kentine de 5 adet e-ATAK otobüs teslim etti. Böylece Karsan, Almanya’nın farklı eyaletlerinde Alman kalite standardına sahip 20’ye yakın elektrikli aracıyla, ülkedeki pazar payını daha da güçlendirmiş oldu. 

Ticari Araçlar 1184 17.12.2021

Scania Deniz Motorları Performans ve Tasarrufu Bir arada Sunuyor
 Scania deniz motorlarının güç seçenekleri 220 beygir ile 1150 beygir arasında değişiyor.

Ticari Araçlar 1058 17.12.2021

Mercedes-Benz Türk imzalı otobüsler Kasım ayında 15 farklı ülkeye ihraç edildi
Türkiye’den ihraç edilen her 4 otobüsten 3’ünü üreten Mercedes-Benz Türk, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği otobüsleri dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. 

Ticari Araçlar 1099 16.12.2021

MAN, yeni nesil kamyonları ile çıtayı bir kez daha yükseltti
 Durmanın geri adım atmak olduğuna inanan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., tedarik ve üretim kısıtları nedeniyle zorlu geçen 2021 yılında başarısını sürdürdü. Araçların yakıt tüketimi ve teknolojisi konusunda çıtayı daha da yükselten MAN, yarının teknolojisi ile donattığı yeni nesil kamyonları ile yaşam boyu iş ortağı olarak gördüğü müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına en ideal çözümler sunmaya devam etti.

Ticari Araçlar 1100 16.12.2021

'Otobüs-minibüs-midibüs' ihracatında aslan payı Fransa ve Almanya'nın
 Türkiye'den yılın 11 ayında 1 milyar 117 milyon 865 bin dolarlık otobüs, minibüs ve midibüs ihraç edildi.

Ticari Araçlar 1029 16.12.2021

Karsan Başarılarını Ödüllerle Taçlandırmaya Devam Ediyor!
 Türkiye otomotiv sanayinin önde gelen kuruluşlarından Karsan, kadın erkek eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline getirilmesi için başlattığı çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. Şirket; “Karsan’da Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi dahilinde yürüttüğü çalışmaların ardından dünyanın en prestijli insan kaynakları ödülleri arasında yer alan The Stevie Awards’ta “Kadınlar için Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisinde “2021 Silver Stevie” ödülünün sahibi oldu. Kuruluşunun ardından yarım asrı geride bırakan Türkiye’nin yerli ticari araç üreticisi Karsan, elde ettiği ödüllere bir yenisini daha ekledi. Şirket, “Karsan’da Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi çalışmalarını, dünyanın en prestijli insan kaynakları ödüllerinden The Stevie Awards’ta “Kadınlar için Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisindeki “2021 Silver Stevie” ödülü ile taçlandırdı.

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.